Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

DETI A ARCHITEKTÚRA 2020 - zábavné vzdelávanie detí o architektúre.

+++MINI a Občianske združenie EUROARCH s potešením oznamujú víťazov v súťaži mladých dizajnérov, ktorá vyzvala deti zo Slovenska, aby navrhli svoj vysnívaný Most budúcnosti +++Primárne mestská automobilová značka MINI, plná zábavy za volantom, bola vždy synonymom inteligentného využitia priestoru (Clever Use of Space).

Spoločnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, 6,21 MB)

Tento ročník projektu DETI A ARCHITEKTÚRA 2020 vyvrcholil koncom novembra zasadnutím poroty k výtvarnej súťaži na tému „Peší most cez rieku“. Tento rok sa totiž žiaci  5. a 6. ročníka základných škôl a prímy a sekundy osemročných gymnázií vzdelávali o mostoch. Výtvarnej súťaží predchádzalo vzdelávanie žiakov prostredníctvom interaktívneho e-kurzu zameraného na tému mosty. Téma tohtoročného interaktívneho e-kurzu – Mosty – nebola vybraná náhodou. Mosty sú totiž unikátne stavebné diela, ktoré spájajú dva brehy riek, nábrežia, ale aj krajinu a predovšetkým ľudí, ktorí v nej žijú. Mosty zároveň prinášajú nielen novú dimenziu vnímania architektúry, ale aj spoznávanie významných slovenských a svetových architektov a ikonických architektonických mostných diel vo svete a na Slovensku.

 

„História staviteľstva dokazuje, že mosty sú staré ako ľudstvo samé. Mnohé sú ukážkou remeselnej zručnosti, konštrukčnej vynaliezavosti a umeleckého cítenia ľudstva. A preto boli tieto fascinujúce stavebné diela inšpiráciou tohoročného e-learningového kurzu,“ hovorí autorka projektu architektka Darina Lalíková. Celkovo pozostával tohoročný e-kurz z piatich častí, počas ktorých deti spoznajú najstaršie a najznámejšie staroveké a stredoveké mosty, mosty postavené od 18. až do začiatku 21. storočia a najzaujímavejšie pešie lávky vo svete. V 5. časti e-kurzu boli predstavené  najoriginálnejšie mosty a lávky postavené u nás na Slovensku. Kurz sa tak ako každý rok končil veľkým kvízom. Tu si deti preverili znalosti získané počas online vzdelávania a následne maľovali svoju predstavu pešieho mosta cez rieku. Autorom víťaznej práce súťaže je Filip Goč z Ružomberka. Cenu MINI získala práca 11 ročného žiaka Tristana Dzurjaníka zo ZŠ Školská ul. v Považskej Bystrici.

 

General manager značky MINI na Slovenku, Oliver Rademacher uviedol: „Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú sme sa z tejto súťaže dozvedeli, je to, že bez ohľadu na naše okolnosti máme silu vytvárať úžasné veci, pretože naša fantázia môže vždy lietať. Dúfam, že to rozpoznajú aj deti, ktoré sa zúčastnili, a že to bude niečo pozitívne, čo si môžu vziať zo svojej pandemickej skúsenosti. V mene seba a všetkých organizátorov by som chcel poďakovať každému mladému dizajnérovi, ktorý sa do súťaže zapojil, a za všetky myšlienky, tvrdú prácu a kreativitu, ktorá sa podpísala na ich dielach.“

 

„Primárne mestská automobilová značka MINI bola vždy synonymom inteligentného využitia priestoru (Clever Use of Space). V nedávno predstavenej štúdii MINI Vision Urbanaut sme súkromný priestor posunuli ďaleko do verejnej sféry a vytvorili sme tak úplne nové a obohacujúce zážitky. MINI v budúcnosti primárne vidíme ako prostriedok a spoločníka pre nezabudnuteľné zážitky, ktoré by sme mohli nazvať aj MINI momenty. MINI Vision Urbanaut používa tri typy MINI momentov – Chill (pokoj), Wanderlust (túlanie) a Vibe (vibrácie), prostredníctvom ktorých dokáže poskytnúť široký rozsah možných použiteľných scenárov. Moment Chill vám umožní nabrať dych a zastaviť sa tu a teraz. Vozidlo sa stane vaším útočiskom, nebom, kde si počas cesty môžte vydýchnuť — alebo pracovať pri plnom sústredení. Wanderlust je jediným MINI momentom, keď MINI Vision Urbanaut riadia automatizované jazdné funkcie. Moment Vibe postaví na prvé miesto užívanie si času s inými ľuďmi — každým spôsobom. A tieto parametre sme identifikovali aj pri grafike, ktorá získala Cenu MINI – grafika je od 11 ročného žiaka Tristana Dzurjaníka zo ZŠ Školská ul. v Považskej Bystrici,” dodáva Oliver Rademacher, General manager pre automobilovú značku MINI na Slovensku.“

 

Ocenené výtvarné práce ako aj video zo zasadnutia poroty je zverejnené na www.detiaarchitektura.sk. Slávnostnú vernisáž ako aj tematickú vychádzku po architektúre Bratislavy musel organizátor presunúť kvôli aktuálnym korona opatreniam až na jar budúceho roka.

 

Organizátorom projektu DETI A ARCHITEKTÚRA je už od roku 2013 Občianske združenie EUROARCH. Jednými z partnerov projektu je aj automobilová značka MINI či Slovenská komora stavebných inžinierov. www.detiaarchitektura.sk

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť