Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW a MINI spolu so Shell pomáhali tým, ktorí pomáhali.

• Až 11 vozidiel značiek BMW a MINI počas 60 dní pomáhalo a súčasne spríjemňovalo dobrovoľnícku činnosť 7 organizácií na Slovensku. • Spoločnosť SHELL Slovakia zabezpečila pre vybraté organizácie tankovacie karty na pohonné hmoty.

Udržateľnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~3,22 MB)

Bratislava/ Slovensko . V čase koronavírosovej pandémie vyslala spoločnosť BMW Slovenská
republika do ulíc 11 automobilov značiek BMW a MINI, ktoré takmer dva mesiace používali rôzne charitatívne a neziskové organizácie. Automobily spolu s palivom od SHELL Slovakia pomáhali
pri rozvoze zdravotníckeho materiálu, rúšok, liekov, potravín a iného potrebného tovaru, alebo
pri výjazdoch zdravotníckych tímov na miesta výskytu podozrení na ochorenia či pri monitorovaní

hraničných priechodov.

 

Spoločnosť BMW Slovenská republika v čase koronakrízy nadviazala spoluprácu s organizáciami OZ V.I.A.C., OZ NUDCH-DEŤOM, OZ NÁDEJ, OZ CESTA VON a OZ GOODWILL MAN, ďalej
s Národným krízovým klinickým tímom ako aj s dopravným servisom Stellacentrum.

 

„Pracovníci spomenutých organizácií mali k dispozícii modely BMW radu 1, 3 alebo X1 a modely značky MINI. A vďaka pokrytiu nákladov na pohonné hmoty, ktoré zabezpečila spoločnosť
SHELL Slovakia, bola ich mobilita komplexne zabezpečená. Veď vozidlá počas nasadenia
najazdili dovedna takmer 40 tisíc kilometrov,“ uviedol Oliver Rademacher, General Manager
BMW Slovenská republika. A dodal: „Automobily BMW Group, určené na pomoc s rozvozom
a s mobilitou pracovníkov, tak poskytli radosť z jazdy, ktorú v tejto neľahkej situácii zažívali
zamestnanci či dobrovoľníci. Sme radi, že sme aspoň takýmto malým kúskom mohli spríjemniť
ich pomoc.“

 

„Ďakujeme spoločnosti BMW Slovenská republika za iniciovanie tejto pomoci. Sme radi, že
okrem spoločných obchodných aktivít spája naše dve spoločnosti aj odhodlanie pomáhať. Veríme,
že sme aspoň malou časťou zjednodušili prácu organizáciám, ktoré pomáhali v čase, keď to bolo najviac potrebné,“ hovorí Jarmila Gurská, riaditeľka spoločnosti SHELL Slovakia.

 

„Naše združenie funguje na báze dobrovoľníctva a rovnako všetko, čo vybavujeme, sme doteraz riešili na súkromných autách, preto boli zapožičané vozidlá pre nás perfektná pomoc. Za mesiac sme pre detskú nemocnicu vybavili a doviezli tovar a pomoc v hodnote viac ako 300 tisíc eur.”

Zuzana Čižmáriková z OZ NUDCH-DEŤOM.

 

„Chceme sa poďakovať spoločnostiam BMW Slovenská republika a SHELL Slovakia za príkladnú a rýchlu spoluprácu v čase pandémie COVID-19 a za zapožičanie dvoch motorových vozidiel.
I keď pandémia spôsobila chaos a neistotu, na ktoré nikto nebol pripravený, snažili sme sa spraviť to, čo bolo v našich silách a to, čo umožnili vzájomné možnosti a okolnosti v danom čase. Vozidlá od BMW s pohonnými hmotami od Shell aktívne slúžili na západe Slovenska (najmä v okresoch Bratislava, Senec, Prievidza a Dunajská Streda) pri servise pre ľudí v izolácii (v karanténe)
a pre vybrané domovy dôchodcov (v tom čase v izolácii), ako aj na zabezpečenie dopravy
pre strategicky dôležité osoby pre štátnu organizáciu a iné. Preto si mimoriadne ceníme ducha spolupráce, ochoty a pomoci. Aj vďaka tejto pomoci mohlo naše občianske združenie Goodwillman spraviť svoj malý diel pomoci pre druhých. Bolo nám cťou spolupracovať s týmito dvoma spoločnosťami. Veríme, že i v budúcnosti nájdeme priestor na vzájomnú spoluprácu. Ďakujeme.“

Ing. arch. Ivan Podoba, OZ Goodwillman.

 

BMW Slovenská republika 

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Telephone: +421 903 28 34 97

Milan.Stupka@bmwgroup.com

SHELL Slovakia

Petr Šindler

External Relations Manager

Telephone: + 420 737 27 27 40

petr.sindler@shell.com

 

 

BMW Group

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov
a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje
31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

 

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov.
V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

 

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

 

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach. Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave. Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach. Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

Royal Dutch Shell plc

Spoločnosť Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglicku a vo Walese. Centrálu má v Haagu a jej akcie sú kótované na burzách
v Londýne, Amsterdame a New Yorku. Spoločnosť Shell pôsobí vo vyše 70 krajinách sveta v oblasti prieskumu a ťažby ropy a zemného plynu, výroby a marketingu kvapalného zemného plynu a skvapalňovania zemného plynu, ďalej v oblasti výroby, marketingu a prepravy ropných produktov a chemikálií a v oblasti projektov, ktoré sa zaoberajú obnoviteľnými zdrojmi energie. Viac informácií nájdete na www.shell.com

 

SHELL Slovakia

Spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o. reprezentuje v Slovenskej republike záujmy materskej spoločnosti Royal Dutch Shell plc. Prevádzkuje rozsiahlu sieť čerpacích staníc po celom území Slovenska a ponúka medzinárodné palivové karty Shell.
Divízia Shell Aviation dodáva letecké palivo pre medzinárodné letisko v Bratislave a prostredníctvom divízie Shell Energy Europe zabezpečuje dodávky zemného plynu širokému spektru zákazníkov z oblasti priemyslu a služieb. Viac informácií ponúka www.shell.sk

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť