Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW M pripravilo v Štajersku nezabudnuteľný príbeh.

Nové vozidlo pre víťaza pretekov, nové Safety Car pre seriál MotoGP a predstavenie nových modelov BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,9 – 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 249 – 239 g/km) a BMW M4 GT3. Divízia BMW M pripravila počas Veľkej ceny Štajerska na rakúskom okruhu Red Bull Ring veľkolepé predstavenie.

BMW M Automobiles
·
M4
·
Official Car of MotoGP
·
M8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(46x, ~1,03 GB)

Mníchov/Spielberg. Svetová premiéra na okruhu Red Bull Ring. Prvý raz vo svojej histórii sa naraz predstavila dvojica ikonických modelov navrhnutých na cesty aj na okruhy: prototyp nového modelu BMW M4 Coupé a nové BMW M4 GT3. Obe špeciálne maskované vozidlá sa predstavili počas víkendu na pretekoch seriálu motocyklov MotoGP s názvom BMW M Grand Prix Štajerska.

BMW M4 Coupé a jeho pretekársky súrodenec, model BMW M4 GT3, sú ikonickými modelmi automobilky BMW a zároveň aj jednoznačnými príkladmi prenosu technológií zo sveta motoršportu do sériovej výroby. BMW M4 bude k dispozícii vo dvoch výkonových verziách. Okrem základnej verzie s výkonom 353 kW (480 k) a so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou to bude aj model Competition s výkonom 375 kW (510 k). Pre obe verzie bude k dispozícii aj 8-stupňová automatická prevodovka M Steptronic s funkciou Drivelogic.

Ďalším veľkým prekvapením, okrem predstavenia nových modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 GT3, bolo aj to, že víťaz Veľkej ceny Štajerska, ktorá sa konala tento víkend 21. až 23. augusta, sa stal majiteľom úplne nového BMW M4 Coupé. Jedným z dôvodov bolo aj to, že divízia BMW M bola hlavným sponzorom podujatia a už dlhodobo spolupracuje s organizátorom seriálu MotoGP, ktorým je spoločnosť Dorna Sports. Šťastným víťazom pretekov a novým majiteľom modelu BMW M4 Coupé sa napokon stal Miguel Oliveira.

Tretím prekvapením počas pretekov bolo predstavenie nového BMW M8 Gran Coupé MotoGP Safety Car. Vychádza z modelu BMW M8 Competition Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 244 g/km) a počas 22. sezóny bude pôsobiť ako oficiálne Safety Car pretekov MotoGP. Vozidlo sa vyznačuje výkonom 460 kW (625 k) z prepĺňaného motora V8 ako aj mnohými prvkami vyvinutými pre motoršport ako napríklad upravený podvozok či brzdový systém. Nové Safety Car zrýchli o 0 na 100 km/h za iba 3,2 sekundy. Výnimočnú dynamiku za každých okolností podporuje aj inovatívny pohon všetkých kolies M xDrive. Úlohy na pretekárskych okruhoch pomôže spĺňať aj špeciálny nový jazdný režim BMW M Track Mode.

Spolu s modernou farebnou kombináciou povrchu karosérie dotváralo vizuálnu príťažlivosť aj mnoho prvkov z ponuky BMW M Performance. Okrem karbónových aerodynamických prvkov ide aj o športové sedadlá Recaro. Špeciálnu výbavu dopĺňa svetelná rampa na streche s LED technológiou.

www.bmw-m.com

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M4 (2021): combined fuel consumption: 10.9 – 10.5 l/100 km; combined CO2 emissions: 249 – 239 g/km, provisional values.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW M8 Gran Coupe Competition: combined fuel consumption: 10.7 l/100 km; combined CO2 emissions: 244 g/km.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť