Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Svieži impulz pre extrémnu zábavu z jazdy: MINI John Cooper Works.

Špičkový športový automobil v prémiovom segmente malých vozidiel sa predstavuje v top forme s puristickým dizajnom, rozšírenou štandardnou výbavou, novým ovládacím systémom a s atraktívnymi balíkmi doplnkov.

John Cooper Works
·
John Cooper Works
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~213,63 KB)
  
Photos(57x, ~435,65 MB)

Mníchov. Dlhé rovinky prebúdzajú jeho schopnosti na okruhu, v úzkych zákrutách sa ukáže jeho nezameniteľný talent. V modeli MINI John Cooper Works (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 — 6,8 l/100 km podľa WLTP, 7,1 — 6,9 l/100 km podľa NEDC; kombinované emisie CO2: 161 — 155 g/km podľa WLTP, 163 — 158 g/km podľa NEDC) je každý kilometer novým zážitkom. Nielen na trati, ale aj na bežných cestách. Fascinácia, ktorú vyžaruje top športové vozidlo v prémiovom segmente malých vozidiel, opäť vzrástla a postaralo sa o to najnovšie vylepšenie. So sviežimi dizajnovými akcentmi a s rozšírenou štandardnou výbavou sa model MINI John Cooper Works predstavuje v lepšej špičkovej forme než kedykoľvek predtým. Nový ovládací systém a atraktívne balíky doplnkov ponúkajú vylepšené možnosti, ako si užiť extrémnu zábavu z jazdy úplne po svojom.

Charakter modelu MINI John Cooper Works, ktorý sa neustále mení, aby inšpiroval výkonom, dostal nový autentický vzhľad v duchu nového, mimoriadne čistého a puristického dizajnového jazyka britskej značky. Prednej časti vozidla dominujú okrúhle LED svetlomety a šesťuholníková mriežka chladiča, ktorej súčasťou je aj červená priečka a smerom nadol sa rozširuje. Rozšírené otvory na vstup chladiaceho vzduchu zaručujú optimálnu teplotu pohonu a brzdového systému aj v extrémne športových situáciách. Úpravou dizajnu prešli aj špecifické bočné lišty na predných bočných paneloch a na zadnom nárazníku. Ten dostal výrazný difúzor, ktorý upravuje prúdenie vzduchu v zadnej spodnej časti karosérie.

Výrazný vzhľad odráža očarujúci temperament modelu MINI John Cooper Works. Jeho sila pochádza zo štvorvalcového motora s technológiou MINI TwinPower Turbo, ktorý vznikol s pomocou pretekárskych skúseností oddelenia John Cooper Works. Z objemu 2 litre poskytuje výkon 170 kW (231 k) a krútiaci moment 320 Nm. Po štartovacom výstrele trvá iba 6,3 sekundy a MINI John Cooper Works sa s pomocou štandardnej 6-stupňovej manuálnej prevodovky dostane na rýchlosť 100 km/h. V spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic Sport je značka 100 km/h na tachometri iba za 6,1 sekundy. Športový výfukový systém s dvoma 85 mm nerezovými koncovkami dopĺňa aktivity na rýchlych tratiach o výrazný a emotívny zvuk. Tvorí súčasť štandardnej výbavy rovnako ako športový brzdový systém vyvinutý v spolupráci so špecializovaným výrobcom Brembo. Štvorpiestikové pevné strmene a brzdové kotúče s vnútorným chladením na predných kolesách a červené strmene s logom John Cooper Works zaručujú výrazné spomaľovanie a vytvárajú príťažlivé farebné doplnky za štandardne dodávanými 17-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin John Cooper Works. Na požiadanie sa dodávajú aj 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin vrátane nového dvojfarebného vzoru John Cooper Works Circuit Spoke.

Špeciálne nastavené športové odpruženie MINI John Cooper Works dotvára obratné ovládanie, ktoré očarí pri rýchlom striedaní pravých a ľavých zákrut na okruhu, ale aj v kľukatej mestskej premávke. Na požiadanie je k dispozícii adaptívne odpruženie, ktoré vďaka technológii frekvenčne selektívneho pruženia zaisťuje optimálne vyváženie medzi športovým a komfortným nastavením. Dodatočný ventil zjemňuje tlakové špičky v tlmiči pri prejazde cez drobné nerovnosti a tým vytvára harmonický zážitok z jazdy. Potrebné nastavenie trvá iba 50 až 100 milisekúnd. Priamy kontakt s vozovkou je tak zaručený najmä počas športovej jazdy. V novom modeli MINI John Cooper Works pracujú adaptívne tlmiče s viac ako o desať percent väčšími tlmiacimi silami ako predtým.

Adaptívne tlmiče tvoria súčasť výbavy John Cooper Works, ktorá sa ponúka ako alternatíva k štandardnej výbave a obsahuje aj prvky ako exteriérové doplnky čiernej vysoko lesklej farby Piano Black, čalúnenie športových sedadiel John Cooper Works Dinamica/koža čiernej farby Carbon Black a mimoriadne vysoko kvalitné laky karosérie. V ponuke sú farby červená Chili Red a zelená Rebel Green vyhradené špeciálne pre model MINI John Cooper Works či nová modrá metalíza Island Blue a sivá metalíza Rooftop Grey.

Novo zostavené balíky výbav sú pripravené splniť všetky individuálne požiadavky v oblastiach ako komfort, konektivita a asistenčné systémy vodiča. Ich súčasťou sú aj prvky ako vyhrievanie volantu, výstraha pred opustením jazdného pruhu v rámci súboru Driving Assistant či aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go. Súčasťou štandardnej výbavy modelu MINI John Cooper Works sú už aj predné a zadné parkovacie snímače systému PDC.

Model MINI John Cooper Works dostal prepracovanú stredovú obrazovku s 8,8-palcovou dotykovou uhlopriečkou štandardne dodávanou v čiernom vzhľade Black Design ako aj nový ovládací systém, ktorého moderná grafika prináša ešte intuitívnejšiu voľbu a ovládanie funkcií vozidla, hudby, navigácie, komunikácie a doplnkových aplikácií. V ponuke sa prvý raz nachádzajú aj prvky Live Widgets. Na ich výber postačí gesto posunutia prstom po dotykovom displeji.

Ďalšia novinka: stredová obrazovka a na požiadanie dodávaná multifunkčná prístrojová obrazovka na stĺpiku riadenia môžu zobrazovať informácie v dvoch rôznych farebných schémach. V režime Lounge sa displej sfarbí do upokojujúcich odtieňov bodrej a tyrkysovej. Prepnutie do režimu Sport sa spája so zmenou pozadia obrazovky na červené a antracitové. Na požiadanie sa farebné schémy môžu prepojiť s režimami MINI Driving Modes, ktoré tvoria súčasť štandardnej výbavy modelu MINI John Cooper Works. To znamená, že v režime SPORT sa farebná schéma zmení spolu s charakterom reakcií plynového pedála a riadenia, na požiadanie sa k nim pridajú aj vlastnosti pruženia a radenia. Vzniká tak celkový jazdný zážitok, ktorý vytvára štartovací moment pre extrémnu radosť z jazdy, ktorú možno cítiť a zároveň aj počuť.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť