Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zdieľať znamená starať sa: budúcnosť priameho zdieľania súkromnej mobility so službou MINI Sharing.

Vďaka službe MINI Sharing môžete zdieľať vaše vlastné vozidlo s priateľmi a rodinou ešte jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. V Nemecku a Holandsku je služba už dostupná. Ďalšie európske trhy budú nasledovať do konca roka 2021.

Technológia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 211,55 KB)
  
Photos(9x, 116,47 MB)
  
Videos(3x, 1,57 GB)

Mníchov. Tradičná britská značka MINI opäť nastavuje štandardy zdieľanej mobility. Prostredníctvom služby MINI Sharing a pridruženej aplikácie MINI Sharing prémiový výrobca ďalej rozvíja svoju priekopnícku rolu v tejto oblasti. Od marca 2021 môžu zákazníci v Nemecku a Holandsku zdieľať svoje MINI a zážitky s MINI so svojou rodinou a priateľmi úplne jednoducho, rýchlo a bez problémov. Pomocou aplikácie je možné rezervovať, odomknúť a zamknúť vozidlo a naštartovať motor. Zdieľanie súkromných vozidiel nebolo nikdy jednoduchšie.

Pohodlné využitie služby MINI Sharing umožňuje aplikácia MINI Sharing. Ihneď po nainštalovaní do mobilného telefónu zákazníka (dostupná pre iOS a Android) je možné pozvať rodinných príslušníkov a priateľov, ktorí majú tiež aplikáciu. Ak chcú priatelia použiť vozidlo v určitom čase, cez aplikáciu pošlú požiadavku majiteľovi. Táto požiadavka sa zobrazí v kalendári aplikácie MINI Sharing a majiteľ ju tu môže prijať a spravovať. Vodič-hosť dostane užitočné informácie o aute, napríklad polohu a dojazd, respektíve úroveň nabitia. Internetové pripojenie potrebuje používateľ iba na začiatku rezervácie. Od tohto momentu komunikuje jeho mobilný telefón s modulom MINI Sharing Module prostredníctvom rozhrania Bluetooth. Výhodou je, že na komunikáciu s vozidlom netreba internetové pripojenie. Službu MINI Sharing tak možno bez problémov využiť v podzemných parkoviskách alebo na miestach so slabým pokrytím.

Služba MINI Sharing bola v roku 2019 úspešne otestovaná a odskúšaná v Madride, kde zaznamenala veľmi pozitívny ohlas, podobne aj neskôr v Barcelone. Po úspešnom ukončení pilotného projektu sa služba zdieľania súkromných vozidiel spustila v októbri 2020 v celom Španielsku. Od marca 2021 je služba spustená na nemeckom a holandskom trhu. Všetky nemecké modely MINI vyrobené od januára 2020 sú už z fabriky vybavené potrebnou technológiou (na požiadanie: 5GE - Flexible Car Sharing Preparation). Potrebný modul MINI Sharing Module ako doplnok dodatočne namontuje ktorýkoľvek servisný partner MINI. Zákazník potom môže službu MINI Sharing využívať okamžite. Poplatok za službu MINI Sharing Service za prvý rok je v Nemecku 360 eur (obdobie jedného roka), plus montáž. Ak sa služba po roku predlžuje, poplatok je 49 eur za rok (platné v marci 2021).

Viac informácií nájdete na stránke MINI:
https://www.mini.com/en_MS/home/mini-sharing.html

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Namerané hodnoty sú určené už na základe nového testovacieho cyklu WLTP a pre potreby porovnania boli prepočítané na približné hodnoty podľa meraní NEDC. Hodnoty WLTP slúžia ako podklady pre výpočet všetkých daňových a iných poplatkov a ostatných náležitostí spojených s vozidlom (okrem iného) založených na emisiách CO2 a platia aj pre všetky ostatné možné dotácie spojené s vozidlom.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť