Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Svetová premiéra pre BMW iX a najnovšia generácia BMW iDrive s novými digitálnymi službami.

Na výstave Auto Shanghai 2021 (v dňoch 21. - 28. apríla) sa BMW zameriava na budúce technológie elektrickej mobility, udržateľnosti a plynulého prepojenia medzi vozidlom zákazníka a jeho digitálnym životným štýlom – BMW iX, farebne dvojtónový špeciálny model BMW radu 7 a BMW i4 v špecifikácii M Sport.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(23x, ~365,77 MB)

Mníchov. Vozidlá budúcnosti budú čisto elektrické, vo všetkých ohľadoch udržateľné, inteligentnejšie ako kedykoľvek predtým a schopné prirodzene konverzovať s vodičom, aby poskytovali radosť z jazdy budúcnosti. Túto filozofiu predvedie BMW na výstave Auto Shanghai 2021. Vodiči budú môcť čoskoro zažiť túto progresívnu formu osobnej mobility na cestách v BMW iX. Nový model oslávi svoju svetovú premiéru v sériovo vyrábanej podobe v Šanghaji. Jeho uvedenie na trh v Číne sa uskutoční v priebehu roku 2021. Nová technologická vlajková loď od BMW Group stelesňuje inovatívnosť v oblasti dizajnu, elektrickej mobility, radosti z jazdy, udržateľnosti, luxusu a konektivity.

 

BMW iX je prvý model v ponuke značky, ktorý obsahuje nový operačný systém 8 a najnovšiu generáciu BMW iDrive. Tá premieňa interakciu medzi vodičom a vozidlom na intuitívny, osobný a emočne pútavý zážitok. Operačný systém 8 zároveň poskytuje základ pre bezproblémovú integráciu ďalších digitálnych služieb. To umožňuje rozšírené možnosti využívania aplikácií špecifických pre trh v Číne, ktoré sú ďalším ústredným bodom prezentácie BMW Group na výstave Auto Shanghai 2021.

 

Medzi ďalšie významné prvky prezentácie patrí svetová premiéra farebne dvojtónového špeciálneho modelu BMW radu 7 vytvoreného špeciálne pre zákazníkov v Číne a výhľad do budúcnosti cez plne elektrické BMW i4 v špecifikácii M Sport.

 

Auto Shanghai je jedným z najväčších a najvýznamnejších autosalónov na svete a tento rok opäť ponúka fascinujúci prehľad o najnovších priemyselných trendoch a inováciách. V dňoch 21. - 28. apríla 2021 sa výrobcovia automobilov, dodávatelia a poskytovatelia služieb z celého sveta zhromaždia v halách národného výstavného a konferenčného centra (NECC) v hlavnom meste Číny, aby predviedli svoje nové modely, výrobky a technológie. Otvorené podujatie Auto Shanghai 2021 sa pre verejnosť bude konať v súlade s prísnymi hygienickými predpismi a bude obsahovať rozsiahle využitie digitálnej technológie.

 

Štýlový luxus pre Čínu: farebne dvojtónový špeciálny model BMW radu 7

Na autosalóne v Šanghaji sa po prvýkrát predstaví nová špeciálna edícia BMW radu 7, ktorá predstavuje jedinečnú kombináciu luxusu, vyváženosti a exkluzivity. Farebne dvojtónový model BMW radu 7 vyžaruje výnimočne štýlový vzhľad kombináciou metalickej farby Cashmere Silver a laku Aventurine Red metallic. Luxusný sedan vychádza z 12-valcového BMW M760Li xDrive a bude sa vyrábať v obmedzenom počte iba 25 kusov a výhradne pre zákazníkov v Číne.

 

Pohľad dopredu s BMW i4 v špecifikácii M Sport

Na veľtrhu Auto Shanghai 2021 ponúkne BMW i4 prvý dotyk s BMW i4 vo výbave M Sport, ktorá bude sprístupnená pre Čínu a na ďalších trhoch. BMW i4 je plne elektrické štvordverové gran kupé, ktorého uvedenie na trh je naplánované na rok 2021. Jeho dokonalá rovnováha medzi typickými športovými atribútmi BMW, komfortom na dlhé vzdialenosti a udržateľným výkonom je v tomto segmente jedinečná. Modelová rada BMW i4 bude obsahovať výber variantov umožňujúcich dojazd až 590 km v cykle WLTP, resp. až 300 míľ v testovaní EPA. BMW i4 dosahuje výkon až 390 kW / 530 k, čo mu umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km / h za štyri sekundy.

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX xDrive50:
Combined power consumption: < 21 kWh/100km in the WLTP test cycle*; CO2 emissions combined: 0 g/km.

BMW iX xDrive40:
Combined power consumption: < 20 kWh/100km in the WLTP test cycle*; CO2 emissions combined: 0 g/km.

*Data on driving performance, energy consumption and range are preliminary and based on forecasts. 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť