Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Víkendová “Car Media ART Gallery”: #BMWPhotoCamp — sedem najlepších automobilových fotografov v Rumunsku objavuje dizajn BMW.

V popredí: nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW X5, X6 a X7. Zimný zážitok v jednom z najchladnejších regiónov Rumunska: Harghita a Covasna, stovky nádherných fotografií +++ Do projektu bol špeciálne pozvaný umelec Adrian Mitu, aby si umelci vymenili skúsenosti medzi fotografiou a maľbou.

G22
·
Coupé
·
Radu 4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~309,38 KB)
  
Photos(303x, ~-27016192 B)

Bukurešť. Moderný dizajn automobilky BMW so svojimi komplexnými tvarmi, konkávnymi a konvexnými krivkami, s hrami tieňov a svetla, vždy vyzýval objavovať. BMW pozvalo siedmich najlepších fotografov automobilov v Rumunsku na spoznávanie dizajnu dvoch kategórií typických modelov značky: BMW radu 4 Coupé a najväčších zástupcov rodiny X — BMW X5, X6 a X7.

Fotografie, ktoré vznikli v rámci projektu, sú prístupné na publikáciu na redakčné účely, ale predstavia sa aj vo forme výstavy usporiadanej v sieti predajcov po celom Rumunsku. Je možné, že v sérii iniciatív bude pokračovať celý rad obrázkov, ktoré sa použijú v reklamných kampaniach spoločnosti BMW Romania rovnako, ako to bolo v prípade nedávno podpísanej spolupráce s Ciprianom Mihaiom na projekte BMW radu 4 „Who Am I“.

Pozvánku prijalo sedem odborníkov, ktorí spojili viac ako 100 rokov skúseností získaných v odbore. V skutočnosti má Rumunsko bohatú tradíciu fotografovania automobilov, prvé jadro sa sformovalo koncom 90. rokov pomocou projektu Freelancer, ktorý patrí jednému z priekopníkov v tejto oblasti, Danovi Beşliuovi. Sedem fotografov časom spolupracovalo so všetkými dôležitými publikáciami o automobiloch v Rumunsku. Vo svojom portfóliu majú aj ďalšie projekty ako napríklad módnu fotografiu, športové spravodajstvo, pouličné fotografie a podpísali spoluprácu s významnými svetovými značkami automobilov.

Sedem fotografov zapojených do projektu sú: Radu Chindriş, Adrian Cobzaşu, Mihai Dăscălescu, Ciprian Mihai, Bogdan Paraschiv, Dragoş Savu a Andrei Toboşaru.

Podujatie #BMWPhotoCamp sa konalo v okolí hotela Grand Balvanyos a využilo možnosti zasneženej krajiny Harghita a Covasna, miest ako priehrada Frumoasa alebo lesnaté oblasti okolo jazera Sfânta Ana, malebných, spevnených aj poľných ciest okolo miest Baraolt, Miercurea Ciuc a Sfântul Gheorghe. Bohato napadaný sneh na fotografiách poskytoval nádhernú krajinu plnú príbehov.

„Tento #BMWPhotoCamp vyšiel z túžby dostať do popredia a oceniť úsilie tých, ktorí prostredníctvom vytvorených fotografií dávajú veľkú pridanú hodnotu príbehom automobilov, projektom motoršportu alebo podujatiam, ktoré organizujeme. Mnohokrát hodnotu ich práce, a to je veľmi dôležité, potvrdzuje aj skutočnosť, že v ostatných rokoch čoraz častejšie získavajú medzinárodné zmluvy, prípadne sa ich diela prezentujú v publikáciách po celom svete.

Projekt je zároveň aj novým spôsobom skúmania dizajnu automobilov značky BMW. S osobitými štýlmi a víziami, s hľadaním tvarov a detailov, sú naši hostia perfektnou voľbou, ktorá nám pomôže objaviť komplexný dizajn značky BMW. Mal som to potešenie spolupracovať so siedmimi fotografmi. Každý sa vyznačoval osobitým a veľmi osobným prístupom, vrátane spôsobu, akým post-produkčne spracúvajú fotografie. Nakoniec teda máme sedem rôznych pohľadov na tú istú tému.

Prítomnosť Adriana Mitua, medzinárodne uznávaného umelca, priniesla hodnotu našim skúsenostiam prostredníctvom úplne inej perspektívy, ako je pohľad vizuálneho umelca. Chceli sme nadviazať dialóg a podporiť skúmanie nových prístupov a perspektív,“ vysvetlil Alex Şeremet zo spoločnosti BMW Group România.

8 pohľadov #BMWPhotoCamp
7 fotografov, jeden výtvarný umelec, 7 automobilov, 4 modely.

Radu Chindriş
www.raduchindris.com
www.instagram.com/radu_chindris

Adrian Cobzaşu
www.facebook.com/cobzasu
www.instagram.com/adriancobzasu
www.adriancobzasu.com

Mihai Dăscălescu
www.mihaidascalescu.com
www.instagram.com/mihaidascalescu
www.facebook.com/mihai.dascalescu.7
www.500px.com/mihaidascalescu

Ciprian Mihai
www.ciprianmihai.com
www.instagram.com/ciprianmihai
www.facebook.com/ciprian.mihai1

Bogdan Paraschiv
https://bogdanpara.com
https://www.instagram.com/bogdanpara
https://www.facebook.com/bogdanpara

Dragoş Savu
https://www.instagram.com/sssdragos
https://www.facebook.com/dragos.savu.3
https://www.facebook.com/Cars-Photo-409242939183679

Andrei Toboşaru
https://www.instagram.com/andreitobosaru

Adrian Mitu
www.instagram.com/the_coffeeartist
https://www.facebook.com/aqarelieff

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

BMW Group Cultural Engagement


Prečo kultúra? Prečo nie! Kultúra je poznanie, chrám krásy, hlbokého zmyslu a mieru. Inšpirujúci únik, ďaleko od ruchu každodenného života. V najlepšom prípade pokojný, niekedy dokonca vyrušujúci. Ako korporátna spoločnosť berie BMW Group spoločenskú zodpovednosť vážne. Je súčasťou stoviek kultúrnych iniciatív po celom svete už pol storočia, a to v oblasti výtvarného umenia, hudby a zvuku, architektúry aj dizajnu. Sme dlhodobým partnerom a vieme, že kľúčom je kreatívna sloboda, ktorá je nevyhnutná pri zlomových dielach ako aj pri veľkých inováciách v podnikaní, ako je to naše.

Viac informácií nájdete na: www.bmwgroup.com/culture and www.bmwgroup.com/culture/overview

Facebook: https://www.facebook.com/BMW-Group-Culture

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroupculture/

@bmwgroupculture

#BMWGroupCulture

 

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a dojazdu na elektrickú energiu sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Zodpovedajú vozidlám na nemeckom trhu. Uvedený rozsah hodnôt podľa NEDC zohľadňuje použitie rôznych veľkostí pneumatík/diskov kolies, zatiaľ čo hodnoty podľa WLTP berú do úvahy vplyv konfigurácie zvoleného modelu.

Namerané hodnoty sú určené na základe nového testovacieho cyklu WLTP. Všetky uvedené hodnoty NEDC boli prepočítané na približné hodnoty podľa meraní NEDC. Hodnoty WLTP slúžia ako podklady pre výpočet všetkých daňových a iných poplatkov a ostatných náležitostí spojených s vozidlom (okrem iného) založených na emisiách CO2 a platia aj pre všetky ostatné možné dotácie spojené s vozidlom. Ďalšie informácie spojené s testovacími procesmi WLTP a NEDC sa nachádzajú aj na www.bmw.de/wltp.


Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a dojazdu na elektrickú energiu sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Zodpovedajú vozidlám na nemeckom trhu. Uvedený rozsah hodnôt podľa NEDC zohľadňuje použitie rôznych veľkostí pneumatík/diskov kolies, zatiaľ čo hodnoty podľa WLTP berú do úvahy vplyv konfigurácie zvoleného modelu.

Namerané hodnoty sú určené na základe nového testovacieho cyklu WLTP. Všetky uvedené hodnoty NEDC boli prepočítané na približné hodnoty podľa meraní NEDC. Hodnoty WLTP slúžia ako podklady pre výpočet všetkých daňových a iných poplatkov a ostatných náležitostí spojených s vozidlom (okrem iného) založených na emisiách CO2 a platia aj pre všetky ostatné možné dotácie spojené s vozidlom. Ďalšie informácie spojené s testovacími procesmi WLTP a NEDC sa nachádzajú aj na www.bmw.de/wltp.


Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť