Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW partnerom ocenenia EY Podnikateľ roka 2020 Slovenskej republiky.

Pätnástym víťazom súťaže EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky sa stal Michal Meško zo spoločnosti Martinus

Predaj a marketing
·
Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, 2,78 MB)

Bratislava/ Michal Meško zo spoločnosti Martinus, s.r.o. bol v stredu večer na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa po prvýkrát v histórii súťaže konal virtuálne, vyhlásený za EY Podnikateľ roka 2020 Slovenskej republiky. Titul EY Technologický podnikateľ roka 2020 získal Martin Bujňák, spoluzakladateľ spoločnosti Capturing Reality s.r.o. Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2020 získala Jana Kurilaková za spoločnosť KURA Collection s.r.o.

 

Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2020 prevzala prezidentka Slovenskej republiky.

 

"V BMW Slovenská republika - ako oficiálnom partnerovi ocenenia EY Podnikateľ roka 2020 Slovenskej republiky - sa veľmi tešíme, že sme sa opätovne mohli zapojiť do podpory vynikajúcich slovenských podnikateľských príbehov a toho najlepšieho čo môže Slovensko v tejto oblasti ponúknuť. Značka BMW bola vždy naklonená inováciám a technologickým riešeniam, ktoré v konečnom dôsledku prinášajú emóciu - radosť z jazdy. Sme pevne presvedčení, že ocenenia EY Podnikateľ roka ponúka jednu z najlepších platforiem na zozbieranie inšpirácie a nadviazanie dialógu s veľmi osobitnou skupinou vodcov myšlienok a názorov,“ hovorí Oliver Rademacher, riaditeľ BMW Slovenská republika.

 

Získať toto ocenenie je pre mňa obrovská česť, no v prvom rade patrí všetkým, ktorých na pódiách a obálkach zvyčajne nevidno: rodine, Martinusákom, po boku ktorých môžem už desiatky rokov písať tento príbeh, aj čitateľom, ktorí ho stále čítajú, hovorí Michal Meško , zo spoločnosti Martinus, s.r.o. a čerstvý víťaz súťaže EY Podnikateľ roka a dodáva „V roku, ako bol minulý, ide môj obdiv všetkým, ktorí pomáhali udržať krajinu nad vodou – vrátane podnikateľov, ktorí sa svojou prácou snažia urobiť krajinu a svet okolo seba kúsok lepšími .“

 

 „Poslaním tejto súťaže je nielen vzdať uznanie úspešným podnikateľom, ale aj informovať verejnosť o inšpiratívnych podnikateľských príbehoch. Činnosť a aktivity slovenských podnikateľov často presahujú hranice našej republiky a mali by sme byť na nich právom hrdí,“ hovorí Marián Bíž , vedúci partner EY v Slovenskej republike a dodáva „Držiteľ titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky bude reprezentovať našu krajinu na svetovom finále súťaže. Verím, že podnikateľský príbeh Michala Meška, čerstvého držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2020, osloví medzinárodnú porotu tak, ako oslovil nás.“

 

Z viac ako sto prijatých nominácií sa tento rok do súťaže kvalifikovalo dvadsaťdeväť podnikateľských osobností. Pätnásťčlenná porota súťaže hodnotila uchádzačov podľa medzinárodných kritérií: podnikateľský duch, inovácie, čestnosť a poctivosť/osobný vplyv, finančné výsledky, strategická orientácia, celoštátny/globálny dosah.

 

„Michal Meško už dlhodobo reprezentuje podnikateľa, ktorý je autentický a robí nám podnikateľom naozaj dobré meno. Mladý človek, ktorý poctivou prácou vybudoval veľkú firmu. Neustále sa rozvíja, vzdeláva a kráča vlastnou cestou. Vytvára podmienky pre dlhodobo udržateľné podnikanie, ktoré je nie len o ňom. Je založené na osobnostiach všetkých jeho spolupracovníkov. S vášňou robí to čo ho baví. Tým inšpiruje a poháňa dopredu nielen seba, ale aj druhých,“  hovorí Juraj Habovštiak, predseda poroty a držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2019, a rozhodnutie poroty komentuje takto: „Je to podnikateľ, manažér a líder, ktorý sa pustil po neľahkej ceste inovácií a zmien. Výsledok je ten, že keď prídete do Martinusu, alebo ak si tam niečo objednáte, dostanete aj niečo navyše, čo nečakáte. Niečo pekné, čo Vám okrem vytúženej knihy prinesie aj ďalšie potešenie. Je to príklad toho, že ak vytvoríte dobré vzťahy medzi zamestnancami firmy, tak tieto sa prenesú aj na zákazníkov a pozitívne ovplyvňujú celú našu spoločnosť.“

 

„Účasť v porote mi len potvrdila, že na Slovensku existuje mnoho podnikateľov a podnikateliek, ktorí sa zameriavajú na dlhodobý úspech, nie krátkodobý profit. Nesústreďujú sa len na čísla, financie, ale na udržateľnosť. Všetci prihlásení a nominovaní majú za sebou inšpiratívny príbeh, a zároveň sú schopní reagovať na súčasnú zvýšenú dynamiku zmien. Práve to je esenciou úspechu v podnikaní, pretože len príbeh nestačí. V mojich očiach sú preto všetci víťazmi, lebo sa rozvíjajú ďalej. Verím, že to vidia podobne a táto súťaž je pre nich formou motivácie, ako posúvať svoje podnikanie dopredu. Pretože to je presne dôvod, prečo sme sa stali partnermi tejto súťaže,“ dodáva Norbert Hovančák, člen predstavenstva zodpovedný za firemné bankovníctvo a finančné trhy v Slovenskej sporiteľni, ktorá je exkluzívnym partnerom súťaže.

 

Profil držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2020

Micha Meško

Martinus, s.r.o.

Martinus vznikol v roku 1990 ako jedno z prvých súkromných kníhkupectiev v Československu, ktoré vybudovali bratia Miroslav a Jozef Santusovci. V roku 2000 sa k nim pridaj aj Michal Meško a spoločne aktivity rozšírili aj o e-shop. Dnes je Martinus najväčším internetovým kníhkupectvom a druhým najväčším predajcom kníh na Slovensku celkovo, pričom zároveň prevádzkuje sieť 12 kamenných kníhkupectiev a kaviarní po celej krajine. Za tento čas spojil vyše milión čitateľov s viac ako 20 miliónmi kníh.

 

Finalistami súťaže EY Podnikateľ roka 2020 sa okrem víťaza stali:

  • Zoltán Berghauer, Compass Europe, s.r.o.
  • Jaroslav Chrapko, Dedoles, s.r.o.
  • Dmytro Borodavka, EU Poultry s.r.o.
  • Dalibor Cicman, GymBeam s.r.o.
  • Peter Hrbáčik, itrinity, s.r.o.

Titul EY Technologický podnikateľ roka 2020 získal Martin Bujňák, spoluzakladateľ spoločnosti Capturing Reality s.r.o.

Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2020, určený pre podnikateľov, ktorých firmy fungujú na trhu minimálne dva a nie viac ako päť rokov, získala Jana Kurilaková a spoločnosť KURA collection s.r.o.

Partneri súťaže EY Podnikateľ roka 2020

Exkluzívnym partnerom súťaže je Slovenská sporiteľňa, generálnymi partnermi sú spoločnosť Corwin a SAP. Partnerom súťaže je spoločnosť Slovanet a značka škótskej whisky Chivas Regal. Automobilovým partnerom súťaže je BMW a imidž partnerom Marco Mirelli. Mediálnymi partnermi sú denníky Hospodárske noviny a SME, týždenník TREND, mesačník Forbes, Rozhlas a televízia Slovenska a Rádio Slovensko, televízia TA3 a portál startitup.sk.

 

O súťaži EY Podnikateľ roka

EY Podnikateľ roka je najprestížnejšia svetová súťaž podnikateľov, ktorá vzdáva hold výnimočným osobnostiam.

Jej cieľom je ukázať verejnosti vynikajúce osobné príklady na poli podnikania, ktoré môžu byť vzorom pre mladých, začínajúcich podnikateľov. Súťaž EY Podnikateľ roka je koncipovaná ako medzinárodná, preto sú kritériá, podľa ktorých sa posudzujú jednotliví účastníci, v každej krajine porovnateľné. V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v 60 krajinách na šiestich kontinentoch. Podrobnejšie informácie nájdete na www.eypodnikatelroka.sk

 

Zloženie poroty súťaže EY Podnikateľ roka 2020

Juraj Habovštiak, predseda poroty, MTS, EY Podnikateľ roka 2019

Šimon Šicko, Pixel Federation, EY Podnikateľ roka 2018

Michal Weis, IBL Software Engineering, EY Podnikateľ roka 2017

Jozef Klein , Asseco Central Europe, EY Podnikateľ roka 2016

Patrick Hessel, c2i, EY Podnikateľ roka 2015

Eva Stejskalová, MicroStep, EY Podnikateľ roka 2014

Vladimír Šrámek, DECODOM, EY Podnikateľ roka 2013

Ľuboš Fellner, BUBO Travel agency, EY Podnikateľ roka 2011

Tomáš Bel, EXIsport, EY Podnikateľ roka 2010

Michal Štencl, Sygic, EY Podnikateľ roka 2009

Peter Zálešák, NAY, EY Podnikateľ roka 2008

Rudolf Sivák, prorektor Ekonomickej univerzity v Bratislave

Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO

Norbert Hovančák, člen predstavenstva, Slovenská sporiteľňa

Marián Hlavačka, predseda predstavenstva, Corwin

 

Finalisti

  1. Zoltán Berghauer, Compass Europe, s.r.o.

Compass Europe vyrába sklolaminátové bazény a v tomto segmente patrí medzi európsku špičku. Ako jediný výrobca na svete sa môže pochváliť dvomi najprestížnejšími dizajnovými oceneniami(RedDot, IF design). Má vybudovanú celoeurópsku sieť predajní a momentálne je aktívny v 35 krajinách sveta. Snaží sa byť lídrom vo svojej oblasti a pravidelne prichádza na trh s novinkami, ktoré určujú trend (samočistiace bazény, IQ bazény, HydroEco).

 

  1. Jaroslav Chrapko, Dedoles, s.r.o.

Dedoles je známy veselými výrobkami, ktoré robia ľuďom radosť. Sortiment, ktorý tvoria hlavne ponožky a spodná bielizeň, neustále rozširuje o nové dizajny a produktové rady. Tie úspešne predáva na svojich e-shopoch v 20 krajinách Európy a zároveň buduje sieť svojich kamenných predajní. Na Slovensku zamestnáva takmer 400 ľudí. Tržby, ktoré v minulom roku Dedoles strojnásobil, plánuje vo veľkej miere ďalej investovať do rozvoja firmy, najmä do oblasti informačných technológií.

 

  1. Dmytro Borodavka, EU Poultry s.r.o.

Hlavnou činnosťou spoločnosti je spracovanie a predaj hydinových výrobkov. EU Poultry s.r.o. je odborníkom na vysokokvalitné kuracie mäso. V súčasnosti sa naša spoločnosť zameriava na veľkoobchodný predaj kuracieho mäsa do krajín strednej a východnej Európy. Kontrola bezpečnosti potravín vo všetkých fázach výrobného a logistického reťazca spĺňa najvyššie štandardy kvality výrobkov a služieb.

 

  1. Dalibor Cicman, GymBeam s.r.o.

GymBeam je najrýchlejšie rastúca fitnes e-commerce firma v CEE regióne. V portfóliu GymBeam nájdete produkty športovej výživy, zdravých potravín, športového oblečenia a príslušenstva na cvičenie. Svojim zákazníkom ponúka viac ako 700 produktov, ktoré spadajú pod 6 privátnych značiek. Je predajcom aj produktov od 120 rôznych značiek z celého sveta. Víziou spoločnosti je vybudovať najväčšiu e-commerce platformu pre fitnes nadšencov v CEE regióne.

 

  1. Peter Hrbáčik, itrinity, s.r.o.

Táto softvérová firma vyvíja online nástroje pre marketing a majiteľov
webových stránok. Zakladateľ Peter Hrbáčik uviedol v roku 2014
na trh prvý produkt z ich portfólia. Onedlho sa stal populárnym na
celom svete najmä vďaka tomu, že riešil potreby trhu rýchlo a lacno.
Hlavnými konkurenčnými výhodami sú unikátny dizajn, ľahké
používanie a celková hodnota za peniaze. Ich produkty vyskúšalo
už viac ako dva milióny ľudí z celého sveta vrátane značiek ako
Nasa, Airbnb či Adidas.

 

EY Technologický podnikateľ roka 2020

Martin Bujňák, Capturing Reality s.r.o.

Spoločnosť sa zaoberá tvorbou a predajom vlastného fotogrametrického softvéru, ktorý umožňuje tvorbu 3D počítačových modelov z fotografií a mračien bodov. Softvér, ktorý je dnes priemyselným štandardom, vznikol ako výsledok vlastného výskumu a od prvého vydania nesie prívlastok najrýchlejší a najpresnejší. Spoločnosť je dnes súčasťou Epic Games inc.

 

EY Začínajúci podnikateľ roka 2020

Jana Kurilaková, KURA collection s.r.o.

Spoločnosti KURA collection predchádzala živnosť v rovnakom odbore, v ktorom začala Jana podnikať po skončení materskej dovolenky. Zaoberá sa šitím odevov a výrobou doplnkov. Celú produkciu ponúka zákazníkom na e-shopovej stránke. Postupom času sa výrobky rozšírili nielen v rámci Slovenska a do Čiech, ale aj do ďalších európskych štátov. Momentálne zamestnáva 22 ľudí.

 

O EY

EY je významným celosvetovým poskytovateľom odborných poradenských služieb v oblasti auditu, daní, transakčného a podnikového poradenstva. Znalosť problematiky a kvalita služieb, ktoré poskytujeme, prispievajú k posilňovaniu dôvery v kapitálové trhy a v ekonomiky celého sveta. Výnimočný ľudský a odborný potenciál nám umožňuje hrať významnú úlohu pri vytváraní lepšieho prostredia pre našich zamestnancov, klientov aj pre širšiu spoločnosť.

Názov EY označuje celosvetovú organizáciu a môže zahŕňať jednu alebo viac členských firiem Ernst & Young Global Limited, pričom každá je samostatná právnická osoba. Ernst & Young Global Limited, britská spoločnosť s ručením obmedzeným, neposkytuje služby klientom. Podrobnejšie informácie o našej organizácii nájdete na našej webovej stránke www.ey.com/sk.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť