Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW M Engine Talk: Stretnutie BMW M4 s BMW M4 GT3.

Video predstavuje spoločný technický základ motorov BMW M4 Competition a pretekárskeho vozidla BMW M4 GT3.

G82
·
BMW M Automobiles
·
Coupé
·
M4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  More below article text

Mníchov. Od sériovej výroby až po pretekársky okruh a späť: 2. diel.

Po videu BMW M Design Talk (sledujte tu) zameranom na dizajn odhaľuje BMW M GmbH nové video predstavujúce srdce, ktoré zdieľa nové pretekárske BMW M4 GT3 a sériový model BMW M4 Competition *. V časti BMW M4 Engine Talk Marcus Engelke, projektový vedúci poháňacej sústavy BMW M4 a Ulrich Schulz, riaditeľ motorov BMW Motorsport, objasňujú detaily radového šesťvalca M TwinPower Turbo, ktorý je základom v oboch zmieňovaných vozidlách.

 

"510 koní a 650 Newton-metrov - to je najsilnejší radový šesťvalec, ktorý sme kedy použili v sériovom automobile," povedal Marcus Engelke na začiatku videa. "590 koní a 700 Newton-metrov - to je najsilnejší radový šesťvalec, ktorý kedy BMW inštalovalo do pretekárskeho vozidla od doby BMW M1 Group 5," dodáva Ulrich Schulz. Obaja inžinieri ďalej popisujú, ako je neuveriteľne podobný motor v BMW M4 Competition s jeho náprotivkom v novom vrcholnom pretekárskom modely od BMW M Motorsport. V súčasnej dobe je BMW M4 GT3 v poslednom roku svojho vývoja a od roku 2022 bude tímom BMW M Motorsport pomáhať v bojoch o víťazstvá a tituly v pretekoch automobilov GT.

 

Už technika sériového motora pre M modely, medzi ktorú patrí blok motora, hlava valcov, rozvodový mechanizmus, kľukový hriadeľ a ojnice, je navrhnutá tak, aby podávala vynikajúce výkony na pretekárskych okruhoch, a je teda ideálnym východiskovým bodom pre pretekársku jednotku. Engelke a Schulz podrobne ukazujú, ako je motor umiestnený a inštalovaný v rôznych automobiloch, a dokladajú svoje informácie pomocou zrozumiteľných náčrtkov. Tým jasne demonštrujú, aké sú špecifické požiadavky na motor pre produkčné a pretekárske vozidlá.

 

Okrem predstavenia motorov ukazujú inžinieri aj jednotlivé komponenty týchto motorov - napríklad mazanie so suchou kľukovou skriňou a škrtiace klapky pretekárskeho motora alebo medzichladič motora BMW M4 Competition. Ukazujú tiež diely, ktoré sú u oboch jednotiek identické, ako napríklad ojnica s piestami či obal turbodúchadla, a do pretekárskeho motora prechádzajú v nezmenenej podobe.

 

"Spolu s používaním mnohých rovnakých dielov úzko spolupracujeme tiež na strane výroby. Celý motor je zostavovaný mimo sériovú výrobnú linku a vzniká neďaleko odtiaľ," hovorí Markus Engelke; vysvetľuje tak, že motor BMW M4 Competition vzniká v BMW M na ulici Preussenstrasse v Mníchove. "Uzatvárame celý kruh," vysvetľuje Ulrich Schulz. "BMW M a BMW Motorsport majú spoločnú históriu a všetko to začalo na Preussenstrasse."

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M4 Competition:

Fuel consumption combined: 10.2 – 9.9 l/100 km [27.7 – 28.5 mpg imp] in the WLTP cycle, 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp] in NEDC; CO2 emissions combined: 233 – 227 g/km in WLTP, 234 g/km in NEDC.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.  

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť