Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavuje R 18 Dragster.

Uznávaný dizajnér Roland Sands predstavuje svoju interpretáciu custom motocykla postaveného na základe nového BMW R 18.

Dizajn, koncepty a štúdie
·
R 18
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(48x, ~769,4 MB)

(text v českom jazyku)

Long Beach, 5. srpna 2020. Slavný tvůrce custom motocyklů Roland Sands obnažil BMW R 18 a vytvořil z něj dragster využívající ikonický a doslova obrovský motor boxer. Výsledek: R 18 Dragster. Roland a jeho tým měli při vymýšlení a tvorbě tohoto uměleckého díla postaveného kolem působivého 2válcového motoru „Big Boxer“ zcela volnou ruku.

Při stavbě tohoto stroje byl Rolandovi Sandsovi inspirací jeho vlastní osobní příběh. „Centrem a nejviditelnějším prvkem celého stroje je motor, okamžitě jsem si proto vzpomněl na takzvané muscle cars. Má rodina měla vždy blízko k rychlosti a můj otec závodil s dragstery, takže mi dávalo smysl celý motocykl maximálně odstrojit, aby zbylo jen to základní, a navrhnout ho tak, aby byl rychlý v přímém směru,“ vysvětluje designér.

Nové BMW R 18: Cruiser navracející se do historie.
Nové BMW R 18 znamenalo v dubnu 2020 pro BMW Motorrad první vstup do segmentu sériově vyráběných motocyklů cruiser. Jako žádný jiný model předtím se tento stroj opírá o tradici historických motocyklů BMW, a to jak technicky, tak svým designem. Vznikl na základě kreseb modelů, jako bylo třeba BMW R 5, a snaží se zaměřit na samotnou podstatu motocyklu jako takového. To znamená na čistou, nepřikrášlenou techniku v čele s motorem boxer, který je se svými „dobrými vibracemi“ hlavním zdrojem radosti z jízdy. Big Boxer pokračuje v tradici vzduchem chlazených motorů, které se u BMW Motorrad poprvé v sériové výrobě objevily v roce 1923.

Motocykl navrhl a postavil svojí technikou Roland Sands.
Roland Sands vždy začíná své nápady zhmotňovat kresbou na papír. To mu umožňuje vytvořit základy toho, jak budou jeho tvary, postoj a proporce vypadat. „Nakonec nastane skutečný zázrak, když tyto kresby převedeme do reality,“ vysvětluje Roland.

Nové BMW R 18 umožňuje více než jakýkoliv jiný motocykl individualizovat svůj design. Má totiž snadno odnímatelný zadní rám a jednoduše vyměnitelný set lakovaných dílů. Díky tomu mají zákazníci značnou svobodu pro snadnou přestavbu zadní části nového R 18 tak, aby co nejlépe vyhovovala jejich záměrům. Současně lze také snadno změnit barevné provedení, aby vyhovovalo osobnímu vkusu. „Nejnáročnější pro nás bylo z důvodu instalace nitra přepracování elektroniky, výměna sériového výfuku a rozsáhlá úprava sání. Byl to trochu experiment, ale podařilo se nám to! Výsledný produkt je fascinující a je pro něj typická vysoká úroveň kvality zpracování, jaká je od BMW Motorrad očekávána. Již od počátku jsem se nemohl dočkat toho, až ho předělám,“ vysvětluje Roland.

Při stavbě R 18 Dragster tým Rolanda Sandse zachoval sériovou geometrii přední vidlice modelu R 18, sejmul ale zadní rám a prodloužil jej tak, aby odpovídal požadavkům na závodní dragstery. Současně se rozhodli pro zachování kapotáže originálního R 18, modifikovali ale přední a zadní blatníky tak, aby ladily s přepracovaným rámem. Celý proces úprav zabral tři a půl měsíce. Potom se stroj přesunul do dílny pro finální dokončení a následně absolvoval první jízdu na závodní dráze dragsterů.

Roland vysvětluje: „Každý motocykl vyžaduje jiný přístup k jeho stavbě, stejně jako speciální materiály nebo díly. S každým novým motocyklem pro nás začíná proces učení, a to i přesto, že jsme již postavili více než 200 strojů. Vždy chceme porozumět charakteru stroje, který představujeme, protože to je základ k tomu, abychom zachovali jeho autenticitu a funkčnost.“

Kromě customu R 18 Dragster vytvořil Roland Sands také dvě různé kolekce frézovaných hliníkových dílů pro sériové R 18: „Machined“ a „2-Tone-Black“. Obě kolekce obsahují přední a zadní kola dostupná v různých velikostech oproti standardním kolům. Nechybí ani nabídka těchto exkluzivních frézovaných dílů pro rámeček rychloměru, svorky řídítek, kryty přední vidlice, rukojeti řídítek, páčky, zrcátka, ale také kryty motoru, víčko nádrže, kryt sací komory a mnoho dalších doplňků.

Některé z těchto frézovaných dílů Roland Sands použil také na R 18 Dragster. Konkrétně se jedná o páčky, kola, kryty hlav válců, přední kryt motoru, světlomet a přístroje. Přední část byla převzata ze superbiku S 1000 RR. Sedadlo a také výfuk byly vytvořeny od základu nově.

Detaily customu R 18 Dragster:

  1. Kompletně přepracovaný rám.
  2. Zcela nově navržená kapotáž.
  3. Světlomet převzatý z originálního R 18, držák světlometu z designové kolekce frézovaných hliníkových dílů. 
  4. Sériový výfuk byl zcela odstraněn a nahrazen na zakázku vyrobeným výfukem z nerezové oceli podle schématu 2-do-1.
  5. Páčky brzdy a spojky pocházejí z designové kolekce frézovaných hliníkových dílů.
  6. Nádrž byla převzata ze sériového R 18.
  7. Modrý metalický lak byl doplněn klasickými bílými BMW linkami.
  8. Vidlice byla převzata z BMW R nineT.
  9. Sedadlo bylo vyrobeno zcela nově, jde o RSD sedlo společnosti Saddlemen.

Roland Sands: Muž, který tvoří design.
Roland Sands v podstatě vyrostl na motocyklech a má je ve své krvi. Jeho otec závodil ve zrychlení na dragsterech a motocykly a jejich díly si sám stavěl. Roland proto byl vždy obklopen speciálními stroji. Zanedlouho také začal sám závodit, konkrétně v motokrosu, a kromě toho si své motocykly přestavoval. Jeho vlastní závodní kariéra trvala 10 let.

Dnes je Roland světově proslulý designér na míru stavěných motocyklů a motocyklového oblečení, které navrhuje a vyrábí pro zákazníky z celého světa.

Jako designér je nejznámější kombinováním a vymýšlením stylů a výrobních postupů. „Asi nejznámější jsme tím, že propojujeme závodní estetiku a vlastnosti s individuálním stylem. Máme rádi, když dokážeme udělat sériové motocykly ještě lepšími stroji,“ vysvětluje Roland.

Pro Rolanda Sandse ale nejsou motocykly pouze prací. „Je těžké popsat to pouze v několika větách. Jízda na motocyklu pro mě znamená, že s ním vytvořím jeden celek. Mé motocykly jsou můj život a vše co dělám.“

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť