Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW M predstavuje nový komplexný vozový park Safety Cars a Safety Bike pre MotoGP ™ 2021.

Prípravy na MotoGP 2021 prebiehajú v plnom prúde. Seriál sa začne 28. marca Veľkou cenou Kataru v Losailu. BMW M je od roku 1999 „Official Car of MotoGP„ (oficiálnym automobilom MotoGP), ktorého súčasťou je zabezpečenie vozového parku bezpečnostných vozidiel. Tento rok je to po prvýkrát, čo BMW M GmbH predstavuje tri nové bezpečnostné vozidlá a nový bezpečnostný motocykel (Safety Car & Safety Bike).

BMW M Automobiles
·
Official Car of MotoGP
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(18x, ~181,74 MB)

Mníchov. Prípravy na majstrovstvá sveta MotoGP na sezónu 2021 prebiehajú v plnom prúde. Seriál sa začne 28. marca Veľkou cenou Kataru v Losailu. BMW M je od roku 1999 „Official Car of MotoGP„ (oficiálnym automobilom MotoGP), ktorého súčasťou je zabezpečenie vozového parku bezpečnostných vozidiel. Tento rok je to po prvýkrát, čo BMW M GmbH predstavuje tri nové bezpečnostné vozidlá a nový bezpečnostný motocykel (Safety Car & Safety Bike).

 

V Katare budú mať svoje debuty vozidlá BMW M3, BMW M4 a BMW M5 CS Safety Car. K nim pribudne nový bezpečnostný motocykel BMW M 1000 RR Safety Bike. BMW M 1000 RR je prvým modelom M od BMW Motorrad a závodná verzia sa objaví na majstrovstvách sveta superbikov The Superbike World Championship.

 

Flotila bezpečnostných vozidiel bude úplne kompletná na prvých európskych pretekoch sezóny, Grande Prémio de Portugal, 18. apríla v Portimão. Tu budú v akcii bezpečnostné vozidlá BMW M8 Competition Coupe, BMW M8 Competition Gran Coupe Safety Car, BMW X5 M Medical Car a ďalší bezpečnostný motocykel BMW M 1000 RR.

 

„Flotila bezpečnostných vozidiel je ústredným bodom nášho zapojenia do MotoGP a sme veľmi hrdí na to, že sezónu začíname so štyrmi novými vozidlami - po prvýkrát v našej 20-ročnej histórii v pozícii „Official Car of MotoGP“ uviedol Markus Flasch, generálny riaditeľ BMW M GmbH. „Naše tri nové bezpečnostné vozidlá vychádzajú z produkčných modelov, ktoré sami o sebe poskytujú vynikajúci výkon a jazdnú dynamiku, vďaka čomu sú ideálne na vystúpenie v MotoGP. K nim pribudne nové BMW M 1000 RR ako bezpečnostný motocykel. Prvý model M na dvoch kolesách bol vyvinutý v motoristickom športe a bude spĺňať najprísnejšie požiadavky na závodnej dráhe. Tešíme sa na otvorenie sezóny v Katare a uvidíme našu novú flotilu v akcii.“

 

Carmelo Ezpeleta, CEO Dorna Sports, držiteľa práv MotoGP, dodal: „S týmto novým vozovým parkom bezpečnostných vozidiel náš partner BMW M opäť demonštruje svoju úroveň odhodlania a vášne pre MotoGP. V roku 2021 sa spoločne vydáme na 23. sezónu a predstavenie flotily s tromi novými bezpečnostnými vozidlami a novým bezpečnostným bicyklom je skutočným vyhlásením. Ukazuje to silu a vážnosť nášho partnerstva a sme za túto účasť BMW M GmbH veľmi vďační.“

 

Sériové verzie nových bezpečnostných vozidiel boli navrhnuté pre športový výkon a majú perfektné jazdné vlastnosti. Preto bolo potrebných iba niekoľko úprav, aby sa umožnilo ich použitie ako bezpečnostných automobilov v MotoGP. Tieto úpravy zahŕňajú svetelné lišty, blikajúce predné svetlá, rýchloupínacie západky kapoty motoršportu a núdzové vypínanie napájania pre zámorskú prepravu. Zadné sedadlá boli odstránené z bezpečnostného vozidla BMW M4 Competition Coupe a a bol nainštalovaný ochranný rám a 4-bodový športový pás. Bezpečnostné vozidlá BMW M3 a BMW M4 majú upravené výfukové systémy.

 

BMW M tento rok pristupuje u bezpečnostných vozidiel k novým farbám. Namiesto klasickej motoršportovej bielej farby budú bezpečnostné vozidlá v športových exkluzívnych farbách z produkčných modelov M: bezpečnostné vozidlo BMW M3 Competition Sedan vo farbe Frozen Grey Dark Metallic, bezpečnostné vozidlo BMW M4 Competition Coupe v žltej farbe São Paulo a bezpečnostné vozidlo BMW M5 CS vo farbe Frozen Deep Green Metallic. Pri navrhovaní karosérie sa BMW M opäť rozhodlo zostať pri klasickom, puristickom vzhľade vozidla. Zdôrazňuje základné farby vozidiel a súčasne zdôrazňuje typický vzhľad bezpečnostného vozidla. Nový bezpečnostný motocykel BMW M 1000 RR je bielej farby so známymi farbami M a nesie vzhľad, ktorý bude BMW M 1000 RR používať aj na majstrovstvách sveta superbikov.

 

Ďalšie informácie o BMW M GmbH a Official Car of MotoGP sa nachádzajú na adrese www.bmw-m.com.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť