Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ROLLS-ROYCE ODHAĽUJE „VZOREC POKOJA“

• Práve vychádza posledné animované video, ktoré ponúka nahliadnutie do podstaty nového modelu Ghost • Odhaľuje jedinečný konštrukčný vzorec značky (Formula for Serenity) • Nová epizóda zo série podcastov venovaných novému modelu Ghost je on-line

RR4
·
Ghost
·
Products
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~99,77 KB)
  
Photos(1x, ~445 KB)
  
Videos(1x, ~371,08 MB)

#rollsroyceghost

18. augusta 2020, Goodwood

 

  • Práve vychádza posledné animované video, ktoré ponúka nahliadnutie do podstaty nového modelu Ghost
  • Odhaľuje jedinečný konštrukčný vzorec značky (Formula for Serenity)
  • Nová epizóda zo série podcastov venovaných novému modelu Ghost je on-line

 

Pri skúmaní spätnej väzby od klientov prvých vozidiel Goodwood Ghost vyšlo jednoznačne najavo, že ich prívetivým a jemným akustickým vlastnostiam prikladajú majitelia mimoriadnu dôležitosť. Títo klienti, páni a dámy, ktorí sa pohybujú v komplikovanom svete biznisu, si vysoko cenia pocit kľudu a relaxácie, ktorý im poskytuje ich Rolls-Royce. Preto sa pri tvorbe nového modelu Ghost tím akustických špecialistov značky zameral s maximálnym sústredením na túto vysoko náročnú technickú úlohu. 

V záujme poskytnutia pocitu absolútnej vyrovnanosti pri jazde s novým modelom Ghost, sa akustický tím značky sústredil najskôr na prispôsobenie architektúry patentovaného hliníkového rámu. Tá sama o sebe ponúka lepšie vlastnosti vďaka vyššej akustickej impedancii kovu v porovnaní s oceľou a využitiu komplexných foriem a profilov namiesto plochých rezonančných povrchov. Pre izoláciu kabíny od takmer nehlučného motora V12 s objemom 6,75l zvolili konštruktéri prepážku s dvojitou stenou. Špeciálne dutiny v streche, v batožinovom priestore a v podlahe sú vyplnené viac ako 100 kilogramami materiálov pohlcujúcimi zvuk. Ďalej boli použité dvojplášťové okná s čírou kompozitnou vrstvou uprostred ako aj pneumatiky disponujúce odľahčenou akusticko-izolačnou penovou gumou.

 

Akonáhle bol položený základ jedinečného riešenia izolácie hluku, každý jeden použitý komponent vozidla bol podrobený dôkladnej skúške akustických vlastností. Tie komponenty, ktoré vytvárali neprijateľnú mieru hluku, boli vyradené a kompletne prepracované priamo vo výrobnom závode značky Rolls-Royce v Goodwoode, v Západnom Sussexe tak, aby spĺňali požadované kritériá. Dokonca aj tvar vzduchových kanálov klimatizácie bol optimalizovaný s ohľadom na ešte lepšiu izoláciu posádky vozidla od nežiadúceho ruchu.

 

Už v úvodných fázach testovania nového modelu Ghost akustický tím zistil, že úplné odstránenie akéhokoľvek hluku je v konečnom dôsledku mätúce. Riešením špecialistov sa stalo vytvorenie „šepotu“ – mäkkého hlbokého zvuku, ktorý klienti vnímali ako súvislý jemný tón. Každý komponent vozidla bolo preto nevyhnutné naladiť na spoločnú zvukovú frekvenciu. Táto časť úlohy zahŕňala aj vytvorenie špeciálnych, správne ladených tlmiacich jednotiek rámov sedadiel, ako aj sady portov medzi kabínou a 500-litrovým batožinovým priestorom, ktorých akustika zodpovedá tónu nového modelu Ghost.

 

Experti značky dali tomuto komplexnému procesu názov "Formula for serenity", teda „vzorec pokoja“. Títo odborníci následne predstavili dosiahnuté akustické pokroky ostatným vývojovým oddeleniam a ukázali, ako budú slúžiť požiadavkám nových klientov vozidla Ghost. Rolls-Royce sa rozhodol zdieľať časť týchto interných brífingov a poznatkov s verejnosťou, aby vyzdvihol konštrukčnú podstatu tohto unikátneho vozidla ešte pred jeho oficiálnym odhalením na jeseň tohto roku.

Tom Davis-Reason, vedúci akustického tímu pre nový model Ghost hovorí: "Mimoriadna akustická kvalita nového modelu Ghost je výsledkom významného technologického pokroku a utkvelého zmyslu pre detail, predovšetkým sa však opiera o našu jedinečnú patentovanú architektúru hliníkového rámu vozidla. Vytvoriť natoľko akusticky rafinované prostredie by pri použití ocele skrátka nebolo možné.“ 

 

Pre účely zdieľania svojich poznatkov a výsledkov vývoja s verejnosťou sa značka rozhodla využiť populárne a esteticky pôsobivé video spoty. Tieto vytvoril renomovaný ilustrátor Charlie Davis. Video prehľadne a príťažlivo prezentuje nové zistenia spôsobom, ktorý sa skvele hodí k novému vysoko progresívnemu modelu Ghost.

Okrem týchto poznatkov podaných formou animovaného videa bola predstavená aj séria piatich epizód podcastu, ktoré odhaľujú výsledky prieskumu značky a poskytujú nahliadnutie do konštrukčnej podstaty nového vozidla Ghost. Podcastami sprevádza Johanna Agerman Ross, kurátorka moderného a súčasného dizajnu nábytku a produktov v múzeu Victoria & Albert Museum v Londýne. Podcasty sú k dispozícii na platformách Apple, Google, Spotify a Deezer.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

  • NEDCcorr (combined)* CO2 emission: 343 g/km ; Fuel consumption: 18.8 mpg / 15.0 l/100km (*)
    WLTP (combined)# CO2 emission: 347-359 g/km ; Fuel consumption: 17.9-18.6 mpg / 15.2-15.8 l/100km (#)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť