Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pilotný projekt: závod spoločnosti BMW Group v meste Landshut používa trvalo udržateľné nádoby na jedlo.

+++ Použitie vratných obalov REBOWL v závodnom stravovaní +++ Plne recyklovateľné, bez BPA a vhodné do mikrovlnky +++ Spolupráca s regionálnymi dodávateľmi mäsa a zeleniny a ich sezónnosť +++ Komplexné nasadenie pre zvýšenie trvalej udržateľnosti – v každej sfére činností.

Životné prostredie
·
Spoločnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
BMW Welt
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 208,06 KB)
  
Photos(7x, 66,24 MB)

Landshut. Ako priekopník v automobilovom priemysle spustí závod spoločnosti BMW Group Landshut od apríla pilotnú fázu nasadenia viacnásobne použiteľných nádob na jedlo. Okrem najväčšieho závodu na výrobu komponentov v meste Landshut sa do pilotnej fázy zapoja aj závody spoločnosti BMW Group v mestách Lipsko a Steyr.

Nádoby na jedlo s označením REBOWL od spoločnosti RECUP GmbH sú vyrobené z recyklovateľnej umelej hmoty, čím výrazne prispievajú k odstráneniu problémov s nedostatkom obalov. V závodnej reštaurácii závodu spoločnosti BMW Group v meste Landshut získajú zamestnankyne a zamestnanci od polovice apríla možnosť, aby im po zložení drobnej zálohy naservírovali jedlo do trvalo udržateľných nádob REBOWL. Riad sa vracia naspäť priamo v závodnej reštaurácii. Tam sa nádoby hygienicky očistia a pripravia na ďalšie používanie. Okrem závodnej reštaurácie možno nádoby a kryty vrátiť aj v prevádzkach všetkých partnerov spoločnosti REBOWL, ktoré sa nachádzajú po celom Nemecku.

„Trvalá udržateľnosť a prémiový prístup sú v našom ponímaní nerozlučne prepojené hodnoty. Preto k nim pristupujeme veľmi komplexne,” vysvetľuje Dr. Stefen Kasperowski, riaditeľ závodu. „Okrem nášho ukážkového prístupu k úspore energie a ochrane zdrojov sa pozeráme aj ďalej ako len na výrobu a hľadáme ďalšie možnosti, ako zvýšiť počet trvalo udržateľných riešení. práve v čase pandémie, keď sa v gastronómii ešte výraznejšie využíva možnosť zobrať si jedlo so sebou, má trvalo udržateľná alternatíva baliacich možností mimoriadne veľký význam,” dopĺňa Kasperowski.

„Nádoby na jedlo možno využívať opakovane, dajú sa použiť na teplé aj studené jedlo a nepresakujú, takže sú vhodné aj na to, aby si v nich ľudia zobrali jedlo so sebou,” vysvetľuje Jürgen Molter, ktorý má na starosti závodné stravovanie v závodoch spoločnosti BMW Group v mestách Dingolfing, Landshut, Regensburg, Wackersdorf a Steyr. Po intenzívnej testovacej fáze na jeseň 2020 sa nádoby REBOWL ukázali ako najvhodnejšie spomedzi približne 40 testovaných produktov. „Počas rozšírenej pilotnej fázy sa od apríla zameriame na to, aby sme zistili, ako sa tento druh riadu bude javiť v každodennej bežnej prevádzke závodnej gastronómie ako aj na to či by do ich využívania bolo možné zapojiť ďalšie prevádzky,” dopĺňa Molter. Recyklovateľné nádoby značky REBOWL sa dajú plne recyklovať, neobsahujú chemickú látku Bisfenol A (BPA free) a dajú sa používať v mikrovlnej rúre.

Willibald Löw, predseda závodnej rady v závode spoločnosti BMW Group v meste Landshut, nasadenie viacnásobne použiteľného trvalo udržateľného riadu v plnej miere a v plnom rozsahu podporuje: „Obaly a odpad z nich sú veľkou témou. Preto sa veľmi teším, že zamestnávateľ pripravil zodpovedajúcu ponuku a zamestnankyne a zamestnanci závodu Landshut môžu aj v rámci stravovania prispieť k zvýšeniu miery trvalej udržateľnosti.”

Okrem viacnásobne použiteľných nádob ponúka závodné stravovanie spoločnosti BMW Group v meste Landshut svojim zamestnankyniam a zamestnancom v rámci projektu NAHtürlich aj širšiu ponuku sezónnych produktov z regiónu. Do tohto projektu sa závod zapojil ako prvý v rámci celej spoločnosti a nasleduje tak príklad z mníchovskej centrály. V rámci projektu intenzívne spolupracujú s regionálnymi dodávateľmi mäsa a zeleniny. „Trend vo výžive sa jasne uberá smerom k sezónnym a regionálnym produktom. V rámci závodnej gastronómie spoločnosti BMW Group sa v bežnej ponuke snažíme zvýšiť podiel trvalo udržateľne vyrobených potravín a tým podporovať aj zodpovedných výrobcov regionálnych a sezónnych produktov,” uzatvára Molter.

Popis k obrázkom:
Závod spoločnosti BMW Group v meste Landshut začal v závodnom stravovaní používať plne recyklovateľné a viacnásobne použiteľné nádoby.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť