Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Na ceste do Zeleného pekla: Nové kompaktné športové BMW 128ti a finálne testovacie kolá na okruhu Nürburgring.

Výnimočná športová alternatíva v rodine BMW radu 1 s pohonom predných kolies a so samosvorným mechanickým diferenciálom Torsen vznikla pre radosť z aktívnej jazdy

Radu 1
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~590,36 KB)
  
Photos(23x, ~95,34 MB)

Mníchov. Vo finálnej fáze testovania nové kompaktné športové vozidlo BMW 128ti (kombinovaná spotreba paliva: 6,4 — 6,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 148 — 139 g/km) práve podstupuje kalibračné testovacie jazdy na horských cestách pohoria Eifel v okolí Severnej slučky okruhu Nürburgring ako aj priamo na najnáročnejšej pretekárskej trati sveta. Konštruktéri sa sústredia najmä na dynamické jazdné vlastnosti novej verzie v ponuke BMW radu 1, ktorá vznikla špeciálne pre radosť z aktívnej jazdy. Nový model príde na trh v novembri 2020.

Športové vozidlo s vlastným charakterom.
Model 128ti s pohonom predných kolies sa nachádza presne pod špičkovým modelom BMW radu 1, ktorým je BMW M135i xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 — 6,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 162 — 154 g/km) a taktiež ho poháňa novo vyvinutý 2-litrový benzínový motor. Štvorvalec s technológiou BMW TwinPower Turbo pod kapotou BMW 128ti dodáva výkon 195 kW (265 k) a umožňuje športové jazdné vlastnosti ako šprint z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy. Avšak nový model BMW 128ti je oveľa viac ako iba nová verzia BMW radu 1. Okrem viacerých odlišných dizajnových prvkov exteriéru a interiéru sa vyznačuje aj tým, že dostal inak nastavené odpruženie a riadenie. Tie sa sústredili na dosiahnutie mimoriadnych športových jazdných vlastností zameraných na vodiča. Nové športové vozidlo s pohonom iba predných kolies tak dôsledne oslovuje predovšetkým mladšie cieľové skupiny, ktoré požadujú radosť z jazdy typickú pre vozidlá značky BMW.

Technické prvky pre vyššiu precíznosť a priamu odozvu.
Nový model BMW 128ti sa bude štandardne dodávať s 8-stupňovou športovou automatickou prevodovkou Steptronic a so samosvorným diferenciálom Torsen, ktorý zlepšuje trakciu prednej nápravy. Má aj špecificky nastavený podvozok M Sport vrátane zníženia svetlej výšky o 10 mm. O zlepšenie ovládateľnosti sa stará aj špeciálne upravený systém BMW Performance Control. Úpravami v prospech precíznejších reakcií a lepšej spätnej väzby prešlo aj riadenie. Treba spomenúť, že BMW 128ti je približne o 80 kg ľahšie ako model BMW 135i xDrive s pohonom všetkých kolies, z ktorého preberá mimoriadne precízne nastavené uloženia stabilizátorov ako aj samotné stabilizátory. Na požiadanie a bez príplatku si záujemcovia môžu objednať aj športové pneumatiky, čo im prinesie viac radosti z jazdy. Jazdným vlastnostiam sa prispôsobili aj brzdy M Sport známe zo špičkových modelov, ktoré zaručujú vynikajúce brzdné vlastnosti.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The new BMW 128ti:
combined fuel consumption: 6.4 – 6,1 l/100 km; combined CO2 emissions: 148 – 139 g/km*.

The BMW M135i xDrive:
combined fuel consumption: 7.1 – 6.8 l/100 km; combined CO2 emissions: 162 – 154 g/km.

 

*All figures are provisional.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť