Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Váš svet. My BMW. Aplikácia novej generácie pre zákazníkov BMW. Dostupná už teraz na 30 európskych trhoch

Nové služby s podporou individuálnej elektromobility • Intuitívne používateľské ovládanie a nový dizajn • Do polovice roka 2021 dostupná vo viac ako 40 krajinách.

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 603,66 KB)
  
Photos(16x, 12,65 MB)

Mníchov. Od uvedenia aplikácie BMW i Remote v roku 2013, nasledovanej aplikáciou BMW Connected, ponúka BMW svojim zákazníkom možnosť bez námahy prepojiť ich mobilný telefón s vozidlom. Aplikácia novej generácie je teraz dostupná zákazníkom na tridsiatich európskych trhoch, v Číne a v Kórei: aplikácia My BMW prichádza v novom dizajne, s jednoduchým a intuitívnym používateľským ovládaním a s novými službami, ktoré podporujú individuálnu elektromobilitu.

„Aplikácia novej generácie je ďalším krokom pri rozširovaní digitálneho zážitku z vozidiel pre našich zákazníkov. Spĺňame tým zvyšujúce sa nároky na digitálne služby a funkcie,“ povedal Peter Henrich, viceprezident spoločnosti BMW Group Connected Company Customer. „Aplikácie My BMW a MINI App bezproblémovo integrujú naše vozidlá do digitálneho životného štýlu našich zákazníkov. Obe aplikácie ponúkajú veľa užitočného obsahu pre každodenné používanie vozidla a tiež umožňujú osobnú interakciu s nami ako značkou. Obsah neustále rozširujeme.“

Stephan Durach, viceprezident spoločnosti BMW Group Connected Company Development, Technical Operations, dodáva: „Aplikácie My BMW a MINI App vytvárajú štandardy pre praktické využitie, bezpečnosť a spoľahlivosť. Spätná väzba od používateľov a informácie o správaní zákazníkov z aplikácie predchádzajúcej generácie boli pri procese vývoja veľmi dôležité. Obe aplikácie obsahujú populárne a často používané funkcie a nová platforma nám umožňuje neustále pridávať nové funkcie prispôsobené potrebám.“

Súhrn hlavných funkcií:

  • Aplikácia My BMW je novým univerzálnym prepojením s vozidlom. Zobrazuje informácie o stave vozidla a v závislosti od výbavy umožňuje aktivovať niektoré funkcie na diaľku (napríklad lokalizovať vozidlo, zamknúť a odomknúť dvere, monitorovať okolie vozidla (Remote 3D View)).
  • Pomocou integrovanej funkcie vyhľadávania je možné jednoducho vyhľadať destináciu a následne ju poslať z aplikácie priamo do navigačného systému vozidla. Prenos destinácií je možný aj z aplikácií tretích strán. Mapa zobrazuje aktuálnu dopravnú situáciu, čerpacie a nabíjacie stanice a tiež možnosti parkovania.
  • Prostredníctvom aplikácie My BMW sú zákazníci informovaní o dostupných aktualizáciách softvéru na diaľku (Remote Software Upgrades) a môžu si ich jednoducho stiahnuť doma predtým, ako ich prenesú a nainštalujú vo vozidle. S Remote Software Upgrades ponúka spoločnosť BMW Group operačný systém BMW Operating System 7, ktorý pravidelne prináša nové a vylepšené digitálne prvky. Vďaka nemu bude softvér vozidla vždy aktuálny.
  • Digitálny kľúč BMW Digital Key, ktorý premení iPhone na kľúč od vozidla, je možné prostredníctvom aplikácie My BMW pohodlne nastaviť v niekoľkých krokoch (vo vozidle musí byť potrebný hardvér). Vozidlo je potom možné používať bez fyzického kľúča a tento prístup môžu zdieľať až piati ďalší používatelia. Pri odosielaní kľúča je tiež možné nastaviť isté obmedzenia, napríklad obmedziť maximálnu rýchlosť – výborné pre začínajúcich vodičov.
  • Aplikácia My BMW umožňuje vo vozidlách s operačným systémom BMW Operating System 7 používanie hlasového asistenta Amazon Alexa. Keď si zákazník v aplikácii pripojí svoj Amazon účet, môže vo vozidle používať hlasového asistenta vyslovením aktivačného slova „Alexa” alebo stlačením tlačidla. Zákazník môže využiť toto hlasové ovládanie na prehrávanie hudby, prístup k správam, ovládanie kompatibilných inteligentných domácich zariadení a na prístup k mnohým ďalším funkciám. Alexa je na začiatok dostupná v Nemecku, Rakúsku, Španielsku, Taliansku a vo Veľkej Británii. V ďalších krajinách bude spustená od marca 2021.
  • Aplikácia prináša doplnkové funkcie pre elektrifikované vozidlá BMW ako napríklad vylepšený prehľad elektrického dojazdu, stav a históriu dobíjania. Pomocou časovača nabíjania a klimatizácie v aplikácii môže zákazník upraviť proces nabíjania definovaním určitých časových okien a času odchodu. Okrem toho je možné pre väčšie pohodlie vozidlo v zime vopred vykúriť alebo v lete vychladiť.
  • Uvádzame funkciu BMW Points, ktorá odmení majiteľov BMW plug-in hybridných modelov za jazdu na elektrinu: zákazník zbiera body, ktoré si v rámci služby BMW Charging môže zameniť za určitý čas nabíjania zdarma. Aplikácia My BMW umožňuje zákazníkom sledovať body a spravovať ich. Funkcia BMW Points je už dostupná v Belgicku, Nemecku, Francúzsku, Rakúsku, Holandsku a vo Švajčiarsku.
  • Personalizácia: po pripojení osobného profilu BMW ID je možné rýchlo a automaticky nastaviť individuálne preferencie v ktoromkoľvek aktuálnom vozidle BMW. Vďaka aplikácii My BMW je prihlasovanie ešte jednoduchšie – namiesto manuálneho zadávania mena a hesla zákazník jednoducho naskenuje QR kód a bezpečne prenesie svoje užívateľské nastavenia. Prostredníctvom aplikácie si tiež používateľ môže vybrať profilový obrázok, ktorý sa automaticky prenesie do vozidla.  
  • Aplikácia My BMW ponúka jednoduchý prístup do ekosystému BMW. Umožňuje priamy kontakt so servisným partnerom BMW Service Partners a zákazníci majú prehľad o servisných požiadavkách vozidla. Ak je to potrebné, termín je možné dohodnúť priamo v aplikácii. V prípade problémov s vozidlom je možné spojiť sa s asistenčnou službou BMW Roadside Assistance. Po zadaní súhlasu personál servisu lokalizuje vozidlo, zistí jeho stav a tak je možná okamžitá asistencia na diaľku. Zároveň môže zákazník sledovať jazdu servisného vozidla. Aplikácia tiež umožňuje jednoduchý prístup do online obchodov BMW ConnectedDrive Store a BMW Online Shop.

Aplikáciu novej generácie je možné bezplatne stiahnuť z obchodov s aplikáciami Google Play Store a z Apple App Store. Do polovice roka 2021 bude aplikácia My BMW dostupná v 23 jazykoch a vo viac ako 40 krajinách vrátane USA, Kanady, Brazílie a Mexika a rovnako aj na ďalších trhoch v juhovýchodnej Ázii.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť