Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i oslavuje svojich 10 rokov.

Oficiálne oslavy sa začali - na stránke https://www.bmw.com/en/innovation/bmw-i-10-year-anniversary.html sa ohliadneme za míľnikmi prvej dekády značky BMW i...

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~292,64 KB)
  
Photos(10x, ~77,78 MB)

Mníchov. Priekopník v oblasti trvalo udržateľnej mobility oslavuje svoje narodeniny. Značka BMW i sa predstavila pred desiatimi rokmi. Oficiálne oslavy sa začali - na stránke https://www.bmw.com/en/innovation/bmw-i-10-year-anniversary.html sa ohliadneme za míľnikmi prvej dekády značky BMW i — od jej zrodu až po model BMW iX, ktorý sa čoskoro predstaví verejnosti. Desiate narodeniny značky BMW i bude sprevádzať informačná kampaň so širokým záberom aj na ostatných sociálnych médiách a sieťach spoločnosti BMW Group a bude pokračovať až po autosalón IAA 2021. BMW i sa zaoberá transformáciou individuálnej mobility a v rámci celej spoločnosti BMW Group zohráva úlohu ako ateliér budúcnosti a iniciátor inovácií. Značka sa vyznačuje celostným prístupom k trvalo udržateľnému rozvoju. Aktuálny progres v oblastiach budúcnosti D-ACES (Dizajn, Autonómna jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby/Zdieľanie) sa úzko spája s BMW i.

To, ako výrazne ovplyvňuje úloha BMW i ako priekopníka vizionárskej mobility vývoj vozidiel spoločnosti BMW Group, bude najviac viditeľné práve počas roka osláv. Už o niekoľko mesiacov sa začne výroba modelu BMW iX. Plne elektrický model značky BMW i je technologickou vlajkovou loďou spoločnosti BMW Group v oblastiach ako sú dizajn, automatizovaná jazda, konektivita, elektrická mobilita a digitálne služby. O čosi neskôr bude nasledovať svetová premiéra modelu BMW i4, ktorý prvý raz presunie radosť z elektrickej jazdy do hlavného segmentu značky — medzi športové vozidlá strednej triedy.

Oba modely teraz využívajú piatu generáciu technológie BMW eDrive. Tá vytvára štandardy v konkurenčnom prostredí elektrifikovaných vozidiel nielen vďaka výnimočnej účinnosti elektrického pohonu a dlhému dojazdu, ktorý sa podarilo dosiahnuť vďaka špičkovej technológii článkov batérií. Konštrukčný princíp motora, ktorý nepotrebuje vzácne zeminy, taktiež ukazuje, ako sa trvalá udržateľnosť stala centrálnym zámerom vývoja spoločnosti BMW Group a výrazne presahuje iba jazdenie bez vypúšťania lokálnych emisií. Navyše, používajú sa iba suroviny získané v súlade s náročnými environmentálnymi a sociálnymi štandardmi, vo veľkej miere sa využívajú recyklované a druhotné materiály, navyše aj elektrická energia vo výrobe automobilov v plnej miere pochádza z obnoviteľných zdrojov. To všetko prispieva k novátorskému charakteru značky BMW iX.

Dôležitosť elektrickej mobility bude časom narastať a stane sa výrazným iniciátorom trvalo udržateľného rastu. Zámerom spoločnosti BMW Group je ponúknuť do roku 2023 až 25 elektrifikovaných modelov. Okrem toho plánuje do roku 2030 dostať na cesty celého sveta viac ako sedem miliónov elektrifikovaných vozidiel, pričom dve tretiny z nich by mali byť plne elektrické. Súčasťou modelovej ofenzívy spoločnosti BMW Group je neustále napredovanie, takže čisto elektrickú verziu dostane aj ďalšia generácia luxusného sedanu BMW radu 7. Následne sa predstavia aj plne elektrické verzie veľkoobjemových modelov BMW radu 5 a BMW X1.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a dojazdu na elektrickú energiu sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Zodpovedajú vozidlám na nemeckom trhu. Uvedený rozsah hodnôt podľa NEDC zohľadňuje použitie rôznych veľkostí pneumatík/diskov kolies, zatiaľ čo hodnoty podľa WLTP berú do úvahy vplyv konfigurácie zvoleného modelu.

Namerané hodnoty sú určené na základe nového testovacieho cyklu WLTP. Všetky uvedené hodnoty NEDC boli prepočítané na približné hodnoty podľa meraní NEDC. Hodnoty WLTP slúžia ako podklady pre výpočet všetkých daňových a iných poplatkov a ostatných náležitostí spojených s vozidlom (okrem iného) založených na emisiách CO2 a platia aj pre všetky ostatné možné dotácie spojené s vozidlom. Ďalšie informácie spojené s testovacími procesmi WLTP a NEDC sa nachádzajú aj na www.bmw.de/wltp.


Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group Cultural Engagement


Prečo kultúra? Prečo nie! Kultúra je poznanie, chrám krásy, hlbokého zmyslu a mieru. Inšpirujúci únik, ďaleko od ruchu každodenného života. V najlepšom prípade pokojný, niekedy dokonca vyrušujúci. Ako korporátna spoločnosť berie BMW Group spoločenskú zodpovednosť vážne. Je súčasťou stoviek kultúrnych iniciatív po celom svete už pol storočia, a to v oblasti výtvarného umenia, hudby a zvuku, architektúry aj dizajnu. Sme dlhodobým partnerom a vieme, že kľúčom je kreatívna sloboda, ktorá je nevyhnutná pri zlomových dielach ako aj pri veľkých inováciách v podnikaní, ako je to naše.

Viac informácií nájdete na: www.bmwgroup.com/culture and www.bmwgroup.com/culture/overview

Facebook: https://www.facebook.com/BMW-Group-Culture

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroupculture/

@bmwgroupculture

#BMWGroupCulture

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť