Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Bezúdržbová reťaz M Endurance od BMW Motorrad.

Mazanie reťaze je minulosťou. Reťaz rovnako bezúdržbová ako spojovací hriadeľ.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~11,69 MB)

Mníchov. Už viac 90 rokov je bezúdržbový, k životnému prostrediu šetrný a komfortný spojovací hriadeľ, jednou z hlavných technických špecialít BMW Motorrad. V podobe reťaze M Endurance teraz BMW Motorrad prvýkrát ponúka bezúdržbovú reťaz s podobnými vlastnosťami.

Rovnako ako predchádzajúca reťaz s X-krúžkami, tak aj reťaz M Endurance prichádza s trvalo namazanými spojmi medzi valčekmi a čapmi uzavretými X-krúžkami. Novinkou ale je, že zatiaľ čo v predchádzajúcej verzii bolo nutné pridať mazivo, pri novej reťazi to už netreba a súčasne nie je nutné reťaz ani napínať, čo zvyčajne bol dôsledok postupného opotrebenia.

Tento enormný pokrok v komforte je výsledkom použitia nového materiálu na povrchu valčekov: štvorstenného amorfného diamantu (ta-C) známeho aj ako priemyselný diamant. Tento povlak sa vyznačuje extrémnou tvrdosťou a odolnosťou, a preto sa tvrdosťou radí medzi známy DLC (Diamond Like Carbon) a čistý diamant. V porovnaní s doteraz používanými kovovými povrchmi nepodlieha priemyselný diamant ta-C opotrebeniu. Súčasne tento typ povrchu prináša aj dramatické zníženie koeficientu trenia.

Excelentné vlastnosti suchého mazania a eliminácia trenia vytvorená povrchom so štvorstenným amorfným diamantom na valčekoch reťaze M Endurance poskytujú komfort údržby porovnateľný so spojovacími hriadeľmi. To znamená, že reťaz nie je potrebné čistiť ani mazať, ako to býva obvyklé. Preto sa reťaz M Endurance vyznačuje aj maximálnou šetrnosťou k životnému prostrediu.

Reťaz M Endurance 525 je teraz pri začiatku predaja k dispozícii pre dva štvorvalcové modely BMW S 1000 RR a S 1000 XR a to ako príslušenstvo alebo ako voliteľná výbava. Ďalšie modely BMW Motorrad pripravené na túto reťaz budú nasledovať v budúcnosti.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť