Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Video: Súboj v uliciach – MINI proti rímskemu metru. Kto preťal cieľovú pásku ako prvý?

Vozidlo MINI Electric Pacesetter, Safety Car šampionátu FIA Formula E, vyzvalo metro mesta Rím.

John Cooper Works
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~222,18 KB)
  
Photos(12x, ~42,43 MB)

San Donato Milanese. Počas druhého kola šampionátu Formula E, ktoré sa konalo  v Ríme, predstavila automobilka MINI nového účastníka majstrovstiev sveta, ktorým sa stalo vozidlo MINI Electric Pacesetter. Model inšpirovaný verziou John Cooper Works na týchto pretekoch oficiálne vstúpil na trať v úlohe Safety Car, ktorú bude plniť počas celej sezóny 2021.

Elektrický pohon, matná strieborná farba, schopnosť zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. To sú vlastnosti vozidla pripraveného zasiahnuť do pretekov vždy, keď to bude potrebné. Za jeho volantom bude Bruno Correia (1974), ktorý zastáva funkciu oficiálneho jazdca FIA Formula E Safety Car už od roku 2014.

Vozidlo MINI Electric Pacesetter debutovalo na okruhu pár dní po tom, ako sa najprv zabávalo na rímskych cestách. Nové Safety Car šampionátu Formula E prišlo do ulíc, aby podstúpilo netradičnú a jedinečnú výzvu: pretekať proti inému mimoriadne výkonnému elektrickému dopravnému prostriedku, ktorý jazdí v meste — metru. Vzrušujúce porovnanie medzi dvoma nanajvýš rozdielnymi vozidlami, ktoré však majú jednu veľmi dôležitú vec spoločnú: poháňa ich elektrická energia, zachytil adrenalínový klip. Kto preťal cieľovú pásku ako prvý?

Pretekov sa zúčastnil aj Charlie Cooper, člen rodiny, ktorá založila spoločnosť John Cooper Works a potomok Johna Coopera a Bruno Correia, ktorý sa v tomto prípade zhostil svojej úlohy vo vlaku. Okamih pokoja pred búrkou, čakanie na moment, keď obaja vyrazia na cestu do cieľa a zažijú spojenie adrenalínu a zábavy naprieč magickou atmosférou nočného večného mesta. Na jednej strane vlak metra, ktorý sa po koľajniciach pohybuje s typickým hrmotom a v ňom Bruno Correia, ktorý naberal odvahu a povzbudzoval sa v úlohe strojvodcu metra. Vedľa neho, na vozovke, ktorá bola pre tieto potreby uzavretá pre všetku dopravu a stala sa závodným okruhom, Charlie Cooper za volantom vozidla, ktoré sa pohybuje úplne potichu. Očarujúce preteky rímskou nocou, ktoré si možno pozrieť na sociálnych sieťach nielen  MINI Italia.

Vozidlo MINI Electric Pacesetter sa počas víkendu 10. a 11. apríla prvý raz predstavilo na okruhu šampionátu Formula E v úlohe a v drese Safety Car. MINI sa k tomuto automobilovému šampionátu, synonymu veľkolepej energie, veľkých emócií a vynikajúcej zábavy, naozaj hodí. Veď vozidlo MINI Electric Pacesetter čerpá svoj výnimočný vzhľad a výkonové vlastnosti zo značky John Cooper Works a zároveň poskytuje ideálny základ, aby sa stalo súčasťou pretekov Formula E.

Video vzniklo s použitím pretekárskeho vozidla a natáčalo sa s profesionálnymi jazdcami na mestskom okruhu, ktorý bol pre verejnosť aj dopravu uzatvorený. Všetky scény sa natáčali v súlade s platnými nariadeniami na zabránenie šírenia nákazy Covid-19.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť