Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Na vodný pohon: Spoločnosť BMW Group vyrába elektrické vozidlá pomocou miestnej zelenej elektriny.

Výrobu modelov BMW iX* a BMW i4 poháňa elektrina z vody z riek Isar a Lech +++ Spoločnosť BMW Group využíva vo výrobe 100 % zelenej elektrickej energie +++ Ekologickú bilanciu zlepšujú aj priami subdodávatelia +++

i20
·
G26
·
Životné prostredie
·
BMW iX
·
Technológia
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
BMW i Automobiles
·
Udržateľnosť
·
Výroba a recyklácia
·
BMW i4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~402,97 KB)
  
Photos(10x, ~66,91 MB)

Related Links.

Mníchov / Dingolfing. Spoločnosť BMW Group bude čerpať energiu na výrobu nových elektrických modelov BMW iX* a BMW i4 v závodoch v mestách Dingolfing a Mníchov iba z regionálnych vodných elektrární. Za týmto účelom sa podpísali dohody so spoločnosťami Stadtwerke München a RWE Supply & Trading na dodávku elektriny z vodných elektrární na riekach Isar a Lech. Člen predstavenstva pre výrobu Milan Nedeljković: „Na trvalo udržateľný rozvoj sa pozeráme z celkového pohľadu. Takže okrem samotného znižovania emisií z jazdenia pracujeme aj na výraznom znižovaní uhlíkovej stopy v celom našom výrobnom procese.”

Spoločnosť BMW Group už dnes využíva vo svojich závodoch po celom svete zelenú elektrinu. „Do budúcna sa pripravujeme na to, aby sme využívali zdroje obnoviteľnej energie od miestnych poskytovateľov z blízkosti našich závodov,” vysvetľuje Nedeljković. Zelená energia potrebná na výrobu modelu BMW iX* bude pochádzať z vodnej elektrárne Uppenborn na rieke Isar, ktorá sa nachádza medzi mestami Moosburg a Landshut, zatiaľ čo energiu na výrobu modelu BMW i4 dodajú hydroelektrárne Gersthofen a Rain na rieke Lech. Energia z týchto zdrojov poslúži aj na výrobu širokej palety komponentov pre elektrické vozidlá v závodoch spoločnosti BMW Group v mestách Landshut, Dingolfing a Berlin.

„Naši priami subdodávatelia pridávajú ďalší veľký príspevok k využívaniu ekologickej zelenej elektriny v rámci našej výroby,” zdôrazňuje Nedeljković. No spolu s rozširovaním tohto druhu kontraktov sa v rámci spoločnosti BMW Group zvyšuje aj podiel obnoviteľnej či uhlíkovo neutrálnej elektrickej energie, ktorú si sama vyrobí. Napríklad od roku 2013 dodávajú elektrickú energiu potrebnú na výrobu modelu BMW i3* v závode v Lipsku štyri veterné turbíny. Medzi mnohé ďalšie príklady patrí aj najnovší závod spoločnosti BMW Group v mexickom San Luis Potosí, kde výroba vo veľkej miere využíva energiu z rozmerných solárnych panelov.

Energetické ciele, ktoré si stanovila spoločnosť BMW Group, sú nastavené na dlhodobé horizonty. Emisie z výroby každého vozidla poklesli medzi rokmi 2006 až 2019 o viac ako 70 percent. Nedeljković však rozpráva aj o tom, ako vyzerajú plány do budúcna: „Do roku 2030 chceme znížiť emisie CO2 o ďalších 80 percent. To znamená, že oproti roku 2006 sa chceme dostať na úroveň nižšiu ako 10 percent.”

Spoločnosť BMW Group môže stavať na silných základoch, pretože v rámci trvalo udržateľného rozvoja opakovane posúvala latku na stále vyššiu úroveň. Neustále vylepšovanie zostáva hlavným zámerom v stratégii znižovania emisií CO2 a zvyšovania účinnosti zdrojov.

Spolu so 100-percentným využívaním zelenej elektrickej energie sa spoločnosť BMW Group od roku 2020 systematicky zameriava na investovanie do zvyšovania energetickej účinnosti — čiastočne aj vďaka využívaniu možností digitalizácie. Dátoví analytici už pomohli zvýšiť efektívnosť výroby a to napríklad predbežnou údržbou strojov ako aj minimalizáciou chybových častí z karosárne. Spolu s drastickým znižovaním emisií CO2 sa spoločnosť prostredníctvom všetkých relevantných certifikátov zameriava aj na odstraňovanie akýchkoľvek ďalších zvyškových emisií (Oblasti 1 + 2).

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX: Fuel consumption combined: 0.0 l/100 km; electricity consumption combined: < 21 kWh/100km; CO2 emissions combined: 0 g/km. (provisional figures based on forecasts)

BMW i3: Fuel consumption combined: 0.0 l/100 km; electricity consumption combined: 13.1 kWh/100km (NEDC) / 16.3-15.3 kWh/100km (WLTP); CO2 emissions combined: 0 g/km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť