Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Kompaktné BMW X s plug-in hybridným pohonom: prichádza BMW X1 xDrive25e.

Plug-in hybridná verzia kompaktného vozidla zo segmentu Sports Activity Vehicle spája agilnú všestrannosť s príkladnými hodnotami spotreby a emisií. Účinný elektrický motor a špičková technológia článkov batérií umožňuje jazdiť bez lokálnych emisií až do vzdialenosti 57 kilometrov.

F48 LCI
·
F39
·
F45 LCI
·
F48
·
F49
·
X1
·
Technológia
·
Electrification
·
BMW i Automobiles
·
BMW iPerformance Automobiles
·
X2
·
X1 xDrive25e
·
X2 xDrive25e
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~602,74 KB)
  
Photos(25x, ~302,98 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group dôsledne pokračuje vo svojej elektrifikačnej stratégii a predstavuje nový plug-in hybridný model v mimoriadne populárnom a dynamicky sa rozvíjajúcom segmente automobilov. Model BMW X1 xDrive25e využíva inteligentne ovládanú spoluprácu medzi spaľovacím motorom a elektromotorom, čo vedie k tomu, že aj s vozidlom z prémiového segmentu Sports Activity Vehicle (SAV) možno jazdiť bez vypúšťania lokálnych emisií. Mimoriadne úsporný elektrický pohon s najmodernejšími lítiovo-iónovými batériami umožňuje plug-in hybridnému modelu jazdiť až do vzdialenosti 57 kilometrov čisto na elektrinu. S priemernou spotrebou paliva na úrovni 2,1 až 1,9 l/100 km a s emisiami CO2 s hodnotou 48 až 43 g/km stanovuje nový model BMW X1 xDrive25e úplne nové meradlá v tomto mimoriadne konkurenčnom prostredí. K tomu sa pridáva aj spotreba elektrickej energie 14,3 až 13,8 kWh/100 km. Špeciálne navrhnutý pohon všetkých kolies s rýchlym a presným rozdeľovaním krútiaceho momentu medzi kolesami prednej a zadnej nápravy prináša vysokú úroveň radosti z jazdy a vzrušujúcu ovládateľnosť.

Plug-in hybridný systém nového modelu BMW X1 xDrive25e pozostáva z 1,5-litrového 3-valcového benzínového motora s technológiou BMW TwinPower Turbo a z elektrického pohonu vyvinutého špeciálne pre tento model. Pochádza z modulárneho systému technológie eDrive spoločnosti BMW Group. Benzínový motor dosahuje maximálny výkon 92 kW (125 k) a maximálny krútiaci moment 220 Nm. Prostredníctvom 6-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic poháňa predné kolesá. Elektrický motor pridáva výkon 70 kW (95 k) a krútiaci moment 165 Nm, ktorý prostredníctvom 1-stupňovej prevodovky poháňa zadné kolesá. Tak vzniká aj pohon všetkých kolies špecifický pre hybridné vozidlá, ktorý v tomto náročnom segmente SAV dodáva modelu mimoriadne obratné jazdné vlastnosti. Elektrický motor rozvíja svoj výkon veľmi svižne a jeho krútiaci moment je k dispozícii od nulových otáčok, preto sa takmer okamžite dokáže prispôsobiť meniacim sa jazdným podmienkam. Umiestnenie elektrického motora nad zadnou nápravou navyše prispieva k rovnomernému rozloženiu hmotnosti na obe nápravy. V spojení s inteligentne ovládanou spoluprácou medzi oboma pohonnými jednotkami to znamená maximum stability, vysoký komfort jazdy ako aj veľmi dynamické reakcie.

Spaľovací motor spolu s elektromotorom dodávajú systémový výkon 162 kW (220 k) a celkový krútiaci moment 385 Nm. Vďaka tomu dokáže BMW X1 xDrive25e zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy, maximálna rýchlosť znamená hodnotu 193 km/h. Elektrický motor poskytuje dostatok bezpečnej výkonovej rezervy a športového ducha využiteľného napríklad pri predbiehaní na okresných cestách.

S najmodernejšou technológiou vysokonapäťovej batérie má nový model BMW X1 xDrive25e dostatočnú rezervu elektrickej energie na to, aby zvládol absolvovať každodenné nároky čisto na elektrický pohon bez vypúšťania lokálnych emisií. Najmodernejšia generácia lítiovo-iónových batérií má kapacitu 10 kWh. To novému modelu BMW X1 xDrive25e poskytuje dojazd do vzdialenosti 54 až 57 km. Vysokonapäťovú batériu možno nabíjať z bežnej domácej zásuvky s použitím štandardne dodávaného kábla. Prázdna batéria sa takto naplno nabije za päť hodín. Na 80 percent celkovej kapacity to trvá iba 3,8 hodiny. S použitím silnejšej nástennej nabíjačky BMW i Wallbox trvá nabíjanie z 0 na 100 percent 3,2 hodiny, 80 percent energie sa do batérie dostane za 2,4 hodiny. Nabíjacia zásuvka sa nachádza pod samostatným vekom v ľavom prednom blatníku.

Tlačidlom eDrive na stredovej konzole môže vodič ovplyvniť aktuálny jazdný režim. Inteligentný jazdný systém v štandardnom režime AUTO eDRIVE zaručuje vo všetkých jazdných podmienkach ideálnu spoluprácu medzi oboma pohonnými jednotkami. Na zvýšenie radosti z jazdy a účinnosti plug-in hybridného pohonu sa používajú aj údaje z navigácie. Pri aktivovanom navádzaní môže predvídavý manažment energie brať pri ovládaní pohonu do úvahy aj profil trasy. Režim MAX eDrive slúži na maximálne využitie elektrickej energie. Nový model BMW X1 xDrive25e dosiahne v tomto režime maximálnu rýchlosť 135 km/h. V ponuke je aj režim SAVE BATTERY. Umožňuje vodičovi, aby udržiaval vysokonapäťové batérie nabité, prípadne ich nabíjal pomocou rekuperácie. Takto sa ich kapacita udrží na neskôr, napríklad na jazdu v plne elektrickom režime v centrách miest. Ovládač jazdného zážitku možno používať bez ohľadu na režim plug-in hybridného pohonu. V novom modeli BMW X1 xDrive25e si vodič môže vybrať medzi režimami COMFORT, SPORT a ECO PRO a ovplyvniť tak funkcie pohonu a podvozka ako aj komfortné systémy poháňané elektrickou energiou.

Vo výbave nového modelu BMW X1 xDrive25e sa štandardne nachádza aj akustická ochrana chodcov. Pri jazde do rýchlosti 30 km/h bude vozidlo vydávať zvuk navrhnutý špeciálne pre elektrifikované modely automobilky BMW, aby ním vystríhalo všetkých chodcov, no zároveň neobťažovalo svoju vlastnú posádku. Súčasťou štandardnej výbavy kompaktného modelu s plug-in hybridným pohonom z rodiny BMW X sú aj 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, 2-zónová klimatizácia či jej diaľkové ovládanie. Interiér možno vďaka aplikácii BMW Connected pre mobilné telefóny vyvetrať a vychladiť aj na diaľku.

Umiestnenie vysokonapäťovej batérie pod zadnými sedadlami znamená zníženie ťažiska, čo zlepšuje ovládateľnosť nového modelu BMW X1 xDrive25e. Batožinový priestor so základným objemom 450 litrov je plne variabilný a pomocou operadiel zadných sedadiel štandardne sklápateľných v pomere 40 : 20 : 40 môže narásť až na 1 470 litrov. Na požiadanie sa dodáva aj odnímateľné ťažné zariadenie. S ním dokáže nový model BMW X1 xDrive25e ťahať príves s hmotnosťou až do 750 kg.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW X1 xDrive25e: combined fuel consumption: 2,1 - 1,9 l/100 km; power consumption combined: 14,3 – 13,8 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 48 - 43g/km.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

FIZ FUTURE OPENING

25.09.2020. Here you can see the on demand broadcast of the opening of FIZ Projekthaus Nord. 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť