Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Medzi vysokonapäťovými batériami a elektromobilmi: Spoločnosť BMW Brilliance Automotive pestuje v Číne arašidy.

+++ Arašidová plantáž poskytuje pracovníkom závodu rozmanité, zelené a prírodné prostredie +++ Výťažok zo zberu plodov je venovaný charite +++

Výstavy
·
Globálne dcérske spoločnosti
·
Technológia
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Udržateľnosť
·
Ľudské zdroje
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~129,05 KB)
  
Photos(7x, ~29,47 MB)

Shenyang. Južná strana nového Battery Center spoločnosti BMW Brilliance Automotive (BBA) v Číne ponúka dosť neobvyklý pohľad: na pozadí najmodernejšej novostavby sa rozprestiera plocha okolo 13 000 m2, kde sa spolupracovníci BBA v pracovných odevoch a slamených klobúkoch starajú o pole, kde pestujú arašidy.

 

Myšlienka tohto jedinečného projektu sa zrodila pred dvoma rokmi, keď sa začala výstavba nového Battery Center II. Flora Zhu, senior manažér spoločnosti pre Utility & Facility Management, vysvetľuje: „Chceli sme vytvoriť rozmanitejšie, zelenšie a prirodzenejšie prostredie pre našich spolupracovníkov a zároveň efektívne využiť existujúce pozemky.“

 

Myšlienka arašidov sa okamžite ujala, pretože horúce letá a vysoká vlhkosť vzduchu v Shenyangu poskytujú ideálne klimatické podmienky.

 

„Takže keď sme v roku 2018 oslávili oficiálne otvorenie nového Battery Center, mali sme veľa ďalších menších osláv aj pre arašidovú plantáž, kde sme zasadili prvé arašidové jadrá do dlhých radov. S rastom a formovaním nášho nového centra batérií pribúdali aj prvé arašidové rastliny, ktoré úspešne prekvitali - rovnako ako zmysel pre komunitu medzi spolupracovníkmi.“

 

Spolupracovníci sa podieľajú na výsadbe, polievaní a zbere úrody počas celej arašidovej sezóny, ktorá trvá od mája do septembra. Prvá úroda, ešte v roku 2018, vyprodukovala až 2 000 kg arašidov z plantáže takmer veľkej ako dve futbalové ihriská. Tohtoročná úroda bola závratných 3 200 kg.

 

Okrem pomoci spolupracovníkom pri vytváraní vzájomných vzťahov a prepojení sa s firemnou organizáciou, je hlavným zameraním projektu trvalo udržateľný prínos pre spoločnosť. Každý október organizujú spolupracovníci charitatívne akcie v troch závodoch BBA, kde domáce arašidy patria medzi produkty, ktoré sú na predaj ostatným kolegom. Výťažok ide miestnym komunitám na podporu projektov v oblasti infraštruktúry.

 

„Sme presvedčení, že firma môže byť úspešná, iba ak uzná dôležitosť dlhodobého a kvalitného rozvoja. S prebiehajúcimi ďalšími významnými stavebnými projektmi sa náš tím zameriava na vytváranie udržateľného pracovného prostredia, ktoré je vhodné pre našich spolupracovníkov a pre komunitu,“ dodáva na záver Flora Zhu.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť