Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i Ventures investuje do spoločnosti GenXComm pre zvýšenie rýchlosti a zníženie nákladov pri rozbehu siete 5G.

Autonómne vozidlá potrebujú pre prevádzku rýchle prepojenie. Technológia spoločnosti GenXComm výrazne zvýši rýchlosť rozširovania sietí 5G, čo predstavuje nevyhnutný krok pre budúci rozvoj vzájomne prepojených a autonómnych vozidiel.

Technológia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, 1,04 MB)

Mountain View, Kalifornia. Spoločnosť BMW i Ventures oznámila investíciu do spoločnosti GenXComm s prelomovou technológiou, ktorá prispieva k zlepšeniu výkonu a kapacity telekomunikačných sietí, čím by mohla výrazne prispieť k rozvoju 5G.

BMW i Ventures je spoločnosť s rozvojovým kapitálom, ktorá investuje zdroje do hardvéru, softvéru a udržateľnosti do počiatočných a stredných fáz vývoja najmodernejších riešení zameraných na projekty potrieb mobility.

 „GenXComm ohlasuje ďalšiu revolúciu výpočtovej techniky a konektivity,” vraví Marcus Behrendt, partner v spoločnosti BMW i Ventures. „Autonómne systémy, ako napríklad samostatne jazdiace vozidlá, sú v podstate dátové centrá na kolesách a potrebujú rýchle prepojenie s rýchlou odozvou a s minimálnym oneskorením. Technológia spoločnosti GenXComm výrazne zvýši rýchlosť rozširovania sietí 5G, čo predstavuje nevyhnutný krok pre budúcnosť vzájomne prepojených vozidiel.”

Tradičným problémom elektronických zariadení je, že na rovnakej frekvencii nedokážu zároveň vysielať aj prijímať dáta, pretože intenzita prenosu dát potláča prijímaný signál. Preto majú elektronické zariadenia veľmi nízku účinnosť. Buď vysielajú a prijímajú na rôznych frekvenciách (využívajú dvojnásobok spektra, ako by mali), alebo vysielajú a prijímajú v rôznych časoch (potrebujú dvojnásobok času, ako by mali).

Spoločnosť GenXComm vyvinula novú technológiu, ktorá mobilným operátorom umožní rozšírenie 5G sietí s použitím prenosu a integrovaného prístupu, ktorý zabezpečí spätný prenos ich vlastného bezdrôtového vysielania bez akýchkoľvek strát. Prechod na 5G by pre globálnych operátorov znamenal 60 — 300-percentné zvýšenie nákladov na infraštruktúru. Technológia spoločnosti GenXComm má potenciál ušetriť poskytovateľom 5G sietí miliardy dolárov tým, že zníži náklady na zavedenie 5G sietí až o 80 percent.

„Naša technológia zlepší výkonnosť sietí. To znamená, že užívatelia získajú ultra rýchle mobilné pripojenie a zároveň sa výrazne znížia náklady,” vraví Dr. Sriram Vishwanath, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti GenXComm. „Tešíme sa na používanie technológie, ktorá zmení svet z mobilných telefónov na zariadenia schopné strojového učenia prostredníctvom WiFi. Ďalšie možnosti využitia sú nekonečné.”

Mobilné 5G siete sa v dnešnom svete stávajú jednou z najpodstatnejších inovácií. Schopnosť výrazne znížiť náklady a zvýšiť rýchlosť rozširovania 5G sietí zavedením plne obojsmerného bezdrôtového prenosu schopného zvýšiť spektrum využitia naprieč všetkými pásmami prinesie rýchlejší nástup budúcnosti telekomunikácie vrátane sietí 5G, 6G a WiFi 6.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť