Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Herec Christoph Waltz a predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG Oliver Zipse testujú BMW iX.

Dvojnásobný držiteľ Oscara a aj na Slovensku obľúbený herec sa zúčastňuje svetovej premiéry budúceho modelu - vystúpenie na #NEXTGen 2020 ako predzvesť dlhodobého partnerstva medzi hercom a mníchovskou prémiovou značkou.

i20
·
BMW iX
·
BMW i Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  More below article text

Mníchov. Pri hľadaní inšpirácie a intenzívnej výmeny názorov s opinion leaders  a vizionármi z rôznych spoločenských oblastí vstupuje BMW Group do spolupráce s jedným z najvýznamnejších hráčov nielen amerických kín. Herec Christoph Waltz preberá úlohu spolutvorcu prémiovej značky BMW. Na začiatku partnerstva zohral Waltz ústrednú úlohu pri svetovej premiére dizajnu BMW iX. Budúci model BMW Group oslávil svoju premiéru v rámci projektu #NEXTGen 2020.

 

Vďaka tohtoročnému #NEXTGen, viacdennému digitálnemu podujatiu vysielanom na www.bmw.com/NEXTGen, poskytuje BMW Group nielen výhľad na budúcu individuálnu mobilitu, ale aj vzrušujúci pohľad na to, ako sa vyvíjajú modely a technológie, s ktorými spoločnosť významne riadi a formuje súčasnú transformáciu automobilového priemyslu. Za účelom hlbšieho porozumenia zajtrajším potrebám, želaniam a trendom spolupracuje BMW Group s priekopníkmi a mysliteľmi z rôznych oblastí, ako sú počítačové technológie a elektronické hry, móda a šport, ekológia a spoločenské vedy, ako aj hudba, film a ďalšie kultúrne disciplíny.

 

Dialóg s Christophom Waltzom, ktorý bol ocenený Oscarom za herecké úspechy vo filmoch „Inglorious Bastards“ (2009) a „Django Unchained“ (2012), inicioval Oliver Zipse, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG. Vyzval herca, aby vstúpil do kritického dialógu s dizajnérmi, vývojármi technológií a odborníkmi na stratégie z BMW Group. Dôraz bol kladený na dizajn BMW iX, súčasné inovačné oblasti BMW Group a všeobecné podmienky, za ktorých sa bude individuálna mobilita v budúcnosti rozvíjať.

 

"Diskusie s Christophom Waltzom pred prípravou # NEXTGen 2020 o budúcich technológiách, spoločenských zmenách a budúcnosti radosti z jazdy boli veľmi inšpiratívne. Svojou otvorenosťou, pragmatizmom a určitou mierou netrpezlivosti nám dal nové perspektívy. Teší ma, že sme vyhrali spolutvorcu v osobe Christopha Waltza, ktorý nás bude znova a znova vyzývať svojimi úvahami a myšlienkami,“ hovorí Oliver Zipse.

 

Pokiaľ ide o automobily, Christoph Waltz oceňuje prémiovú kvalitu, technologickú precíznosť a zmysel pre detail. Obzvlášť sa zaujíma o udržateľný charakter vysoko kvalitných a obnoviteľných výrobkov. Aktér sa ale tiež intenzívne zaujíma o ekologický aspekt technológie udržateľných pohonov so zreteľom na ochranu klímy a šetrenie zdrojov. Preto s veľkým záujmom sleduje vývoj v oblasti elektrickej mobility.

 

Christoph Waltz sleduje najnovší vývoj v technologických oblastiach elektrickej mobility, vytvárania sietí a automatizovaného riadenia. „Som nadšený z každého nového technologického impulzu, ktorý nepochádza zo Silicon Valley, ale z Európy, a rád by som toho videl viac,“ hovorí Christoph Waltz. „To, čo som sa mohol naučiť v BMW v tejto oblasti, na mňa veľmi urobilo veľký dojem. BMW Group je spoločnosť, ktorá má na jednej strane udržiavanú tradíciu, ale zároveň je mimoriadne zameraná na budúcnosť.“

 

https://www.bmw.com/en/events/nextgen/christoph-waltz.html

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť