Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Víkendová Car Media Art Gallery: Adrian Mitu a Evolution – umelecký projekt na kapotách automobilov MINI.

V rámci predvíkendovej atmosféry prinášame na stránkach slovenského BMW Press Clubu pravidelno-nepravidelnú rubriku umeleckého pohľadu na automobilový život. Dnes to bude osobná sonda do histórie MINI transformovaná do dvoch diel namaľovaných na kapotách automobilov. Vývoj značky MINI v popredí s Alecom Issigonisom a vývoj MINI v motoristickom športe v popredí s Johnom Cooperom.

Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(75x, ~-1530430464 B)

Bukurešť. Adrian Mitu je rumunský umelec, ktorý sa medzinárodne predstavil viacerými dielami inšpirovanými svetom automobilov. Jeho komplexné kompozície s pozoruhodným štýlom naratívnej sily rozprávajú pútavé príbehy z histórie značky. Spomeňme napríklad sériu diel "Blue Coffee" venovaných 100 rokom BMW, "Blue Hero" venovaných Jochenovi Neerpaschovi alebo sériu "Blue One" s odkazom na BMW M1. Adrianove diela boli vystavené v múzeách automobilov v Spojených štátoch: LeMay - America's Car Museum a BMW Car Club of America Foundation. Potom, čo umelec tvoril akvareli, v ktorých používal kávu a kontrast medzi studenými a teplými tónmi, teraz preniká na nové územia. Projekt "Nové MINI. BIG LOVE" predstavuje „Evolution“ - dva veľké obrazy vyrobené na dvoch kapotách motora MINI Electric. Nový projekt znamenal pre Adriana prechod z akvarelu na akrylovú farbu a nový spôsob práce.

 "Evolúcia" je kompozícia z dvoch diel. Oba koncepty boli vyvinuté na základe osobného prieskumu Adriana v oblasti histórie značky. Prvá časť je venovaná vývoju MINI a Mini a predstavuje tvorcu pôvodného modelu Mini Aleca Issigonisa. Druhá kapota ukazuje prítomnosť Johna Coopera, ktorý premenil klasické Mini na úspech v motoristickom športe a dal meno športovým modelom MINI. Diela skrývajú mnoho odhalení a detailov, od suezskej krízy v rovnomennom kanáli v roku 1956, ktorá spustila dopyt po vysoko ekonomických autách, až po momenty, ktoré definovali kariéru Issigonisa alebo Coopera. Obe práce obsahujú v centrálnej časti MINI Electric a prvky, ktoré naznačujú elektrickú energiu ako formu prechodu do ďalšej úrovne mobility v budúcnosti.

Tieto dve diela, "Evolúcia. Alec Issigonis" a "Evolúcia. John Cooper", sa v najbližších mesiacoch predstavia v dvoch MINI centrách v Bukurešti.

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť