Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA - DEBUT NOVÉHO MODELU ROLLS-ROYCE GHOST NA SLOVENSKU.

Nový Rolls-Royce Ghost absolvoval svoju oficiálnu premiéru na Slovensku a vôbec po prvý krát bol predstavený v Bratislave.

Predaj a marketing
·
Výstavy
·
Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, 31,09 MB)

Related Links.

23. júna 2021, Bratislava

Nový Rolls-Royce Ghost absolvoval svoju oficiálnu premiéru na Slovensku a vôbec po prvý krát bol predstavený v Bratislave. Vedúce osobnosti spoločenského života v slovenskej metropole mali príležitosť zoznámiť sa s ním počas exkluzívnej večernej recepcie.

Karel Kadlec, obchodný riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Praha a zároveň usporiadateľ podujatia pri tejto príležitosti zdôraznil: „Slovensko je kľúčovým pilierom nášho kontinuálneho obchodného úspechu, pričom uplynulý rok iba potvrdil, ako dôležité je budovanie dlhodobých vzťahov s našimi zákazníkmi. Sme preto nesmierne poctení, že môžeme predstaviť nový Ghost v Bratislave, keďže prvotná spätná väzba od našich slovenských klientov naznačuje, že prvá limuzína s pohonom všetkých kolies z dielne Rolls-Royce plne vyhovuje ich požiadavkám.“

Nový Ghost je dokonalý vo svojej jednoduchosti. Vytvorenie takto čistého sveta bolo pre značku jednou z najväčších výziev v celej jej histórii. Nový Ghost je skutočne technologicky najdokonalejším automobilom, aký kedy Rolls-Royce vyrobil.

Uvedenie nového modelu Ghost prináša aj úplne nové moderné ponímanie sveta luxusu,“ uviedol Frank Tiemann, riaditeľ pre korporátnu komunikáciu pre Strednú a Východnú Európu spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, pričom ďalej dodal: „Akonáhle sme odhalili nový model vozidla Ghost, okamžite sa stal vlajkovou loďou nového post-opulentného sveta luxusu.“

Dizajnéri, konštruktéri  a remeselníci požadovali pri procese vzniku vozidla absolútnu tvorivú slobodu, aby mu tak mohli vdýchnuť jedinečnú osobnosť a špecifický charakter. Vďaka tomu dokázali vytvoriť autentický, superluxusný produkt bez akýchkoľvek obmedzení platforiem bežne využívaných pri vozidlách vyrábaných vo veľkých sériách. Pre nový Ghost preto použili vlastnú patentovanú architektúru hliníkového priestorového rámu.

Túto konštrukciu využíva výlučne značka Rolls-Royce, pričom tvorí základ jej vlajkovej lode - modelu Phantom a nájsť ju možno aj v prelomovom SUV modeli Cullinan. Flexibilita a vynikajúce vlastnosti priestorového rámu umožnili jeho využitie v novom vozidle Ghost, ktorému dodáva vynikajúce estetické a technologické rysy vrátane ešte lepšej akustiky.

Vzhľadom na to, že klienti požadovali od nového modelu Ghost ešte viac, zamerali sa konštruktéri Rolls-Royce na celkovú architektúru vozidla, a to najmä na technológiu pohonu a riadenia všetkých štyroch kolies. Vytvorili tak úplne novú cieľavedomú osobnosť vozidla.

Nový Ghost odráža úplne nové ponímanie luxusu, ktoré je definované minimalizmom a čistotou, čo podčiarkuje samotnú podstatu vozidla. Už pri vzniku prvých skíc, ešte pred prvotným návrhom nového modelu Ghost a vývojom jeho technických riešení, dostal tento dizajnérsky smer pomenovanie „post-opulentný“ („Post Opulence“). Tento princíp, ktorého korene je možné postrehnúť v architektúre, móde, dizajne šperkov či lodí, reprezentuje myšlienkový a umelecký smer definovaný skôr striedmosťou a autenticitou materiálov než prehnanou okázalosťou.

Estetika interiéru uplatňuje rovnaké minimalistické princípy ako exteriér. Pre docielenie príjemného útočiska a uvoľnenej atmosféry vo vnútri vozidla preto neboli použité okázalé detaily ani povrchné ozdoby. To všetko dáva vyniknúť samotnej podstate automobilu a zároveň umožní maximálnu možnú mieru personalizácie prostredníctvom Bespoke programu individuálnych úprav šitých na mieru požiadavkám klientov.

Pre tých, ktorí vyjadrili túžbu po biznis limuzíne, ktorú počas týždňa využijú s vodičom a na víkend sa premení na pohodlný a dynamický sedan, ktorý riadia sami klienti, je odpoveďou model Ghost Extended. Ghost Extended nesie svoju vlastnú identitu v rámci minimalistickej filozofie dizajnu a ponúka dokonalý pôžitok z vylepšeného priestoru na zadných sedadlách, a to bez akýchkoľvek kompromisov v dynamike jazdy. 

Ghost Extended je o 170 mm dlhší ako model Ghost, a poskytuje tak viac priestoru pre nohy v zadnej časti vozidla než akýkoľvek iný štvormiestny sedan s výnimkou modelu Rolls-Royce Phantom Extended. Väčšia dĺžka vozidla bola dosiahnutá predĺžením zadných dverí a karosérie okolo zadných dverných otvorov, čo umožnilo zachovanie línií vozidla.

Kadlec zdôraznil: „Napriek výzvam z prvej polovice roka 2021, ktoré sme zvládli dobre, sa zdá, že klienti vnímajú dobu neistoty ako ten správny čas na investovanie do niečoho, čo má trvalú hodnotu.“

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague oslavuje v roku 2021 svoje piate výročie. Od okamihu svojho otvorenia v apríli 2016 dokázali v pražskom obchodnom zastúpení značky Rolls-Royce získať šesť svetových a európskych ocenení, a svojim klientom od českého Ašu cez slovenské Vysoké Tatry až po Čiernu nad Tisou odovzdali viac ako 100 vozidiel. Predaj medzi oboma republikami je pritom rozdelený zhruba na polovicu - v Českej republike sa predá približne rovnaký počet automobilov Rolls-Royce ako na Slovensku.

 • Koniec -

 

Poznámka:

Prehľad najdôležitejších noviniek je v stručnej forme uvedený nižšie. Všetky podrobnosti sú k dispozícii v priloženej tlačovej správe alebo na thenewghost.com.

  • Je nástupcom najúspešnejšieho modelu v 116-ročnej histórii značky
  • Odráža dizajnovú filozofiu "Post Opulent" a opúšťa povrchné vyjadrenie bohatstva
  • Je postavený na architektúre pevného hliníkového priestorového rámu Rolls-Royce
  • Pohon a riadenie všetkých kolies pre bezprecedentnú vyváženosť a istotu
  • Po prvýkrát použitý systém odpruženia Planar významne zvyšuje agilitu a ľahkosť ovládania vozidla
  • Charakteristická pohonná jednotka V12 twin-turbo so zdvihovým objemom 6,75 litrov disponuje výkonom 571k a poskytuje krútiaci moment 850 Nm
  • Elektrické otváranie a zatváranie dverí uľahčuje vystupovanie aj nastupovanie do vozidla
  • Prvky interiéru sú naladené na špecifickú zvukovú frekvenciu a vytvárajú pocit pokoja
  • Podsvietenie mriežky chladiča Pantheon diskrétne upozorňuje na súčasť ikonografie Rolls-Royce
  • „Illuminated Fascia“ po prvýkrát predstavuje podsvietené označenie modelu Ghost obklopené 850 hviezdami.

 

Rolls-Royce Motor Cars Prague:

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť