Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nová dimenzia jazdnej dynamiky: BMW M GmhH začína testovať prvý BMW M3 Touring.

BMW M GmbH potvrdilo vôbec prvé rozšírenie modelovej ponuky v prémiovej strednej triede o päťdverový vysokovýkonný automobil, ktorý bude k videniu počas testov v blízkosti vývojového centra v Garchingu neďaleko Mníchova. Testy na Nordschleife pretekárskeho okruhu Nürburgring budú nasledovať.

F80
·
BMW M Automobiles
·
M3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~1,96 MB)

Mníchov. Dokážete si predstaviť extra priestranný a mimoriadne variabilný batožinový priestor vo vysokovýkonnom športovom vozidle? To, čo je dnes stále skôr rétorickou otázkou, sa onedlho stane skutočnosťou. Niekoľko týždňov pred svetovou premiérou nového BMW M3 Sedan sa objavujú prvé náznaky predtým nepoznanej diverzity vo vozidlách prémiovej strednej triedy modelov BMW M. Nové BMW M4 Coupé a nové BMW M3 Sedan budú mať spoločnú svetovú premiéru v septembri 2020. Tiež nie je tajomstvom, že nová generácia BMW M4 Cabrio ich bude nasledovať v budúcom roku. Avšak pozorní záujemcovia budú môcť čoskoro uvidieť prototyp nového druhu vysokovýkonného M modelu. V Garchingu neďaleko od Mníchova, kde sídli BMW M GmbH, totiž práve prebiehajú aktivity na tom, aby sa ďalší sen stal skutočnosťou: ponuku modelov rozšíri BMW M3 Touring, prvýkrát v histórii BMW M GmbH.

 

Typická jazdná dynamika spojená so zväčšeným priestorom a inteligentnou praktickosťou modelu Touring bola predtým vyhradená iba pre BMW M5. V druhej generácii z roku 1992 a vo štvrtej z roku 2007 bol tento vysokovýkonný sedan vyššej strednej triedy doplnený modelom Touring. Nie je to prvýkrát, keď sú M komunita a vývojári BMW M GmbH fascinovaní nápadom o prenesení tohto konceptu do BMW M3. Presne pred 20 rokmi vznikol prototyp na základe vtedajšieho BMW M3 s praktickejším typom karosérie. V šiestej generácii BMW M3 neskončí táto myšlienka len ukážkou teoretickej možnosti, ale postúpi do fázy reálnych testov.

 

Radový šesťvalec M TwinPower Turbo pod kapotou je jasnou záležitosťou. Päť dverí a mimoriadne variabilný batožinový priestor sú presne tým, čo priaznivci tohto modelu dlho očakávali. Táto štvrtá karosárska verzia v podobe BMW M3 Touring do extrému naplnia očakávania všetkých tých, ktorí požadujú M špecifickú súhru dynamiky so zameraním na jazdu na pretekárskych tratiach a každodennú použiteľnosť. Ešte nikdy predtým nebol v ponuke prémiovej strednej triedy automobil s karosériu kombi, ktorý by ponúkal toľko radosti z jazdy. Súčasne tiež ešte nikdy nebola praktickejšia karoséria k dispozícii u skutočného športového vozidla.

 

Ďalšie diskusie o motore a jazdných výkonoch sú vítané, ale predčasné. Avšak široký rozchod kolies, veľké nasávacie otvory vpredu a štvorica koncoviek výfuku vzadu jasne ukazujú, že ikonická DNA modelu M bude zakomponovaná aj v tomto vozidle, a to aj napriek jeho novému typu karosérie.

 

Prvý BMW M3 Touring je stále v úvodných fázach svojho približne dvojročného testovacieho a vývojového programu. To čo sa vzťahuje na všetky ostatné vysokovýkonné športové vozidlá BMW M, platí aj pre BMW M3 Touring: to, že môže tento automobil vyraziť na testovacie jazdy po verejných komunikáciách znamená, že mu bola daná zelená na prípravu do sériovej výroby. Rovnako ako je tomu u iných modelov, intenzívne testovanie bude aj v prípade BMW M3 Touring prebiehať na Nordschleife okruhu Nürburgring. Pretože prvé BMW M3 Touring bude predovšetkým a najmä skutočným BMW M3.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť