Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group pozýva start-upy z celého sveta na spoluprácu - inovatívne myšlienky pre viac trvalej udržateľnosti.

• Spustenie výzvy Open Call 360° Sustainability Challenge • Start-upy sa môžu hlásiť v siedmich oblastiach inovácií • Prihlasovanie otvorené do konca júna; porota vyhodnotí najlepšie riešenia start-upov • Vyhlásenie víťazov na podujatí IAA Mobility v Mníchove.

Technológia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Spoločnosť
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~83,9 KB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group si stanovila ambiciózny plán na zlepšenie trvalej udržateľnosti. Na jeho dosiahnutie sa spoločnosť rozhodla pozvať start-upy z celého sveta, aby sa zúčastnili otvorenej súťaže s názvom Open Call 360° Sustainability Challenge.

 

Spolupráca s mladými spoločnosťami môže zohrávať kľúčovú rolu pri podporovaní využívania inovatívnych technológií. Preto spoločnosť BMW Group už v roku 2015 spustila projekt BMW Startup Garage a dnes ju v podobe výzvy Open Call 360° Sustainability Challengen posúva o krok ďalej.

 

„Tešíme sa, že dostaneme prihlášky od zakladateľov spoločností z celého sveta. Dlhodobo veríme, že start-upy zohrávajú kľúčovú rolu v tom, aby nám pomohli vytvárať individuálnu, prepojenú a trvalo udržateľnú mobilitu,“ povedal Bernhard Schambeck, riaditeľ BMW Startup Garage.

 

Výzva definuje sedem oblastí inovácií, v ktorých start-upy môžu ponúkať svoje produkty a riešenia: Recyklovateľné materiály, Trvalo udržateľný dodávateľský reťazec, Energeticky úsporná výroba, Mobilná inteligencia, Inteligentná správa budov, Mobilita zameraná na zákazníkov a Trvalo udržateľné technológie. V hre je aj možnosť „divokej karty“ pre myšlienky a nápady, ktoré nezapadajú do žiadnej zo spomínaných kategórií.

 

Všetky prihlásené inovácie bude vyhodnocovať oddelenie BMW Startup Garage. Vybraté start-upy dostanú pozvánku, aby koncom júla prišli predstaviť svoje riešenia, pričom je možné, že spoločnosť BMW Group sa stane ich klientom. Finálnych víťazov spoznáme na septembrovom podujatí IAA Mobility, ktoré sa bude konať v Mníchove. Rozhodujúcim faktorom pri výbere start-upov bude, nakoľko ich riešenie prispeje k zlepšeniu trvalej udržateľnosti v oblastiach, ktoré definovala spoločnosť BMW Group.

 

Víťazné start-upy získajú prístup do programu pre partnerov a spoločné projekty v rámci BMW Startup Garage. Počas hodinového virtuálneho podujatia, ktoré sa bude konať 11. mája v čase od 16.00 do 17.00, záujemcovia získajú príležitosť naučiť sa viac o programe a o siedmich oblastiach, do ktorých sa môžu hlásiť. Registrácia do výzvy je už spustená na webe BMW Startup Garage. Príjem prihlášok sa končí 28. júna.

 

BMW Group ponúka dlhodobú spoluprácu a rozsiahlu sieť

Oddelenie BMW Startup Garage si každoročne vymieňa myšlienky s viac ako 1 000 startupmi z približne 30 krajín sveta, pričom hľadá inovácie, ktoré by priniesli reálne benefity pre spoločnosť BMW Group v oblastiach ako produkty, služby, systémy a procesy. Spoločnosť tak získava skorý prístup k inováciám, ktoré môže upraviť ešte predtým, ako sa dostanú na trh. Start-upy tak na oplátku získajú hodnotné pohľady do zákulisia procesov v automobilovom priemysle a nadobudnú príležitosť vytvoriť si siete a kontakty v rámci spoločnosti. Taktiež získajú pomoc pri dotváraní svojich obchodných plánov. Zámerom programu je vyhodnocovanie a získavanie start-upov ako dodávateľov a dlhodobých partnerov spoločnosti BMW Group. Od založenia Startup Garage prešlo programom viac ako 100 začínajúcich technologických spoločností s objemom investícií vo výške viac ako 2,8 miliardy dolárov.

 

Rozsiahly záväzok voči svetovej start-up scéne

BMW Startup Garage predstavuje jeden zo štyroch pilierov, na ktorých stojí spolupráca spoločnosti BMW Group so start-upmi z celého sveta. Prostredníctvom BMW i Ventures BMW Group investuje do rýchlo rastúcich technologických start-upov, ktoré dokážu pre spoločnosť vytvárať strategickú pridanú hodnotu. Zameriava sa na oblasti ako digitálne technológie v automobiloch, autonómna jazda a mobilita na požiadanie. BMW i Ventures zabezpečuje, že spoločnosť BMW Group má prístup k technológiám budúcnosti.

 

Nadácia BMW Foundation Herbert Quandt založila program akcelerátorov RESPOND na podporu trvalo udržateľných start-upov a podnikateľov, ktorý prevádzkuje Technická univerzita Mníchov. RESPOND je prvý akceleračný program na svete, ktorý podporuje vodcovstvo v oblasti trvalej udržateľnosti a tým pomáha nastavovať trvalo udržateľné obchodné modely pre lepšiu budúcnosť v súlade s aktivitami OSN obsiahnutými v programe Agenda 2030.

 

Od roku 2016 pôsobí MINI Startup Accelerator URBAN-X. Spolupracuje s viac ako 60 start-upmi, ktorých inovácie sa zameriavajú na to, aby bol život v mestách lepší, radostnejší, pohodlnejší, trvalo udržateľnejší a prinášal viac zážitkov. Start-upy pracujú na riešeniach niektorých z najväčších problémov, ktorým čelia mestá celého sveta v oblastiach ako mobilita, infraštruktúra, energia a recyklácia.

 

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť