Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Malý les, veľký efekt.

Myslite globálne, konajte lokálne. MINI s iniciatívou Tiny Forest (Malý les) ukazuje trvalo udržateľný príklad: aj malé projekty majú zmysel a môžu byť inšpiráciou k zodpovednému správaniu.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 208,12 KB)
  
Photos(8x, 78,8 MB)
  
Videos(1x, 482,9 MB)

Mníchov. Kreatívne využívanie malých priestorov. Tento princíp tvorí už šesťdesiat rokov pevné základy DNA značky MINI. Spoločnosť MINI Great Britain spolu s trvalo udržateľnou iniciatívou Tiny Forest pokračujú vo svojej iniciatíve pre mestskú zeleň a prírodnú biodiverzitu. Automobilka MINI v spolupráci s neziskovou environmentálnou organizáciou Earthwatch Europe podporuje vysádzanie malých lesov (Tiny Forests), tentoraz v tesnej blízkosti výrobných lokalít MINI v Anglicku. Prostredníctvom tejto spolupráce chce MINI vzbudiť záujem o lokálne environmentálne projekty a vyzýva k zodpovednému prístupu k prírode. Ďalší ekologický Mini Forest bude vysadený v roku 2022 neďaleko domovského závodu MINI v Oxforde.

Vzájomná výmena vedomostí, inšpirácia ľudí.
„Malé lesy prinášajú bohaté možnosti prepojenia mladých aj starších ľudí so životným prostredím a s trvalou udržateľnosťou,” vysvetľuje Louise Hartley, zástupkyňa Tiny Forest z organizácie Earthwatch Europe: „Je životne dôležité oboznamovať ľudí s vedomosťami a zručnosťami, ako chrániť prírodu a inšpirovať ich k pozitívnym činom. Je nám potešením, že v spolupráci s MINI UK prinášame tieto inšpiratívne miesta do Swindonu a Oxfordu.”

Dostupný MINI ekosystém
Tiny Forests, podobne ako plne elektrické MINI, sú pozoruhodné vďaka ich enormnej účinnosti na malom priestore: 600 stromov pôvodných druhov je vysadených obzvlášť blízko pri sebe na ploche veľkosti tenisového kurtu a rastú úplne prirodzeným spôsobom. Výsledok: až o tridsať percent väčšia hustota, až desaťkrát rýchlejší rast a až tridsaťnásobne väčšia absorpcia oxidu uhličitého. Toto v nasledujúcich troch rokoch pritiahne viac ako 500 živočíšnych a rastlinných druhov a Tiny Forest sa transformuje na dostupný mini ekosystém.

„MINI veľmi teší, že spolu s partnerom Earthwatch Europe môže vysádzať malé lesy v našich miestnych komunitách po celom Spojenom kráľovstve,” hovorí David George, riaditeľ MINI UK a Írsko: „Už 61 rokov vyrábame autá, ktoré využívajú zdroje zodpovedne a maximálne účinne. Naše spoločné hodnoty trvalej udržateľnosti a spájania ľudí z nás robia skvelých partnerov.”

Vďaka aktívnej podpore študentov a pomocníkov túžiacich po poznaní zozbiera organizácia Earthwatch Europe v Tiny Forest v nasledujúcich dvoch rokoch mnoho dát, z ktorých zistí viac o témach ako absorpcia uhlíka, teplotný komfort, biodiverzita a spoločenské benefity takýchto zelených miest v mestskom prostredí. Kľúčová je pritom vždy spolupráca s miestnymi inštitúciami.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť