Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW si vybojovalo svoje 20.celkové víťazstvo v 24 hodinovom preteku na Nürburgringu.

Nürburg. Jazdci Nick Catsburg (NED), Alexander Sims (GBR) a Nick Yelloly (GBR) z teamu ROWE Racing s BMW M6 GT3 s číslom # 99 vyhrali tohtoročné vytrvalostné 24-hodinové preteky na Nürburgringu. Bavorská automobilka tak zaznamenala svoje 20. celkové víťazstvo v "Zelenom pekle".

GT Racing
·
BMW Motorsport
·
24h Races
·
Motorsport Juniors
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~184,83 KB)
  
Photos(68x, ~87,48 MB)

Nürburg. Jazdci Nick Catsburg (NED), Alexander Sims (GBR) a Nick Yelloly (GBR) z teamu ROWE Racing s BMW M6 GT3 a s číslom # 99 vyhrali tohtoročné vytrvalostné 24-hodinové preteky na Nürburgringu. Bavorská automobilka tak zaznamenala svoje 20. celkové víťazstvo v "Zelenom pekle" a 50 rokov po úvodnom maratóne v Eifeli .

 

Aktuálny ročník, ktorý sa išiel z veľkej časti na vode, bol v noci z dôvodu hustého dažďa na deväť hodín prerušený. Teamy následne štartovali v nedeľu ráno o ôsmej hodine a  víťazné BMW M6 GT3 sa vydalo na stíhaciu jazdu. Nakoniec preťalo po 85 kolách ako prvé cieľovú pásku vozidlo s Nickom Catsburgom 15,452 sekundy pred druhou posádkou idúcou s vozidlom Audi.

 

Na treťom mieste skončilo BMW M6 GT3 tímu Schnitzer (jazdci Augusto Farfus (BRA), Jens Klingmann (GER), Martin Tomczyk (GER) a Sheldon van der Linde (RSA).

 

Tiež štvrté miesto patrilo vozidlu BMW M3 GT3 tímu Schnitzer, tentoraz s Lucasom Auerom (A), Tomom Blomqvistom (GB), Philippomom Engeom (A) a Marcom Wittmannom (D) za volantom.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

FIZ FUTURE OPENING

25.09.2020. Here you can see the on demand broadcast of the opening of FIZ Projekthaus Nord. 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť