Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

HODINKY ROLLS-ROYCE BOAT TAIL - UMELECKÁ SPOLUPRÁCA S FIRMOU BOVET 1822.

Spoločnosť Rolls-Royce spolupracuje so švajčiarskymi majstrami hodinármi značky BOVET 1822 na vytvorení výnimočných hodiniek v rámci zákazky pre prvé vozidlo s karosériou Boat Tail.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(14x, ~87,19 MB)
  More below article text

Related Links.

 • 8. júna 2021, Goodwood, West Sussex

  • Spoločnosť Rolls-Royce spolupracuje so švajčiarskymi majstrami hodinármi z firmy BOVET 1822 na vytvorení výnimočných hodiniek v rámci zákazky pre prvé vozidlo s karosériou Boat Tail
  • Dvojica obojstranných hodiniek s tourbillonom, pričom obidvoje sú navrhnuté tak, aby sa mohli nosiť na zápästí, používať ako stolové hodiny, prívesok alebo vreckové hodinky alebo sa mohli umiestniť na prístrojovú dosku ako palubné hodiny modelu Boat Tail
  • Vývoj a výroba hodiniek a držiaka na prístrojovú dosku zabrali 3 000 hodín
  • Päťdenná výdrž a mechanizmus tourbillonu zabezpečujú, že hodinky budú ukazovať dokonale presný čas i pri použití ako palubné hodiny

   

  Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars a švajčiarski hodinárski majstri z firmy BOVET 1822 vytvorili v duchu vrelej spolupráce dvojicu výnimočných hodiniek pre model Boat Tail a jeho majiteľa. Tento ambiciózny počin spojil návrhárov, inžinierov a remeselníkov z obidvoch luxusných domov, ktorí tak pôsobivo demonštrovali hodnoty, ktoré sú pre nich spoločné - dokonalosť, presnosť, kultúrny odkaz, umelecké majstrovstvo, novátorstvo a zmysel pre detail.

  Hodinky sú unikátom nielen v horologickom, ale i v automobilovom svete. Hodinky vyrábané ako párové - v dámskom a pánskom prevedení - sú obojstranné a sú umiestnené v patentovanom puzdre Amadeo firmy BOVET 1822, ktoré umožňuje ich nosenie na zápästí, použitie nielen ako stolových hodín, prívesku alebo vreckových hodiniek, ale aj ich umiestnenie v strede palubnej dosky modelu Boat Tail ako aj integrovaných hodín vozidla. Obidvoje hodinky sú vybavené mechanizmom tourbillona, ktorý zabezpečuje dokonalú presnosť.


  Hodinky vytvorené pre túto prvú verziu modelu Boat Tail, majú špeciálne navrhnuté puzdrá z 18 karátového bieleho zlata a ich predný ciferník má rovnakú dyhu Caleidolegno, aká sa nachádza na zadnej palube samotného vozidla Boat Tail, a sú na nich mená páru majiteľov. Pánske hodinky sú vysoko leštené, zatiaľ čo dámske hodinky sú okrasne gravírované a nasledovne zaliate modrým lakom.


  Na zadnej strane majú ciferníky individuálnejší ráz. Pánsky model má aventurínový ciferník so súhvezdím  nočnej oblohy v deň narodenia a miesta narodenia ich majiteľa; dámske hodinky sú bohato ozdobené miniatúrnou kresbou kytice na perleťovom ciferníku. Tento design, ktorý si majiteľ vybral, je tradičným motívom firmy BOVET 1822 a bol mu upravený podľa jeho želania. Na obidvoch zadných ciferníkoch sú ručne a na zákazku vyrezávané rytiny modelu Boat Tail vrátane kolies, kľúk dverí, zrkadiel a ďalších jemných detailov.

  Podľa triezveho odhadu trvali práce na návrhu hodiniek, ich zostrojení, rytinách, miniatúrnych maľbách, intarziách, zákazkových strojčekoch a puzdrách celkom 3 000 hodín.

   

  „Rolls-Royce Boat Tail je čistým vyjadrením záujmov, vplyvov a vášní jeho majiteľov, pričom každý detail je starostlivo premyslený. Bolo nám potešením spolupracovať s firmou BOVET 1822 na vývoji páru nádherných hodiniek, ktoré slúžia taktiež ako palubné hodiny modelu Boat Tail. Spoločne sme tak vytvorili historicky významné predmety plné detailov, precíznosti a krásy. Tieto pozoruhodné umelecké predmety, ktoré sú unikátne pre prvú verziu modelu Boat Tail, sú najlepšími príkladmi zručností a hodnôt zdieľaných obidvomi našimi veľkými luxusnými domami.“

  Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars

   

  „Som veľmi hrdý na tím BOVET 1822, ktorý pracoval v tandeme s ich kolegami z firmy Rolls-Royce a vytvoril niečo skutočne grandiózneho. Majitelia vozidla so špeciálne navrhnutou karosériou a týchto na zákazku vyrobených hodiniek sú osobnými priateľmi a súčasne váženými zberateľmi značky BOVET 1822. Bolo dôležité urobiť pre nich to najlepšie - dva celkom unikátne kúsky, ktoré sa nepodobajú ničomu, čo sme kedy robili.“

  Pascal Raffy, majiteľ firmy BOVET 1822

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť