Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X2 M Mesh Edition.

Nový model BMW X2 M Mesh Edition dodáva modelovému radu BMW X2 viac výrazného a vizuálne príťažlivého korenia. Od prvého predstavenia na jar 2018 začal model X2 vyžarovať extrovertnú auru so športovým vzhľadom a s modernými lifestylovými prvkami, pričom nielen v rodine modelov BMW X zaujal výnimočné postavenie.

F39
·
Špeciálne vozidlá
·
X2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~1,44 MB)
  
Photos(56x, ~323,86 MB)

The new BMW X2 xDrive20i M Mesh Edition (09/2020).

The new BMW X2 xDrive20i M Mesh Edition (09/2020).

The new BMW X2 xDrive20i M Mesh Edition (09/2020).

 • Nový model BMW X2 M Mesh Edition dodáva modelovému radu BMW X2 viac výrazného a vizuálne príťažlivého korenia. Od prvého predstavenia na jar 2018 začal model X2 vyžarovať extrovertnú auru so športovým vzhľadom a s modernými lifestylovými prvkami, pričom nielen v rodine modelov BMW X zaujal výnimočné postavenie. Teraz sa Sports Activity Coupé (SAC) predstavuje s M vypletanou mriežkou chladiča a s exkluzívnymi novými farebnými kombináciami ako aj s upravenou prednou časťou, čím opäť osvieži prémiový kompaktný segment. BMW X2 tak očarujúco potvrdzuje svoju úlohu odhodlaného a sebavedomého mestského rebela. Atletický model BMW X2 M Mesh Edition využije výnimočnú kombináciu individuality, radosti z jazdy, lifestylových prvkov a praktických vlastností, aby oslovil ešte viac aktívnych a spoločenských zákazníkov, ktorí sú mladí vekom aj duchom.

  So samostatným dizajnom a s exkluzívnymi detailmi ako dodatočné logo na C-stĺpiku, ktoré odkazuje na klasické automobily kupé značky BMW ako 2000 CS a 3.0 CSL, si BMW X2 vytvorilo svoj vlastný celosvetový fanklub. Približne 40 percent všetkých vozidiel BMW X2 sa doteraz predalo v Európe. Čínsky trh sa na predajoch podieľal zhruba 30 percentami a asi 10 percent zákazníkov, ktorí sa rozhodli pre dynamické SAC, pochádza z USA. BMW X2 tvorí vstupnú bránu do rodiny vozidiel BMW X segmentu Sports Activity Coupé a má svoje vlastné miesto v ponuke po boku väčších súrodencov ako BMW X4 a BMW X6.

  Sila výberu: záujemcovia si môžu vybrať spomedzi šiestich motorov.
  Model BMW X2 M Mesh Edition vychádza z verzie M Sport X. Vzhľadom na prístup spoločnosti BMW Group s názvom Power of Choice (Sila výberu) si záujemcovia môžu vybrať spomedzi troch rôznych naftových motorov, dvoch benzínových motorov a ponuku dopĺňa plug-in hybridná verzia BMW X2 xDrive25e (kombinovaná spotreba paliva: 1,9 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 13,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 43 g/km). V závislosti od motorizácie si záujemcovia môžu zvoliť pohon predných kolies sDrive alebo inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive, manuálnu prevodovku alebo automatickú prevodovku Steptronic.

  • Ešte atraktívnejšie a ešte výraznejšie vozidlo z rodiny Sports Activity Coupé (SAC) vytvára novú neprehliadnuteľnú značku v podobe modelu BMW X2 M Mesh Edition. Verzia M Mesh Edition vychádza z modelu M Sport X a využíva dizajnové prvky a exkluzívne doplnky, aby oslovila ešte viac aktívnych a spoločenských zákazníkov, ktorí sú mladí vekom aj duchom. Príchod na trh v novembri 2020. Cenový odstup v Nemecku od verzie M Sport X: približne 1 500 eur.
  • Výnimočný vzhľad vďaka vypletaným obličkám mriežky chladiča s čiernym vysoko lesklým povrchom High Gloss Black s výrazným vypletaním inšpirovaným pretekárskymi vozidlami a novej špeciálnej matnej čierno-hnedej farbe Frozen Black-Brown. Mokka odtieň na nachádza na lištách v nárazníku, na viditeľných miestach na prahoch, na dverách a na obkladoch blatníkov.
  • Pútavé nálepky na kapote, na bokoch predného nárazníka a na dverách tvoria súčasť štandardnej výbavy. Vo výraznej oranžovej farbe Orange dokonale dopĺňajú novú sivú metalízu Brooklyn Grey vyhradenú pre verziu M Mesh Edition a rovnako tak aj čierny metalický odtieň exteriéru Sapphire Black. V prípade, ak sa záujemca rozhodne pre odtiene biela Alpine White, metalízy modrá Phytonic Blue alebo oranžová Sunset Orange, nálepky budú čiernej farby. Na požiadanie môžu byť aj odstránené.
  • Nové 19- a 20-palcové M aerodynamické disky kolies z ľahkých zliatin s vloženými lištami rovnakej farby ako nálepky.
  • Verzia M Mesh Edition dostáva nový dizajn prednej časti rovnako ako ostatné modely BMW X2 vrátane čistého povrchu a LED svetlometov so zabudovaným režimom svetiel do zlého počasia. Na požiadanie sa dodávajú adaptívne LED svetlomety so štyrmi segmentmi a s funkciou matrix pre diaľkové svetlomety či svetlomety BMW Individual Lights Shadow Line. Novým prvkom je premietanie loga X2 z vonkajšieho spätného zrkadla na strane vodiča ako súčasť štandardne dodávaného balíka osvetlenia.
  • Sivé doplnky BMW Individual High Gloss Shadow Line s rozšíreným počtom prvkov vrátane orámovania M vypletaných obličiek masky chladiča a kruhu okolo znaku na dverách batožinového priestoru v čiernej farbe High Gloss Brack a koncovky výfukového potrubia čiernej farby Black Chrome.
  • Štandardné dvojfarebné vyhotovenie interiéru, M športové sedadlá so zabudovanou opierkou hlavy a kožené čalúnenie Dakota príťažlivej farby Mokka alebo alkantara antracitovej farby. Kontrastné prešívanie oranžovou farbou Orange na sedadlách, palubnej doske a na stredovej konzole. Koberčeky olemované oranžovou páskou farby Orange a prahy dverí s nápisom Edition.
  • Súčasťou štandardnej výbavy sú aj hliníkové antracitové lišty interiéru so vzorom Aluminium Hexagon Anthracite, športový antracitový poťah stropu BMW Individual, M pedále z ušľachtilej ocele, M opierka na nohu vodiča, M kožený volant a kľúčenka s neprehliadnuteľným písmenom M. Vozidlá s manuálnou prevodovkou majú na hlavici radiacej páky znak M.
  • V ponuke s troma naftovými motormi s výkonom od 110 kW (150 k) po 170 kW (231 k), dvoma benzínovými motormi s výkonom 100 kW (136 k) a 131 kW (178 k) a s plug-in hybridným pohonom v modeli BMW X2 xDrive25e (kombinovaná spotreba paliva: 1,9 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 13,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 43 g/km). V závislosti od motorizácie si záujemcovia môžu zvoliť pohon predných kolies sDrive alebo inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive, manuálnu prevodovku alebo automatickú prevodovku Steptronic.
  • Stredová obrazovka ID6 a tri možnosti ovládania jednotlivých funkcií vozidla a navigácie: pomocou ovládača iDrive Controller, cez stredovú dotykovú obrazovku Control Display alebo, ak je súčasťou výbavy aj navigácia BMW Navigation, aj hlasom prostredníctvom pokynov vyslovených bežnou rečou. Hands free rozhranie Bluetooth a rádio s príjmom digitálneho vysielania DAB tvoria súčasť štandardnej výbavy.
  • Na požiadanie sa dodáva navigácia BMW Navigation s 8,8-palcovou stredovou obrazovkou Control Display alebo BMW Navigation Plus s 10,25-palcovou obrazovkou Control Display a s plnofarebným BMW Head-Up displejom.

   

  Kontakt:

  BMW Slovenská republika

  Milan Stupka

  Corporate Communications Manager

  Mobil: 00 421 903 28 34 97

  E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

  Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

  Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

  Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

  YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

  Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

  LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

   

   

  BMW Group


  BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

  BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

  Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

   

  BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

  BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

  Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

  Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

  Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

  Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

FIZ FUTURE OPENING

25.09.2020. Here you can see the on demand broadcast of the opening of FIZ Projekthaus Nord. 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť