Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA – EURÓPSKY DEBUT NOVÉHO MODELU ROLLS-ROYCE GHOST V ČESKEJ REPUBLIKE.

Oficiálny európsky debut nového modelu Rolls-Royce Ghost v Českej republike. Prezentácia v Galérii Hauch, v samom srdci Prahy, je zároveň uvedením najnovšieho prírastku z portfólia značky Rolls-Royce na európsky trh.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~11,16 MB)

10. septembra 2020, Praha

Dnešný deň je dňom oficiálneho európskeho debutu nového modelu Rolls-Royce Ghost v Českej republike. Prezentácia v Galérii Hauch, v samom srdci Prahy, je zároveň uvedením najnovšieho prírastku z portfólia značky Rolls-Royce na európsky trh. V týchto dňoch majú najväčšie osobnosti českej a slovenskej spoločenskej scény príležitosť získať na exkluzívnom predstavení prvé dojmy z nového modelu Ghost.

Ghost je dokonalý vo svojej jednoduchosti. Vytvorenie takto čistého prostredia a zážitku pre cestujúcich, vodičov aj pozorovateľov bolo pre značku jednou z najväčších výziev v celej jej histórii. Nový Ghost je skutočne technologicky najdokonalejším automobilom, aký kedy Rolls-Royce vyrobil.

Dizajnéri, konštruktéri a remeselníci požadovali pri procese vzniku vozidla absolútnu tvorivú slobodu, aby mu tak mohli vdýchnuť jedinečnú osobnosť a špecifický charakter. Dokázali vytvoriť autentický, superluxusný produkt bez akýchkoľvek obmedzení, ktoré sú často nutné pri veľkoobjemovej sériovej výrobe. Prvá zmena, ktorá sa odráža v novom vozidle Ghost, je patentovaný hliníkový priestorový rám značky Rolls-Royce. Túto konštrukciu využíva výlučne značka Rolls-Royce, pričom tvorí základ jej vlajkovej lode - modelu Phantom a nájsť ju možno aj v transformatívnom SUV modeli Cullinan. Flexibilita a vynikajúce vlastnosti priestorového rámu umožnili jeho využitie v novom vozidle Ghost, ktorému dodáva vynikajúce estetické, mechanické a akustické rysy.

Vzhľadom na to, že klienti požadovali od nového modelu Ghost ešte viac, zamerali sa konštruktéri Rolls-Royce na celkovú architektúru vozidla, a to najmä na technológiu pohonu a riadenia všetkých štyroch kolies. Vytvorili tak úplne novú cieľavedomú osobnosť vozidla.

Nový Ghost odráža úplne nové ponímanie luxusu, ktoré je definované minimalizmom a čistotou, čo podčiarkuje samotnú podstatu vozidla. Už pri vzniku prvých skíc, ešte pred prvotným návrhom nového modelu Ghost a vývojom jeho technických riešení, dostal tento dizajnérsky smer pomenovanie „Post Opulence“. Tento princíp, ktorého korene je možné postrehnúť v architektúre, móde, dizajne šperkov či lodí, reprezentuje myšlienkový a umelecký smer definovaný skôr striedmosťou a autenticitou materiálov než prehnanou okázalosťou.

Estetika interiéru uplatňuje rovnaké minimalistické princípy ako exteriér. Pre docielenie príjemného útočiska a uvoľnenej atmosféry vo vnútri vozidla preto neboli použité okázalé detaily ani povrchné ozdoby. To všetko dáva vyniknúť samotnej podstate automobilu a zároveň umožní maximálnu možnú mieru personalizácie prostredníctvom Bespoke programu individuálnych úprav šitých na mieru požiadavkám klientov.

 

Karel Kadlec, Dealer Principal spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague, kde sa odohral aj debut nového modelu Ghost, zdôraznil: "Od chvíle, keď sme v roku 2015 získali autorizáciu ako predajca vozidiel značky Rolls-Royce, pôsobíme na mimoriadne vycibrenom a jedinečnom trhu. Kľúčovým pilierom nášho úspechu je veľmi výrazné portfólio motorových vozidiel Rolls-Royce určených pre najrôznejšie typy klientov. Ghost bol v Českej republike a na Slovensku mimoriadne úspešný, a preto pevne verím, že aj nový model pridá do tohto úspešného príbehu svoju novú kapitolu."

Uvedenie nového modelu Ghost prináša aj úplne nové moderné ponímanie sveta luxusu,“ uviedol Frank Tiemann, riaditeľ pre korporátnu komunikáciu pre Strednú a Východnú Európu spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, pričom ďalej dodal: „Akonáhle sme odhalili nový model vozidla Ghost, okamžite sa stal vlajkovou loďou nového post-opulentného sveta luxusu. S potešením môžem konštatovať, že nám naši klienti poskytli nanajvýš pozitívnu spätnú väzbu týkajúcu sa jeho minimalistickej estetiky.

 

Poznámka:

Prehľad najdôležitejších noviniek je v stručnej forme uvedený nižšie. Všetky podrobnosti sú k dispozícii v priloženej tlačovej správe alebo na thenewghost.com.

  • Je nástupcom najúspešnejšieho modelu v 116-ročnej histórii značky
  • Odráža dizajnovú filozofiu "Post Opulent" a opúšťa povrchné vyjadrenie bohatstva
  • Je postavený na architektúre pevného hliníkového priestorového rámu Rolls-Royce
  • Pohon a riadenie všetkých kolies pre bezprecedentnú vyváženosť a istotu
  • Po prvýkrát použitý systém odpruženia Planar významne zvyšuje agilitu a ľahkosť ovládania vozidla
  • Charakteristická pohonná jednotka V12 twin-turbo so zdvihovým objemom 6,75 litrov disponuje výkonom 571k a poskytuje krútiaci moment 850 Nm
  • Elektrické otváranie a zatváranie dverí uľahčuje vystupovanie aj nastupovanie do vozidla
  • Prvky interiéru sú naladené na špecifickú zvukovú frekvenciu a vytvárajú pocit pokoja
  • Podsvietenie mriežky chladiča Pantheon diskrétne upozorňuje na súčasť ikonografie Rolls-Royce
  • „Illuminated Fascia“ po prvýkrát predstavuje podsvietené označenie modelu Ghost obklopené 850 hviezdami

 

Rolls-Royce Motor Cars Prague môžete kontaktovať na:

www.rolls-roycemotorcars-prague.cz

www.rolls-rocemotorcars-praha.cz

Instagram: @rollsroceprague

 

Showroom pražského dealerstva - ulica Pařížská v Prahe.

Dealerstvo Rolls-Royce Motor Cars Prague bolo nedávno ocenené prestížnou cenou European Dealer of the Year Award, kde dokázalo zvíťaziť v konkurencii ďalších predajných miest naprieč Európou vrátane Nemecka. Toto ocenenie je už piatou cenou v priebehu piatich rokov, pričom ďalším významným ocenením je víťazstvo v kategórii Global Dealer Ownership Experience udelené v roku 2017.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť