Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Dovolenková téma: Exkluzívny model BMW X7 priateľský ku zvieratám a sedem tipov na cestovanie so psom automobilom.

+++ V Miláne sa predstavil model BMW X7 xDrive40d s úpravami od Poldo Dog Couture. Nová luxusná značka zameraná na doplnky a odevy pre psy, vytvorili špeciálne pre BMW X7 výnimočnú a exkluzívnu kolekciu doplnkov, aby mohli štvornohí miláčikovia cestovať bezpečne a v pohodlí+++ Sedem tipov na cestovanie so psom automobilom +++

G07
·
X7
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~102,13 KB)
  
Photos(40x, ~496,68 MB)

Miláno. Spoločnosti BMW Italia a Poldo Dog Couture, nová luxusná značka zameraná na doplnky a odevy pre psy Made in Italy, vytvorili špeciálne pre model BMW X7 xDrive40d výnimočnú a exkluzívnu kolekciu doplnkov, aby mohli štvornohí miláčikovia cestovať bezpečne a v pohodlí.

 

Spoločnosť Poldo Dog Couture založili traja priatelia, ktorí predtým pôsobili v módnom priemysle a teraz spolupracovali na spoločnom projekte s BMW Italia, v rámci ktorého vytvorili exkluzívnu možnosť individuálnej úpravy modelu BMW X7, výnimočného vozidla zo segmentu SAV (Sports Activity Vehicle), ktoré doplnili o prvky od Poldo Dog Couture. Do vozidla zabudovali exkluzívny súbor prvkov na cestovanie pre psy vytvorený špeciálne na základe možností modelu BMW X7. Vďaka tomu môžu aj najmenší priatelia človeka cestovať vo vozidle a popri tom si užívať maximálny komfort.

 

Model BMW X7 je prvým automobilom, ktorý spája exkluzivitu a veľký vnútorný priestor luxusného modelu s jazdnými vlastnosťami vozidiel z kategórie Sports Activity Vehicles (SAV). Najnovší a najväčší model rodiny BMW X prináša do luxusného segmentu nové vnímanie priestoru a to vďaka svojim pôsobivým rozmerom, prvotriednemu dizajnu interiéru a najmodernejšej výbave. Pokročilé odpruženie a technológia pohonu modelu BMW X7 zaisťujú výkon v teréne, vynikajúci komfort jazdy a zároveň aj ovládateľnosť na ceste, ktorou sa modely z kategórie SAV preslávili.

 

Elegantné doplnky od Poldo Dog Couture vytvorila Rossella Barbuto, spolupracovníčka spoločnosti, ktorá chcela do vozidla zakomponovať ženskejší štýl inšpirovaný 60-tymi rokmi a fascináciou z talianskeho prístupu Dolce Vita, pričom tak chcela po novom vytvoriť pocit novej slobody a nezameniteľného komfortu.

 

Na úrovni motorizácie a v súlade s hodnotami oboch spoločností, padla voľba na verziu Hybrid 40d s mimoriadne úspornou prevádzkou, pričom spaľovaciemu motoru pomáha aj elektrický generátor so 48 V technológiou a tým prispieva k znižovaniu emisií CO2, zatiaľ čo v prípade exteriéru padla voľba na krémovú farbu, ktorá pripomína leto.

 

Rosella pri pohľade do interiéru vysvetľuje: „Predstavovala som si cestovanie vo vozidle navrhnutom pre 21. storočie, ktoré je trvalo udržateľné a so všetkými dostupnými bezpečnostnými systémami, no zároveň aj s luxusnými materiálmi, ktoré vytvárajú útulnú atmosféru minulosti”.

 

„Celý projekt dokonale vyjadruje pocity vysokej hodnoty a exkluzivity na prémiovej úrovni, pričom poskytuje možnosti individuálnych úprav typických pre spoločnosť BMW Group,” dodal Carlo Botto Paola, riaditeľ marketingu v spoločnosti BMW Italia. „Model BMW X7 je maximálnym vyjadrením elegancie a osobnosti, pričom exkluzívny dizajn tu zohráva veľmi dôležitú úlohu. Preto sme sa spolu s Poldo Dog Couture dohodli na spolupráci, aby sme vytvorili nový pohľad na funkčnosť, slobodu a všestrannosť. Pritom sme sa zamerali na možnosť individuálnych úprav s mimoriadnou starostlivosťou o každý detail na najvyššej úrovni, aby mohli maximálny komfort interiéru zažiť všetci cestujúci na palube a podelili sa o neho aj so štvornohými členmi rodín.”

 

Vo vnútri prednej lakťovej opierky sa nachádza dezinfekčný prostriedok, ktorý sa aktivuje dotykom na otvorenú lakťovú opierku a uvoľňuje tak sprej zložený z alkoholového základu vylepšený zmesou éterických olejov schválených Katedrou biomedicínskych vied Univerzity v Sassari, ktorá potvrdila antimikrobiálnu účinnosť. Zabezpečujú sa tak dezinfekčné a ochranné opatrenia.

 

Interiéru dodajú vôňu aj parfumy FRESH WOODS, ktoré vyrobilo talianske laboratórium, pričom touto úlohou bol poverený Luca Maffei, sľubný nos špičkových parfumov. Grapefruit a levanduľa ako vrchné tóny sa miešajú s rozmarínom. V srdci sa nachádza delikátna ruža, voňavé pittosporum a nádych aromatickej šalvie. Esencia vône sa premieňa a do popredia sa dostáva drevitá harmónia zachytená v jantári a v pižme.

 

Elegantná cestovná súprava, ktorú možno pohodlne umiestniť do veľkého batožinového priestoru modelu BMW X7, obsahuje prepracovaný prútený kufor vyrobený v Taliansku s koženými vložkami a vo vnútri podšitý jemnou béžovou alcantarou. Medzi ďalšie prvky patria:

  • 40 cm bezpečnostný pás z kože a viedenskej slamy na pripevnenie psa k sedadlu pri cestovaní na zadných sedadlách;
  • Vôdzka a obojok z viedenskej slamy, aby ste vždy kráčali štýlovo;
  • Poťah na zadné sedadlo s rozmermi 50 x 50 cm, ktorý sa dá zrolovať, čím vznikne praktický nosič valcového tvaru, celý z kože a viedenskej slamy, ktorý si môžete vziať so sebou, keď vystúpite z vozidla;
  • Termo fľaša vložená v elegantnom puzdre z kože a viedenskej slamy;
  • Deka vyplnená vatelínom, ktorý pripomína jemnosť peria, slúži na to, aby sa vložila do batožinového priestoru;
  • Kožená sieť s viedenskou slamou na oddelenie batožinového priestoru od interiéru pre cestujúcich, aby sa oddelil pes od cestujúcich;
  • Vysúvacia miska, ktorá sa zasunie do bočnej priehradky batožinového priestoru a dá sa ľahko ovládať tlačidlom, ktoré slúži na jej otváranie a zatváranie.

 

Súprava Poldo Dog Couture pre model BMW X7 sa bude dať objednať iba na stránke www.poldodogcouture.com.

 

Sedem destinácií, ktoré treba navštíviť s BMW X7 upraveným s pomocou Poldo Dog Couture.

Iniciatíva spoločností BMW Italia a Poldo Dog Couture inšpiruje vyraziť na výnimočnú cestu po Taliansku pri spoznávaní tých najexkluzívnejších luxusných hotelov priateľských k domácim miláčikom. Cestu na palube modelu BMW X7 upravenom s pomocou Poldo Dog Couture za tým najkrajším z Talianska, čo naplno ukáže rastúcu tendenciu ponuky ubytovania pre ľudí s domácimi miláčikmi.

 

Každá cesta tak bude výnimočnou príležitosťou na zážitky a nezabudnuteľné momenty v spoločnosti štvornohých miláčikov: exkluzívne pobyty, ktoré okrem rozmaznávania domácich miláčikov a ich majiteľov prinesú v každej destinácii aj nezabudnuteľné zážitky. O krásy Talianska sa následne možno podeliť na Instagram profiloch spoločností Poldo Dog Couture, BMW Italia ako aj zapojených hotelových spoločností.

 

Do cesty po Taliansku sa zapojili nasledovné hotely:

San Luis (Avelengo (BZ) – Trentino Alto Adige)

Borgo Eibn (Sauris (UD) – Friuli-Venezia Giulia)

Belmond Villa San Michele (Florencia – Toskánsko)

Belmond Castello di Casole (Casole d’Elsa (SI) – Toskánsko)

Trullo Cappero (Ceglie Messapica (BR) – Puglia)

Borgo Egnazia (Savelletri di Fasano (BR) – Puglia)

Belmond Hotel Splendido (Portofino (GE) – Ligúria)

 

Sedem tipov na cestovanie so psom autom

Cestovanie so psom môže byť zložité. Psy kňučia, štekajú a niekedy aj zvracajú. A to ešte pred odchodom. S týmito siedmimi odbornými radami sa cestovanie so psom stane hračkou.

 

1. Privykajte psa pomaly.

„Ak chcete vziať svojho psa so sebou do auta, musíte ho na vozidlo včas privyknúť,“ vysvetľuje Evi Graner, majiteľka psej školy grr (https://hundeschule-grrr.de/). „Robiť to v deň, keď potrebujete vyraziť na cesty, je absolútne neskoro.” Jej rada: „Dovoľte vášmu psovi, aby pokojne spoznal interiér vozidla a robte to s vypnutým motorom.” Jednou z možností je presvedčiť psa, aby nasadol do auta s nejakými dobrotami, alebo ho vložiť dovnútra a pár dní ho kŕmiť vnútri, aby vznikli pozitívne asociácie.

 

2. Vyznačte mu teritórium.

Cesta autom prináša psovi veľa emócii. Určité zvyky teda môžu byť užitočné. Pre prepravu psov autom je nevyhnutné, aby mali svoje trvalé miesto. Lepšie, ak je to pohodlný chovateľský pelech, týmto spôsobom má svoj pevný bod a môže si oddýchnuť. Ak je to možné, počas cesty ho tiež z času na čas skontrolujte.

„Do vymedzeného priestoru vložte jeho obľúbenú deku alebo hračku: všetko, čo pes pozná a má rád, mu pomôže uvoľniť sa a cítiť sa v pohode”, dodáva Evi Graner, majiteľka školy grr.

 

3. Bezpečnostné pásy pre psov.

Svojho štvornohého priateľa by ste mali vždy zabezpečiť tak, ako to vyžaduje zákon. Vyhnete sa tak zbytočným rizikám ako aj vysokým pokutám. Pred odchodom do zahraničia je dôležité zistiť si predpisy konkrétnej krajiny. Výber bezpečnostného systému je na vás: či už ide o bezpečnostný pás, nosič pre psa alebo klietku medzi interiérom pre cestujúcich a batožinovým priestorom.

 

4. Naplánujte si prestávky.

Dlhšie cesty môžu byť únavné aj pre vášho štvornohého priateľa. Je bezpodmienečne nutné robiť krátke prestávky, aby ste mohli spolu ísť von a natiahnuť si nohy. Rada odborníka: pred odchodom si vytipujte príjemné lesy na prechádzky alebo vhodné odpočívadlá vybavené vonkajšou plochou pre psov. Počas každej prestávky zabezpečte psovi dostatok vody.

 

5. Vystupovanie z auta.

Pri vystupovaní z vozidla platí: najskôr vy, potom pes. Pes potom vystupuje s jasným príkazom a dverami najbližšie k jeho miestu. „Týmto spôsobom máte psa neustále pod kontrolou vo vozidle aj mimo vozidla a už sa nemusíte zaoberať svojím bezpečnostným pásom, zatiaľ čo váš pes je už zaneprázdnený čuchaním po okolí alebo behaním po ulici,“ hovorí expertka na psy. Vo všeobecnosti: nezabudnite na vôdzku!

 

6. Nepreháňajte to s jedlom.

Ťažké maškrty sú pred odchodom tabu. Radšej sa rozhodnite pre pár malých dobrôt, aby bol výlet pre psa chutnejší. Niektoré psy trpia na cestách nevoľnosťou a rovnako ako menšie deti sa z toho jednoducho zotavia. Jediná vec, ktorá pomáha, je pomaly privykať zviera na čoraz dlhšie cesty.

 

7. Zachovajte pokoj.

Vybehnúť si na cestách po zmrzlinu, alebo si obsadiť lehátko: ak chcete v lete cestovať so psom, nemôžete ho nechať dlho čakať. Je to najmä preto, lebo autá sa na slnku rýchlo prehrievajú a to môže byť pre vášho psa už po niekoľkých minútach nebezpečné. Pri vysokých teplotách nepomáhajú otvorené okná ani mierny prievan s dodávkou čerstvého vzduchu do interiéru. Najlepšie je preto vziať svojho psa vždy so sebou.

 

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť