Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

110. VÝROČIE ROLLS-ROYCE SPIRIT OF ECSTASY.

Dizajn Spirit of Ecstasy bol po prvý krát oficiálne zaregistrovaný ako duševné vlastníctvo spoločnosti Rolls-Royce 6. februára 1911. Charakteristický prvok neopakovateľnej identity značky Rolls-Royce zdobí kapotu každého automobilu vyrobeného v Goodwoode a je jedným z najslávnejších a najžiadanejších ikonických emblémov na svete.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, 26,36 MB)

5. februára 2021, Goodwood, Západný Sussex        

  • Dizajn Spirit of Ecstasy bol po prvý krát oficiálne zaregistrovaný ako duševné vlastníctvo spoločnosti Rolls-Royce 6. februára 1911
  • Charakteristický prvok neopakovateľnej identity značky Rolls-Royce zdobí kapotu každého automobilu vyrobeného v Goodwoode a je jedným z najslávnejších a najžiadanejších ikonických emblémov na svete
  • Soška vznikla na základe návrhu bronzovej skulptúry The Whisperer, ktorú vytvoril sochár a ilustrátor Charles Sykes pre svojho zamestnávateľa, priekopníka v oblasti motorizmu a milovníka vozidiel Rolls-Royce, Lorda Montagu z Beaulieu
  • Značka dodnes udržuje vzťah s umelcami a originálnou tvorbou prostredníctvom vlastného umeleckého programu MUSE, The Rolls-Royce Art Program

„Emblém Spirit of Ecstasy predstavuje pre našu spoločnosť oveľa viac než iba symbol značky a našich produktov. Pre našich klientov je silným a všeobecne uznávaným symbolom úspechu, úsilia, výkonu a postavenia. V jeho kráse, jednoduchosti, elegancii a jedinečnosti sa snúbi všetko, čo naši klienti hľadajú a taktiež nájdu vo svojom motorovom vozidle Rolls-Royce.”

„Vo vnútri spoločnosti upevňuje Spirit of Ecstasy hrdosť a akúsi stavovskú česť, ktorú nazývame “esprit de corps”, spája a posilňuje rodinu Rolls-Royce po celom svete. Pripomína nám naše dedičstvo, princípy a inšpiratívny potenciál nás všetkých. Každý automobil, ktorý postavíme, si túto sošku musí zaslúžiť. Pretože je to ona, vďaka ktorej sme my aj každý Rolls-Royce jedineční a úplní.“

Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti, Rolls-Royce Motor Cars

 

Rolls-Royce Motor Cars oslavuje 110. výročie sošky Spirit of Ecstasy – svojho oficiálneho emblému. Dizajn sošky bol po prvý krát zaregistrovaný ako duševné vlastníctvo 6. februára 1911. Od počiatku je charakteristickým prvkom identity Rolls-Royce a zároveň jedným z najžiadanejších prvkov luxusu na celom svete. Počas svojho dlhého a legendárneho života zostáva podoba emblému takmer nezmenená a zdobí kapotu každého automobilu Rolls-Royce postaveného v “Home of Rolls-Royce” v Goodwoode.

 

Jej dizajn bol prevzatý z bronzovej sošky s názvom The Whisperer, ktorú vytvoril sochár a ilustrátor Charles Sykes pre svojho zamestnávateľa, automobilového priekopníka a obdivovateľa vozidiel Rolls-Royce, lorda Montague z Beaulieu. Prepojenie automobilového a umeleckého sveta si spoločnosť udržiava prostredníctvom umeleckého programu MUSE, The Rolls-Royce Art Programme, ktorý je hlavným protagonistom vo svete grafického zachytenia pohybu.

 

Prvá soška Spirit of Ecstasy bola vysoká cirka približne 18 cm (sedem palcov). Dnes je menšia a meria okolo 9,5 cm. Je bezpečne ukrytá v špeciálnom kryte v kapote, kým nie je naštartovaný motor. Až potom plynulo a elegantne vystúpi na javisko pomocou precízne navrhnutého mechanizmu známeho ako "the rise".

 

 

BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Všetky tlačové materiály, fotografie a videá nájdete na tomto odkaze PressClub.

Môžete tiež Rolls-Royce sledovať na sociálnych sieťach: LinkedIn; YouTube; Twitter; Instagram; a Facebook.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť