Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group uvoľňuje najväčšiu vzdialenú aktualizáciu softvéru v histórii spoločnosti.

Bezplatná aktualizácia operačného systému BMW Operating System 7 prináša cez internet do viac ako 750 000 vozidiel na celom svete vylepšenia a nové atraktívne funkcie.

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~605,8 KB)
  
Photos(15x, ~133,34 MB)

Mníchov. Automobilka BMW opäť podčiarkuje prostredníctvom nového Remote Software Upgrade, vzdialenej aktualizácie softvéru, svoju líderskú rolu v digitalizácii. S doteraz najväčšou a najrozsiahlejšou aktualizáciou v segmente prémiových vozidiel sa do viac ako 750 000 vozidiel po celom svete dostane najmodernejšia verzia operačného systému BMW Operating System 7 (verzia 07/20). Zároveň ide o najväčšiu aktualizáciu zaslanú cez internet, ktorú spustil európsky výrobca. Aktualizácia obsahuje nové, rozšírené a vylepšené funkcie ako BMW Maps, Google Android Auto™ a Zóny eDrive. Nová verzia softvéru bude pre nemeckých zákazníkov dostupná od 19. októbra a vtedy si ju budú môcť cez internet bezplatne stiahnuť a nainštalovať do svojich vozidiel. Zákazníci dostanú push notifikáciu priamo do vozidla či do mobilnej aplikácie My BMW hneď, ako bude dostupná. Po predstavení na nemeckom trhu sa následne postupne uvoľní pre ďalšie vybrané krajiny v Európe, v USA, Kanade, v Číne a na ostatných medzinárodných trhoch.

Prehľad nových a rozšírených funkcií.

  • BMW Maps ponúka úplne nový zážitok z navigácie. Na vypočítaní trasy spolupracuje aj systém, ktorý prvý raz využíva vzdialené cloud servery. Výsledkom je oveľa rýchlejší a dynamickejší výpočet, ktorý spája online informácie a predpovedné modely. Taktiež poskytuje dodatočné kontextové informácie o zaujímavých miestach v okolí ako aj ich hodnotenia, otváracie hodiny či fotografie. Prepracovaním prešiel aj spôsob zadávania destinácie a teraz je jednoduchšie a intuitívnejšie. Podobá sa tomu, čo užívatelia poznajú z vyhľadávacích nástrojov. Príklady zahŕňajú vkladanie voľného textu pomocou vyhľadávania v jednom okienku a automatické dopĺňanie, ktoré ihneď pri zadávaní zobrazuje návrhy spojené s vyhľadávanými slovami.
  • Funkcia Google Android Auto™ bude v rámci aktualizácie dostupná ako nový prvok, pričom užívateľom umožní, aby aplikácie na svojich mobilných telefónoch bezdrôtovo prepojili s vozidlom. Zákazníci môžu na ovládanie či na priamy prístup k aplikáciám na mobilnom telefóne využívať asistenta Google Assistant alebo dotykové ovládanie. Google Maps™ zároveň zobrazuje navigačné pokyny priamo na stredovej obrazovke Info Display či na Head-Up displeji.
  • V rámci rozšírenia funkcií informácie z navigácie Apple Maps teraz zobrazujú presné navigačné pokyny a navádzanie v jazdných pruhoch cez funkciu Apple CarPlay® priamo na stredovej obrazovke Info Display či na Head-Up displeji.
  • Connected Parking poskytuje množstvo služieb, ktoré pred príchodom do cieľa pomáhajú s vyhľadávaním parkovacieho miesta. Služba On-street Parking Information zobrazuje, kde by vodič mohol nájsť parkovacie miesto a z dostupných údajov zároveň ihneď vypočítava pravdepodobnosť či bude parkovacie miesto voľné. Služba pri výpočtoch berie do úvahy veľkosť vozidla a porovnáva ho s parkovacími možnosťami v destinácii.
  • Zóny eDrive je nová digitálna služba, jediná svojho druhu na svete, ktorá užívateľom pomáha jazdiť s ich plug-in hybridnými vozidlami BMW [1] spôsobom, ktorý viac chráni životné prostredie. Pri vjazde do vyznačených oblastí sa pohon vozidla automaticky prepne do čisto elektrického režimu. Zóny eDrive vznikli už vo viac ako 90 európskych mestách.
  • Inteligentný osobný asistent BMW dostal emotívnejší výraz, dokáže rozlíšiť či na neho hovorí vodič alebo spolujazdec a vďaka tomu dokáže odpovedať priamo tomu, kto ho oslovuje. Inteligentný osobný asistent BMW poskytuje predvídavejšiu podporu s možnými hlasovými pokynmi a návrhmi, ktoré sa zobrazujú na prepracovanom widgete. Virtuálna osobnosť dokáže reagovať aj na nové hlasové povely — napríklad ovládať elektrické okná, prepínať jazdné režimy (medzi COMFORT, SPORT a ECO PRO) či poskytovať tipy na úspornejšiu jazdu.
  • Connected charging prináša inovatívnu a trvalo udržateľnú mobilitu. Na displeji sa zobrazujú verejné nabíjacie stanice vrátane detailov ako otváracie hodiny, poskytovateľ či možnosti autentifikácie, pričom sa dá skontrolovať aj ich dostupnosť. Zobrazujú sa aj zaujímavé body v okolí nabíjačiek ako kaviarne či reštaurácie.
  • Funkcia Smart Opener veka batožinového priestoru sa dá teraz individuálne nastaviť, alebo, v prípade záujmu, aj úplne deaktivovať.

Vzdialená aktualizácia softvéru a jeho uvoľnenie.
Od predstavenia operačného systému BMW Operating System 7 v roku 2018 si užívatelia môžu aktualizovať vozidlo najmodernejším softvérom prostredníctvom Vzdialenej aktualizácie softvéru. Nové funkcie sa dajú rýchlo a jednoducho stiahnuť cez internet. Inštalačné súbory sa pripravia vo vozidle na pozadí. Po zavŕšení procesu treba na inštaláciu sotva do 20 minút a to aj v prípade veľkých aktualizácií.

Vzhľadom na situáciu s koronavírusom a jeho dopady na dostupnosť podporných kapacít, môže uvoľňovanie na niektorých trhoch prísť s časovým posunom. Treba pripomenúť aj to, že dostupnosť jednotlivých služieb sa môže líšiť v závislosti od výbavy vozidla a jednotlivých regiónov. Vozidlá vybavené operačným systémom BMW Operating System 7 vyrobené od júla 2020 už majú túto najmodernejšiu verziu vrátane dodatočných funkcií. Zákazníci si môžu pozrieť verziu softvéru a skontrolovať dostupnosť v nastaveniach vozidla v sekcii Remote Software Upgrade (Vzdialená aktualizácia softvéru). Funkcia Remote Software Upgrade je momentálne dostupná vo viac ako 20 modeloch a teda v takmer celej flotile BMW.

Inštrukcie a cenné tipy k funkciám multimédií a konektivity sa nachádzajú na príslušnom kanále BMW How-To Channel.

[1] Vyžaduje sa, aby vozidlo malo BMW Live Cockpit Professional a BMW Operating System 7.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť