Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Široká ponuka doplnkov M Performance Parts dostupná od začiatku predaja nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé.

Množstvo možností na úpravu vysoko výkonných vozidiel.

G80
·
G82
·
Coupé
·
BMW M Automobiles
·
M3
·
M4
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~617,53 KB)
  
Photos(29x, ~247,62 MB)

Mníchov. S množstvom inovácií v oblastiach pohonu, bŕzd a podvozka prídu čoskoro na trh nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 248 g/km) a stanovia nové meradlá v segmente vysoko výkonných sedanov a kupé. Ich novo vyvinuté radové 6-valcové motory sa zameriavajú na dosiahnutie vyšších výkonov, ako dokázali ich predchodcovia. V ponuke sú dve úrovne výkonu: okrem verzie s výkonom 353 kW (480 k) spojenej s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou to bude aj model s označením Competition s výkonom 375 kW (510 k) spriahnutý s 8-stupňovou automatickou prevodovkou M Steptronic so softvérom Drivelogic. Technológia M TwinPower Turbo a vysoko otáčková charakteristika motora očarí výkonovými vlastnosťami, ktoré pochádzajú priamo z motoršportu. Avšak bez obmedzenia tradične vysokej miery každodenných praktických vlastností modelov BMW M. Spolu s budúcoročným marcovým príchodom modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé na trh sa dostane do predaja aj široká paleta doplnkov s označením M Performance Parts, pričom tieto prvky umocnia DNA oboch vozidiel ukotvenú v motoršporte. Zároveň zjednodušia pokročilé možnosti individuálnych úprav príťažlivého vzhľadu vozidiel a prinesú aj ďalšie vylepšenia ich dynamických jazdných vlastností.

Ponuka vysoko kvalitných doplnkov vznikla v spolupráci s divíziou BMW M GmbH a využíva skúsenosti získané na pretekárskych okruhoch celého sveta ako aj mimoriadne schopnosti jednotlivých konštruktérov. Komponenty, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre obe vozidlá BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé, zlepšujú ich už aj tak výrazný športový vzhľad. Väčšina doplnkov spĺňa aj funkčné požiadavky kladené na nízku hmotnosť a na aerodynamiku. Výrazne tak prispievajú k zlepšeniu dynamických vlastností oboch vysoko výkonných vozidiel.

Odpruženie a zvuk užšie previazané s motoršportom.
Dokonalý príklad, ako doplnky M Performance Parts zlepšujú vzhľad vozidla a zároveň aj jeho výkon, predstavuje titánový tlmič výfukového systému M Performance. Odľahčený výfukový systém s klapkami, vyvinutý špeciálne pre modely M, vychádza zo skúseností získaných z motoršportu, váži približne o päť kilogramov menej ako sériovo vyrábaná verzia a vďaka upravenému prúdeniu spalín poskytuje ešte športovejší zážitok z jazdy. Vysoko emotívny zvuk, podobný okruhovým vozidlám, sa prispôsobuje aj jednotlivým jazdným režimom. Štyri titánové koncovky s keramickým poťahom zároveň dotvárajú nezameniteľný a príťažlivý vzhľad.

Športový podvozok M Performance vznikol a prešiel vývojom na viacerých rozdielnych pretekárskych okruhoch a priamo vychádza z motoršportu. Tlmiče umožňujú priam až nekonečné možnosti nastavenia svetlej výšky v rozpätí medzi piatimi až 20 milimetrami (odporúčané zníženie je o 10 mm oproti základnému modelu M). Pri nezmenenom nastavení podvozka vodič získa nižšie umiestnené ťažisko, vozidlo sa bude menej nakláňať a zvýši sa jeho rýchlosť pri prejazde zákrutami. Okrem lepšej dynamiky sa zníženie svetlej výšky prejaví aj na ostrejšom športovom vzhľade.

Priamo z brzdových obložení, ktoré používa BMW Motorsport na vytrvalostných pretekoch, pochádza aj športové brzdové obloženie M Performance. Zaručuje kratšiu brzdnú dráhu, lepšie reakcie a vyššiu teplotnú odolnosť. Jeho schopnosť spomaliť vozidlo pred zákrutou v porovnaní so štandardnou verziou ocenia predovšetkým vodiči, ktorí sa často vydajú na pretekárske okruhy. Modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé sa okrem toho vyznačujú aj výnimočným riadením pri dynamickej jazde a to najmä pri brzdení pred zákrutou.

Špičkový materiál karbón zvýrazňuje vzhľad.
Technologicky špičkový materiál karbón sa vyznačuje vysokou mierou tuhosti a pevnosti, zatiaľ čo si zachováva nízku hmotnosť. Preto sa plasty spevnené karbónovými vláknami používajú v mnohých oblastiach motoršportu, kde pohľadové karbónové časti upútajú svojou viditeľnou sieťovou štruktúrou, charakteristickou pre tento materiál. Aj preto majú exteriérové prvky M Performance vysokú úroveň športového nádychu. A zároveň sa dokonale hodia na zlepšenie športového vzhľadu modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Veľmi príťažlivý vzhľad napríklad dotvárajú aj predný karbónový nadstavec M Performance, predný spojler M Performance či karbónové aerodynamické krídelká M Performance. Zboku sa na prvý pohľad vynímajú karbónové mriežky M Performance, zatiaľ čo karbónové nadstavce prahov M Performance vizuálne predlžujú vozidlo. Vzhľad potom dopĺňajú karbónové doplnky na zadnej časti ako karbónové zadné aerodynamické lišty M Performance a výrazný karbónový zadný spojler M Performance.

Všetko to nakoniec korunuje karbónový zadný difúzor M Performance spojený s titánovým tlmičom výfuku M Performance a s titánovými koncovkami výfuku M Performance s keramickým povrchom a s čiernou matnou úpravou. Karbónové alebo titánové koncovky výfuku M Performance môžu dopĺňať aj športový vzhľad štandardného výfukového potrubia modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Vysoko výkonné modely možno vizuálne doplniť aj špeciálnymi nálepkami M Performance Motorsport. Súprava nálepiek obsahuje grafické prvky na celé vozidlo vo všetkých troch farbách BMW M (modrá, červená a purpurová) a tie dokonale dotvárajú vzhľad oboch vozidiel.

Kované disky kolies s priemerom až do 21 palcov a zmiešané pneumatiky.
V čase príchodu na trh bude ponuka doplnkov M Performance pre nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé obsahovať dve kompletné súpravy letných kolies. Vstupnú úroveň predstavujú sivé kované disky kolies M Performance Y-spoke 963M Frozen Gunmetal Grey s nápisom M Performance a so zmiešanými rozmermi pneumatík. Vpredu majú priemer 19 palcov, vzadu je to 20 palcov. Vyhovujú jedinečnej geometrii náprav a zaručujú vysokú mieru tuhosti, nízku hmotnosť ako aj zníženie odporu vzduchu a to najmä vo vysokých rýchlostiach. Hlavným ťahákom v ponuke letných kolies sú kované disky kolies BMW M Performance s prekríženými ramenami 1000M zlato-bronzovej matnej farby Gold Bronze alebo matnej čiernej farby Jet Black s nápisom M Performance. Tieto disky kolies sú dostupné iba z ponuky doplnkov M Performance Parts vo veľkostiach 20 palcov pre prednú nápravu a 21 palcov pre zadnú nápravu.

Dokonalá trakcia v zime: 19-palcové disky kolies s možnosťou montáže snehových reťazí.
Ponuka doplnkov M Performance Parts obsahuje aj 19-palcové zimné disky kolies s dvojitými ramenami 829M, na ktoré možno namontovať aj zimné reťaze a poskytujú tak bezpečné jazdné vlastnosti aj na snehu a na ľade. Čierny matný lem diskov kolies sa ideálne hodí do zimných podmienok a mimoriadne ľahko sa čistí. Na pohodlný prevoz a uskladnenie práve nepoužívaných diskov kolies mimoriadne odporúčame obaly M Performance Tyre Bag. Dajú sa do nich umiestniť kompletné súpravy diskov kolies aj s pneumatikami s priemerom od 17 do 22 palcov. Chránia ich pred znečistením a vďaka označeniu zaručujú jednoduché následné namontovanie kolies. Vďaka výraznému dizajnu M Performance zaručujú, že vaša domáca garáž dostane ďalšiu dávku motoršportovej atmosféry.

 

Karbón a alkantara prinášajú nádych motoršportu aj do interiéru.
Záujemcovia si môžu upraviť športový a komfortný interiér svojich vozidiel BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé o vizuálne príťažlivé alebo funkčné doplnky pomocou komponentov inšpirovaných motoršportom z ponuky M Performance Parts. Atmosféru nefalšovaného motoršportu vzbudzujú hneď po otvorení dverí ozdobné lišty prahov M Performance s karbónovými lištami a s farebným nápisom M Performance. Mimoriadne dynamický vzhľad exteriéru sa do interiéru prenáša aj v podobe predných a zadných koberčekov s nápisom M Performance, vlajkou vo farbách M a s prešívaním okrajov v kontrastnej farbe. Prispievajú k tomu aj karbónové interiérové lišty M Performance. Zaujmú fascinujúcou kombináciou elegantnej alkantary a matného karbónu s otvorenými pórmi. Vyrábajú sa ručne pomocou náročných postupov, takže každá z nich je unikátna. Ponuku doplnkov interiéru uzatvárajú alkantarové dotykové plochy na koleno M Performance na stredovej konzole.

Volant M Performance Pro sa vyznačuje čalúnením alkantarou, ktorá je pre svoje protišmykové vlastnosti mimoriadne obľúbená v motoršporte. Preto dotykové plochy z alkantary spolu s výraznými plochami na palce ponúkajú vodičovi veľmi dobré možnosti na uchopenie volantu a veľmi priamy pocit z riadenia. Ďalším prvkom inšpirovaným motoršportom je modrá stredová značka na pozícii 12 hodín a ručné prešívanie vo farbách M. Okrem klasického koženého čalúnenia volantu je k dispozícii aj povrch v kombinácii karbónu a alkantary a na požiadanie aj volant M Performance, ktorý spája karbón a kožu. Samozrejmosťou každého volantu je nápis M Performance. Každý volant M Performance môžu dopĺňať karbónové radiace páčky M Performance s otvorenými pórmi, ktoré tvoria alternatívu k štandardne dodávanému chrómovanému povrchu.

Príťažlivý zážitok ponúkajú aj doplnkové vzory s logom BMW M a ďalšie motívy M Performance do BMW LED projektorov, ktoré pri nastupovaní a vystupovaní premietajú do priestoru okolo vozidla. Pri odomykaní a zamykaní vozidla má vodič ďalšiu možnosť vizuálneho aj dotykového zážitku s konceptom M Performance, ktorý mu poskytne puzdro na kľúč vyhotovené z vysoko kvalitnej alkantary s karbónovou lištou. Kľúč je s puzdrom pevne spojený prostredníctvom 6-uholníkovej skrutky s hlavou svetlomodrej farby M Light Blue, ktorá umožňuje, aby sa kľúč mohol v puzdre voľne otáčať a zabráni sa tak jeho poškriabaniu a iným poškodeniam.

Karosériu vozidla môže pred poškrabaním a znečistením počas parkovania v garáži spoľahlivo ochrániť aj vnútorná krycia plachta M Performance. Plachta, dodávaná v praktickom prepravnom obale, je vyrobená z elastického priedušného polyesteru s jemným vnútorným materiálom šetrným ku karosérii a k laku vozidla a navyše sa dá aj prať. Krycia plachta priľne k vozidlu a môžu sa na nej nachádzať rôzne vzory ako napríklad obličky masky chladiča, farebné logo M či nápis M Performance.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The new BMW M3 Sedan:
Fuel consumption combined: 10.8 l/100 km [26.2 mpg imp]; CO2 emissions combined: 248 g/km.

The new BMW M3 Competition Sedan:
Fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.

The new BMW M4 Coupé:
Fuel consumption combined: 10.8 l/100 km [26.2 mpg imp]; CO2 emissions combined: 248 g/km.

The new BMW M4 Competition Coupé:
Fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.

 

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

FIZ FUTURE OPENING

25.09.2020. Here you can see the on demand broadcast of the opening of FIZ Projekthaus Nord. 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť