Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Cena za interkultúrnu inováciu: prihlasovanie spustené!

Desať rokov partnerstva medzi spoločnosťou BMW Group a Alianciou civilizácií OSN +++ Výzva organizáciám z celého sveta na predkladanie inovatívnych projektov (termín: 27. mája 2021).

Spoločnosť
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~78,09 KB)
  
Photos(1x, ~6,94 MB)

Mníchov/New York. Spoločnosť BMW Group a Aliancia civilizácií OSN (UNAOC) už desať rokov vyzývajú organizácie po celom svete, aby sa uchádzali o Cenu za interkultúrnu inováciu. Obaja partneri využívajú toto ocenenie na podporu inovatívnych projektov, ktoré propagujú porozumenie medzi kultúrami.

 

„Partnerstvo medzi organizáciou UNAOC a spoločnosťou BMW Group trvá už desať rokov a neustále sa rozvíja, teraz aj s podporou spoločnosti Accenture. Preto by sme mali pokračovať v spolupráci, aby sme zviditeľnili prelomovú prácu spoločenských inovátorov a propagovali rôznorodé inkluzívne spoločenstvá”, povedal pán Miguel Ángel Moratinos, vysoký komisár UNAOC.

 

„V našom jubilejnom roku nielen oslavujeme naše úspešné partnerstvo, ale opäť využívame Cenu za interkultúrnu inováciu, aby sme apelovali na cit ľudí pre komunitu”, povedala Ilka Horstmeier, členka predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedná za ľudské zdroje a nová patrónka Ceny za interkultúrnu inováciu.

 

Jej slová získavajú úplne nový význam predovšetkým v čase boja s pandémiou Covid-19. Ako povedala Horstmeier, „S novými výzvami pandémie si poradíme, iba ak budeme konať spoločne.”

 

Hľadajú sa projekty inkluzívnych a rozmanitých spoločenstiev.

V tomto roku sa pozornosť sústreďuje najmä na projekty propagujúce rodovú rovnosť, odmietajúce násilný extrémizmus, nenávisť a predsudky a podporujúce umenie, kultúru a šport ako prostriedky spoločenskej zmeny.

 

Všetci desiati finalisti získajú rovnakú finančnú podporu na uskutočnenie vybraných projektov, ktoré budú mať spoločenský dopad. Z tohto dôvodu partneri s podporou konzultačnej spoločnosti Accenture navýšili finančnú odmenu na 200 000 USD. Okrem toho finalisti získajú individuálne a profesionálne poradenstvo a účasť na rôznych tréningoch a seminároch. Príjemcovia budú mať tiež prístup do exkluzívnej siete lídrov („Intercultural Leaders”), ktorí aktívne propagujú interkultúrny dialóg po celom svete.

 

Organizácie, ktoré majú záujem, môžu predkladať svoje projekty do štvrtka 27. mája 2021 do 17:00 (New York) na www.interculturalinnovation.org

 

 

Aliancia civilizácií OSN (UNAOC)

Aliancia civilizácií Organizácie Spojených národov (UNAOC) je iniciatívou generálneho tajomníka OSN, ktorej cieľom je zlepšiť porozumenie a vzťahy medzi národmi a naprieč kultúrami a náboženstvami a pomôcť čeliť silám, ktoré podnecujú polarizáciu a extrémizmus.

Organizácia UNAOC bola založená v roku 2005 z iniciatívy vlád Španielska a Turecka pod záštitou OSN. UNAOC udržiava globálnu sieť partnerov vrátane štátov, medzinárodných a regionálnych organizácií, skupín občianskej spoločnosti, nadácií a súkromného sektoru s cieľom zlepšovať medzikultúrne vzťahy medzi rôznymi národmi a komunitami.

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť