Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pilotná výrobná linka BMW Group v Mníchove: BMW Group používa vo výrobe prototypov rozšírenú realitu.

+++ Rozšírená realita (AR) ušetrí až rok času na overovanie jednotlivých modelov vozidiel +++ Spôsob montáže možno skúšať skôr, a tým ho lepšie navrhnúť pre sériovú výrobu +++

Výrobné závody, zariadenia
·
Ústredie, stredisko výskumu a inovácie/FIZ
·
Výrobné závody
·
Výroba a recyklácia
·
Industry 4.0
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, ~58,07 MB)
  
Videos(1x, ~138,91 MB)

Mníchov. BMW Group v oblasti vývoja koncepčných vozidiel a prototypov používa nový druh rozšírenej reality (AR), ktorý celý proces, od návrhu jednotlivých sekcií automobilu až komplexné riešenie sériovej výroby, zrýchľuje až o 12 mesiacov. Okuliare pre rozšírenú realitu umožňujú vidieť reálne tvary, napríklad karosériu vozidla, a do nich zasadzovať 3D holografické modely v reálnom merítku. Vďaka tomu je príprava rôznych riešení a reálnych výrobných procesov budúcich sériových vozidiel flexibilnejšia a nákladovo efektívnejšia.

 

Michael Schneider, vedúci kompletizácie vozidiel pilotnej výrobnej linky: "AR okuliare a CAD dáta nám umožnia zistiť vopred, či pracovník na výrobnej linke bude neskôr v sériovej produkcii schopný daný komponent správne namontovať. Vďaka tomu budeme potrebovať oveľa menej testovacích procesov."

 

Christoph Leibetseder, riaditeľ Digitalizácie, výroby prototypov a meracích technológií pilotnej výrobnej linky, dodáva: "Ďalším významným prínosom je úspora času a nákladov pri zavádzaní nových vozidiel do výroby."

 

Vozidlá vizualizované v 3D

Dáta vizualizácie automobilov a ich komponentov sú uložené na platforme BMW Group, ktorá zaisťuje správu produktových dát. Odtiaľ sa súbory komponentov jednoduchým pretiahnutím z webovej databázy umiestnené do okuliarov pre virtuálnu realitu. Špecialisti ich potom môžu použiť na vytvorenie ich 3D modelu v reálnej veľkosti a v realistickom prostredí. Použitie a pohyby modelov sa ovládajú pomocou ruky, čo umožňuje priamu interakciu s virtuálnymi komponentmi.

 

Riešenie rozšírenej reality umožňuje jednoduchým pohybom ruky nielen modifikovať rozmery, ale tiež umiestnenie a uhly natočenia jednotlivých komponentov. Okrem toho možno tiež vytvárať rezy, ktoré umožnia zobraziť vnútornú štruktúru automobilu. Ďalšou prednosťou je možnosť spolupráce: ľudia v rôznych častiach sveta sa teraz môžu v zdieľanom režime prepojiť a spoločne tak prezerať návrhy a riešenia, rovnako ako odhaľovať ich najrôznejšie problémy.

 

Spolupráca so start-upovou a výskumnou spoločnosťou

Na časti tohto projektu BMW Group spolupracuje so start-upovou a výskumnou spoločnosťou z Mníchova. Práce na vývoji a prvom nasadení rozšírenej reality v pilotnej výrobnej linke BMW Group v Mníchove začali pred rokom. Výskum a vývoj metodiky sa zameriava na cloudové vizualizácie a inteligentné rozpoznávanie objektov.

 

Pilotný závod a kompetenčné centrum BMW Group

Pilotný závod je situovaný vo Výskumnom a vývojovom centre v Mníchove, pričom do programu patria ešte ďalšie tri lokácie v severnej oblasti mesta, v Hallbergmoose, Oberschleissheime a Garchingu. Celková plocha je 100 000 m2 kde je zamestnaných 850 pracovníkov spolupracujúcich súčasne na šiestich projektoch. Rovnako ako štandardná výrobná linka, tak aj tá pilotná je schopná súčasne vyrábať prototypy s elektrickými aj spaľovacími motormi. Tu prebieha vzájomné prepojenie oddelenia vývoja a výroby a je to tiež miesto, kde dochádza k dolaďovaniu do dokonalosti nielen samotných produktov, ale aj ich výrobných procesov, ktoré sa následne prenášajú do skutočných výrobných závodov, kde sú aplikované na sériovú výrobu. Súčasťou pilotnej výrobnej linky je tiež karosáreň, montážna linka pre prototypy, ale aj centrum pre aditívnu výrobu špecializujúcu sa na technológiu 3D tlače.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

FIZ FUTURE OPENING

25.09.2020. Here you can see the on demand broadcast of the opening of FIZ Projekthaus Nord. 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť