Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 5 pre čínsky trh sa prvý raz predstaví na autosalóne Auto China 2020 v Pekingu.

+++S približne 174 000 predanými kusmi za rok 2019 je BMW radu 5 najúspešnejším manažérskym sedanom v Číne +++Dynamicky elegantný manažérsky sedan s predĺženým rázvorom a s exkluzívnymi komfortnými prvkami +++Exkluzívne na čínsky trh sa dodávajú komfortné zadné sedadlá s mimoriadne ergonomicky tvarovanou výplňou a čalúnením vrátane komfortných opierok hlavy.

G38
·
Dlhý rázvor
·
Radu 5
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~891 KB)

Mníchov. Po tom, ako nové BMW radu 5 prišlo v júli 2020 na viacero svetových trhov, predstaví sa najmodernejšia verzia úspešného manažérskeho sedanu vo vyhotovení navrhnutom pre čínsky trh na autosalóne Auto China 2020 (26. septembra - 5. októbra) v Pekingu. Preto, aby splnilo špeciálne požiadavky čínskeho trhu, dostane BMW radu 5 viacero výnimočných doplnkov. Okrem predĺženého rázvoru ide o prvky výbavy špičkovej kvality ako presklené panoramatické okno Sky Lounge či zábavný systém pre zadné sedadlá Professional s dvoma naklápateľnými dotykovými obrazovkami. BMW radu 5 pre čínsky trh dostalo aj výraznejší dizajn exteriéru, viacero detailne prepracovaných prvkov v interiéri, účinnejšie pohonné jednotky a mnoho inovácií v oblasti asistenčných systémov vodiča, ovládacích prvkov a konektivity, ktorými sa vyznačuje aktuálna modelová generácia.

Mnoho inovatívnych dizajnových a technologických prvkov pre mladšiu cieľovú skupinu
S približne 174 000 predanými kusmi za rok 2019 je BMW radu 5 najúspešnejším manažérskym sedanom v Číne. S dynamickými a elegantnými líniami, vrátane výraznejších obličiek masky chladiča a s novo tvarovanými prednými aj zadnými svetlami, je nová generácia ešte príťažlivejšia. Okrem toho je v ponuke aj široká paleta individuálnych úprav. Napríklad model BMW 535Le s plug-in hybridným pohonom s výkonom 215 kW (292 k) (kombinovaná spotreba paliva: 1,5 l/100 km, kombinovaná spotreba elektrickej energie: 15 kWh/100 km, kombinované emisie CO2 z paliva: 36 g/km) určený iba pre čínsky trh bude dostupný, okrem iného, aj s balíkom doplnkov M Sport Package.

Nové BMW radu 5 je aj pre čínsky trh veľmi dobre vybavené a to najmä v oblastiach ako konektivita či ovládacie rozhranie. Prispievajú k tomu aj mnohé technologické inovácie vrátane prvkov ako operačný systém BMW Operating System 7 s množstvom možností konektivity, inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant vrátane nového grafického zobrazenia, rozšírených funkcií hlasového ovládania a ďalších možností.

Čínski zákazníci tradične kladú veľký dôraz na komfortné prvky
Keďže výrazné vizuálne vyžarovanie a komfort vozidla zohrávajú v Číne veľmi dôležitú rolu, dostalo BMW radu 5 pre čínsky trh rázvor predĺžený o 130 mm na celkových 3 105 mm. Výsledkom je ešte priestrannejší interiér ako vo verzii s bežným rázvorom, pričom zadní pasažieri ťažia z väčšieho priestoru na nohy. Pre zvýšenie pohodlia a komfortu sú v ponuke dodatočných prvkov aj doplnky ako napríklad presklené panoramatické okno Sky Lounge či zábavný systém pre zadné sedadlá Professional s dvoma naklápateľnými dotykovými obrazovkami alebo náladové osvetlenie s paletou 11 rôznych farieb. Exkluzívne na čínsky trh sa dodávajú komfortné zadné sedadlá s mimoriadne ergonomicky tvarovanou výplňou a čalúnením vrátane komfortných opierok hlavy.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The new BMW 535Le Sedan:
combined fuel consumption: 1.5l/100 km, combined power consumption: 15 kWh/100 km, combined CO2 emissions: 36 g/km. 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

OUR ALL-NEW FULLY ELECTRIC TRIO.

01 June 2021. Here you can see the webcast of the event "Our all-new fully electric trio: BMW iX, BMW i4 and the first fully electric BMW M".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť