Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

POST OPULENCE: ROLLS-ROYCE ODHALIL PRVÉ NÁHĽADY NOVÉHO SUPER-LUXUSNÉHO MODELU GHOST.

• Prvé zo štyroch videí, ktoré ponúknu nahliadnutie do podstaty nového modelu vozidla Ghost, práve vychádza • Post Opulence je nový dizajn, ktorý identifikuje najmä jednoduchosť a striedmosť • Séria podcastov skúma a objavuje dizajn a filozofiu vozidla Ghost, ktorý bude k dispozícii v novej podobe.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, 349,9 KB)
  
Videos(1x, 242,23 MB)

Pred viac než šiestimi rokmi sa zišiel tím dizajnérov a remeselníkov, aby začali s vývojom nového vozidla Rolls-Royce Ghost. Rovnako ako pri prvom špeciálnom modeli Goodwood Ghost, ktorý bol uvedený na trh v roku 2009, pracoval tím na tom, aby si vozidlo obhájilo svoje miesto v portfóliu značky, a zároveň uspokojil potreby a hodnoty klientov.

 

Od predstavenia Ghostu, ktorý sa stal najúspešnejším vozidlom v histórii značky vôbec, umožnila vzájomná blízkosť klientov a samotnej značky prístup k veľkému množstvu nových informácií. Prieskum odhalil u zákazníkov vozidla Ghost rozdielne záujmy, názory a meniace sa správanie v rámci hodnotenia luxusu. Tento prieskum umožnil vznik produktu stvoreného práve pre túto skupinu zákazníkov a dizajnéri, remeselníci a inžinieri tak vytvorili úplne nový model vozidla Ghost.

 

Rovnako ako v prípade ostatných výskumov Rolls-Royce, boli odborníci požiadaní, aby predložili svoje zistenia. V krátkom filme poodhaľuje Rolls-Royce niektoré zo svojich poznatkov, a to ešte pred odhalením samotného vozidla, ktoré prebehne na jeseň.

 

V sérii podcastov tak uvidíte ako prvého dizajnéra Henryho Clokea, ktorý vytváral novú estetickú podobu definovanú predovšetkým čistotou a minimalizmom, pomenovanú Post Opulence. Cloke hovorí: „Zistili sme, že klienti vozidla Ghost vyhľadávali nenáročné a výnimočné veci. Odmietajú zložité detaily a prvoplánové triky. Chcú mimoriadne kvalitné, premyslene navrhnuté vozidlá, ktoré obstoja aj pri intenzívnej kontrole. Táto filozofia potom dala priestor pre vznik dizajnu nového Ghostu.“

 

Značka sa rozhodla využiť stále populárnejšie médium animovaných ilustrácií, aby sprostredkovala tieto nové poznatky. K tomu si vybrala slávneho ilustrátora Charlieho Davisa, aby výsledky prieskumu prezentoval spôsobom, ktorý zodpovedá novému progresívnemu Ghostu.

 

Okrem týchto poznatkov prezentovaných formou animácie, odštartovala aj séria piatich podcastov, ktoré postupne odhaľujú výsledky prieskumu značky a pohľad na podstatu nového vozidla. Podcastmi vás prevedie Johanna Agerman Ross, kurátorka moderného a súčasného dizajnu nábytku a produktov v múzeu Victoria & Albert Museum v Londýne. Podcasty sú k dispozícii na platformách Apple, Google, Spotify a Deezer.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť