Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Extrémny výkon za každých okolností: Nový model MINI John Cooper Works Countryman.

Vynovený dizajn a prepracovaná výbava zvýrazňujú exkluzívny pretekársky charakter tohto špičkového športového vozidla — Prepĺňaný benzínový 4-valcový motor s výkonom 225 kW (306 k), 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Šport, pohon všetkých kolies All4 a podvozok využívajúci skúsenosti John Cooper Works z pretekárskych okruhov. To všetko zaručuje mimoriadnu zábavu z jazdy a zároveň prináša praktické využitie — Príchod na trh v novembri 2020.

F60
·
R60
·
John Cooper Works
·
John Cooper Works Countryman
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(172x, 1,28 GB)
  
Videos(1x, 798,67 MB)

Mníchov. Neodolateľný charakter vyladený na pretekárskom okruhu. Nový model MINI John Cooper Works Countryman (kombinovaná spotreba paliva: 7,3 — 6,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 166 — 156 g/km, predbežné hodnoty) prináša svoje výnimočné kvality na bežné vozovky aj na nespevnené cesty. Mimoriadny výkon 225 kW (306 k) jeho prepĺňaného benzínového 4-valcového motora prenáša na cestu 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Šport a štandardne dodávaný pohon všetkých kolies All4. Táto kombinácia zaručuje vysoký výkon na všetkých typoch povrchov. Extrémnu zábavu z jazdy pridáva k týmto prvkom poháňacej sústavy aj prepracovaný podvozok využívajúci pretekárske skúsenosti divízie John Cooper Works. Upravený vzhľad, bohatá výbava a mnoho špeciálnych doplnkov dodávajú modelu MINI John Cooper Works Countryman maximálne exkluzívnu a športovú charizmu.

Výkon motora prepojený s praktickým využitím: nový vysokovýkonný športový automobil prémiového kompaktného segmentu je v mnohých ohľadoch vrcholom ponuky britskej prémiovej značky. Prináša nespútaný výkon a mnoho priestoru pre závodné vzrušenie a to aj na každodenných cestách. Navyše jeho expresívny vonkajší vzhľad je teraz ešte prepracovanejší a nové svieže prvky sa dostali aj do vycibreného interiéru. Nový model MINI John Cooper Works Countryman príde na trh v novembri 2020.

So štyrmi dverami a s výklopným vekom batožinového priestoru, s piatimi plnohodnotnými sedadlami, s variabilným interiérom a s batožinovým priestorom s objemom až 1 390 l nie je nové MINI John Cooper Works Countryman iba dokonalým vozidlom pre plnenie prepravných potrieb v mestskom prostredí, ale spĺňa aj najvyššie požiadavky na komfort počas dlhých ciest. Má najvýkonnejší motor, ktorý sa kedy dostal do sériového vozidla MINI, inteligentne riadený pohon všetkých kolies a samosvorný predný diferenciál integrovaný priamo v 8-stupňovej automatickej prevodovke Steptronic Sport. Súhra všetkých týchto prvkov zaisťuje, že vozidlo podáva za všetkých okolností mimoriadne výkony.

Použitý motor má v porovnaní so štandardnou jednotkou mnoho špeciálnych úprav. Pokrokové technológie MINI TwinPower Turbo a dvojokruhový chladiaci systém zaisťujú nielen pôsobivý výkon 225 kW (306 k), ale aj maximálny krútiaci moment 450 Nm. Spontánny nárast výkonu, ktorý neustáva ani vo vysokých otáčkach, umožňuje novému modelu MINI John Cooper Works Countryman zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,1 s (predbežná hodnota). Zrýchľovanie sprevádza vzrušujúci zvuk vytvorený priamo pre tento model vyvinutým športovým výfukovým systémom. Jeho koncovky majú priemer zväčšený na 95 mm a vytvárajú neprehliadnuteľný prvok zadnej časti.

Pre zaistenie typickej ovládateľnosti, ale aj mimoriadne vysokej presnosti riadenia a dokonalej kontroly nad vozidlom a to aj vo veľmi dynamických situáciách, dostal nový model MINI John Cooper Works Countryman veľmi pevnú štruktúru karosérie a tuhé prepojenie karosérie s podvozkom. Priamo pre tento model vznikli niektoré špeciálne komponenty podvozku. Pružiny a tlmiče boli navrhnuté na základe skúseností zo sveta automobilových pretekov. Samozrejmosťou je špecificky naladený stabilizačný systém DSC (Dynamic Stability Control) a elektromechanický posilňovač riadenia. Na požiadanie môže byť nový model MINI John Cooper Works Countryman vybavený adaptívnym podvozkom. Súčasťou štandardnej výbavy je športový brzdový systém so štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a s jednopiestikovým plávajúcimi strmeňmi vzadu, vždy lakovanými červenou farbou Chili Red. Výbavu dopĺňajú 18-palcové disky kolies John Cooper Works z ľahkej zliatiny.

Mimoriadne dynamické vlastnosti tohto praktického športového vozidla dopĺňa aj aerodynamicky upravený exteriér. Dravosť nového modelu MINI John Cooper Works Countryman teraz ešte intenzívnejšie podčiarkuje nový tvar masky chladiča. Novo navrhnuté sú aj LED predné svetlomety a LED zadné svetlá. Vpredu je teraz pokroková osvetľovacia technológie ešte viac na očiach. To platí aj pre neprehliadnuteľné zadné svetlá, ktoré majú vo svojej grafike typické rysy britskej vlajky Union Jack.

Na požiadanie sú k dispozícii aj Adaptívne LED svetlomety s variabilnou distribúciou svetla a s matricovou funkciou diaľkových svetlometov. Novinkou v ponuke je svetlo sivý metalický lak White Silver, zelená metalíza Sage Green, rovnako ako aj súbor exteriérových doplnkov v čiernej farbe Piano Black. Súčasťou poslednej menovanej výbavy dodávanej na želanie sú rámčeky svetlometov a zadných svetiel, rámik masky chladiča, kľučky dverí a označenie modelu vyhotovené v lesklo čiernom prevedení namiesto štandardného chromovaného.

Novými ozdobnými prvkami zaujme aj interiér. Zameranie športového vozidla sa v novom modeli MINI John Cooper Works Countryman ešte viac spája s moderným prémiovým prostredím. Digitálna prístrojová doska s priemerom 5 palcov za volantom je novým prvkom ponuky výbavy dodávanej na želanie. Voliteľná výbava Connected Media obsahuje v novom modeli MINI John Cooper Works Countryman okrem iného aj 8,8-palcovú farebnú dotykovú obrazovku umiestnenú v typickom centrálnom prístroji, ktorý sa dnes vyznačuje ešte kvalitnejším vyhotovením. Vo svojej najnovšej verzii má rámček a dotykové ovládacie prvky čiernej lesklej farby.

Súčasťou štandardnej výbavy nového modelu MINI John Cooper Works Countryman je pevne zabudovaná SIM karta. Nový model MINI John Cooper Works Countryman je vďaka tomu neustále online, čo mu prináša aj mnoho nových digitálnych služieb. Na požiadanie dodávaný navigačný systém MINI Navigation Plus napríklad poskytuje informácie o dopravnej situácii v reálnom čase, umožňuje využívať internetový portál MINI Online, vyznačuje sa prípravou pre rozhranie Apple CarPlay a prirodzenou integráciou hlasového asistenta Amazon Alexa.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The new MINI John Cooper Works Countryman (combined fuel consumption: 7.3 – 6.9 l/100 km; combined CO2 emissions: 166 - 156 g/km, preliminary figures) .

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť