Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nový ovládací systém a ďalšie digitálne služby pre MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio.

Centrálny prístroj s 8,8" dotykovým displejom ako súčasť štandardnej výbavy, individuálne konfigurovateľné živé widgety, režimy "Lounge" a "Sport" centrálneho displeja a displeja multifunkčného prístrojového panelu, integrácia Amazon Alexa, aplikácie MINI s rozšírenými funkciami: V prípade nových prevedení prémiových modelov segmentu malých vozidiel sú konektivita a zábavy z jazdy dokonalou kombináciou typického pocitu z jazdy MINI.

MINI
·
MINI E
·
MINI 3 door
·
MINI 5 door
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(42x, ~307,41 MB)
  
Videos(1x, ~696,68 MB)

/text v českom jazyku/

 

Mnichov. Dokonale propojené, vždy online, automaticky integrované a vždy připravené na typické potěšení z jízdy. Takto se prezentuje městská prémiová mobilita v digitálním věku. Vedle svěžího, mimořádně puristického designu a nových prvků výbavy je vrcholem nových provedení 3- a 5dveřového MINI, stejně jako MINI Cabrio důkladně vylepšený ovládací systém s dalšími digitálními službami. Nyní lze více než kdy jindy bezproblémově integrovat nezaměnitelný MINI pocit do digitálního životního stylu.

Součástí vytříbené prémiové atmosféry uvnitř 3- a 5dveřových MINI a MINI Cabrio je přepracovaný centrální přístroj. 8,8“ dotykový displej s technologií Black Panel je nyní součástí standardní výbavy. Ovládací prvky audiosystému a dotyková tlačítka oblíbených položek jsou elegantně integrována do vysoce kvalitního leskle černého povrchu Piano Black. Barevné osvětlení LED dekorativního prstence obklopujícího centrální přístroj může mimo jiné odpovídat nastavení klimatizace. Pokud je nastavena vyšší vnitřní teplota, prstenec se v pravé části rozzáří červeně, sníží-li se, přejde zpět v levé části do modré. Ve spojení s výbavou prostorového osvětlení je dekorativní LED prstenec ozdoben výrazným laserovým gravírováním.

Aktuální pokroky v oblasti digitalizace symbolizuje také multifunkční přístrojový panel umístěný za volantem na sloupku řízení, který je součástí výbavy Connected Media. 5,0“ barevný displej, který také využívá technologii Black Panel, zobrazuje všechny důležité jízdní informace. V MINI Cooper SE (kombinovaná spotřeba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,6–15,2 kWh/100 km (WLTP), 16,1–14,9 kWh/100 km (NEDC); kombinované emise CO2: 0 g/km) slouží také jako displej pro zobrazení stavu nabíjení při připojení ke zdroji elektrické energie. 

Nejnovější generace ovládacího systému ve 3- a 5dveřových MINI a MINI Cabrio zajišťuje, že potěšení z jízdy doprovází zcela nový uživatelský zážitek. Díky výrazně modernizovanému uspořádání je volba menu na dotykovém displeji centrálního přístroje ještě intuitivnější. Pro tento účel jsou poprvé k dispozici živé widgety, které lze zvolit pohybem prstu. Požadovaná funkce se poté zvětší uprostřed displeje. To znamená, že ovládání je v MINI ještě více sladěno s ovládáním známým z chytrých telefonů a jiných digitálních zařízení. Obsah živých widgetů a pořadí, ve kterém jsou uspořádány, lze individuálně konfigurovat.

Standardní konfigurace zobrazuje jeden widget pro Média, Komunikaci, Navigaci, Nastavení vozidla, Aplikace MINI Connected a Zprávy. V závislosti na funkci se aktuální stav, například zobrazovaná trasa nebo poslední zvolený audio program, vždy zobrazí v odpovídající grafice. Řidič může nyní vůbec poprvé přizpůsobit barevné provedení zobrazení na centrálním přístroji a multifunkčním panelu svému jízdnímu stylu a aktuální náladě. Pro grafické displeje jsou k dispozici dva režimy. V režimu „Lounge“ jsou vyvedeny v relaxačním barevném provedení oscilujícím mezi tyrkysovou a petrolejovou barvou. Přepnutím do režimu „Sport“ se pozadí obrazovky rozzáří červenou a antracitovou barvou. 

Režimy zobrazení se ve spojení s MINI jízdními režimy vážou na příslušné nastavení vozidla. Například přepnutí do jízdního režimu „SPORT“ na displejích okamžitě aktivuje odpovídající barevný svět. 

U vozidel s výbavou prostorového osvětlení lze kombinovat barevné světy displeje s barevným osvětlením interiéru. Pak je na výběr ze šesti barev osvětlení interiéru pro každý z režimů „Lounge“ a „Sport“.

Zobrazení eDrive modelu MINI Cooper SE na centrálním přístroji znázorňuje informace o aktuálním toku energií, dojezdu a možnosti, jak dojezd zvýšit, například přepnutím do režimu GREEN. 

Asistent dojezdu Range Assistant navigačního systému prověří, zda lze zvoleného cíle dosáhnout s dostupným nabitím baterie, a na zvolené trase doporučuje veřejné nabíjecí stanice. Kromě toho jsou nabíjecí stanice uvedeny také pod takzvanými body zájmu POI, včetně informací o dostupných přípojkách, provozovatelích a způsobech platby. Pomocí asistentu ekologické jízdy Green Driving Assistant navigační systém vypočítává nejefektivnější trasu do cíle. V úvahu bere individuální styl
jízdy a dopravní informace v reálném čase RTTI.

Rovněž bylo dále vylepšeno používání aplikací třetích stran ve vozidle. Jednou z nejdůležitějších inovací je integrace hlasového asistenta Amazon Alexa. U 3- a 5dveřového MINI a MINI Cabrio lze nyní plně využít schopnosti hlasového asistenta – ať už při výběru hudebních skladeb, vytváření nákupního seznamu nebo ovládání funkcí chytré domácnosti. K tomu je zapotřebí pouze propojení mezi osobním účtem Amazon Alexa a MINI aplikací. Integrace digitální služby Amazon Alexa pro MINI je k dispozici pro chytré telefony s operačními systémy iOS nebo Android. 

Ve své nejnovější verzi nabízí aplikace MINI obzvláště širokou škálu možností, jak ještě více kombinovat MINI zábavu z řízení a digitálně navržené oblasti každodenního života. Kromě toho byla dále vylepšena uživatelská přívětivost, bezpečnost a spolehlivost aplikace MINI. Funguje jako univerzální rozhraní. To například znamená, že na displeji chytrého telefonu lze zobrazovat informace o stavu vozidla a pomocí něj je možné aktivovat služby vzdálené obsluhy Remote Services, jako například zamykání a odemykání dveří.

Aplikaci MINI lze také využít k optimalizaci nabíjecích procesů a dálkovému ovládání klimatizace MINI Cooper SE. Během nabíjení lze v interiéru nastavit teplotu tak, aby cesta mohla začít v příjemně vychlazeném nebo vyhřátém vozidle.

V chytrém telefonu se zobrazují informace o stavu nabíjení, historii nabíjení a aktuálním dojezdu, stejně jako poloha veřejných nabíjecích stanic v okolí. Kromě toho MINI aplikace umožňuje přímé spojení se servisním partnerem MINI. Nabízí pohodlné spojení také s asistenční službou MINI a obchodem MINI Online Shop. Do poloviny roku 2021 bude aplikace MINI k dispozici ve více než 40 zemích a ve 23 jazycích.

 
 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a dojazdu na elektrickú energiu sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Zodpovedajú vozidlám na nemeckom trhu. Uvedený rozsah hodnôt podľa NEDC zohľadňuje použitie rôznych veľkostí pneumatík/diskov kolies, zatiaľ čo hodnoty podľa WLTP berú do úvahy vplyv konfigurácie zvoleného modelu.

Namerané hodnoty sú určené na základe nového testovacieho cyklu WLTP. Všetky uvedené hodnoty NEDC boli prepočítané na približné hodnoty podľa meraní NEDC. Hodnoty WLTP slúžia ako podklady pre výpočet všetkých daňových a iných poplatkov a ostatných náležitostí spojených s vozidlom (okrem iného) založených na emisiách CO2 a platia aj pre všetky ostatné možné dotácie spojené s vozidlom. Ďalšie informácie spojené s testovacími procesmi WLTP a NEDC sa nachádzajú aj na www.bmw.de/wltp.


Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a dojazdu na elektrickú energiu sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Zodpovedajú vozidlám na nemeckom trhu. Uvedený rozsah hodnôt podľa NEDC zohľadňuje použitie rôznych veľkostí pneumatík/diskov kolies, zatiaľ čo hodnoty podľa WLTP berú do úvahy vplyv konfigurácie zvoleného modelu.

Namerané hodnoty sú určené na základe nového testovacieho cyklu WLTP. Všetky uvedené hodnoty NEDC boli prepočítané na približné hodnoty podľa meraní NEDC. Hodnoty WLTP slúžia ako podklady pre výpočet všetkých daňových a iných poplatkov a ostatných náležitostí spojených s vozidlom (okrem iného) založených na emisiách CO2 a platia aj pre všetky ostatné možné dotácie spojené s vozidlom. Ďalšie informácie spojené s testovacími procesmi WLTP a NEDC sa nachádzajú aj na www.bmw.de/wltp.


Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republik

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING 2021.

Munich, 12 May 2021.

Here you can see the public on-demand webcast of the 101st Annual General Meeting of BMW AG.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť