Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Radosť z jazdy dostáva nový rozmer: Nová diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade pre približne dva milióny vozidiel BMW na celom svete.

BMW Group ponúka tento rok tretiu bezdrôtovo dostupnú aktualizáciu. Táto komplexná diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade sa zameriava na rozšírenie a vylepšenie asistenčných systémov vodiča. Do konca roka 2021 bude po svete jazdiť najväčšia flotila vozidiel kompatibilných s aktuálnymi inováciami, čo bude predstavovať viac ako 2,5 milióna pripojených vozidiel BMW. Pokyny na diaľkovú aktualizáciu softvéru nájdete vo videu BMW .

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
·
Asistenčné systémy vodiča
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~95,58 KB)
  
Photos(2x, ~32,23 MB)

Mníchov. Diaľková aktualizácia softvéru BMW Remote Software Upgrade prináša komplexné vylepšenia kľúčových funkcií vozidla, takže do vozidiel sa vďaka tomu bezdrôtovo dostávajú najnovšie digitálne produkty a zaisťujú, že softvér je vždy aktuálny. Spoločnosť BMW Group ponúka tento rok už tretiu bezdrôtovú aktualizáciu — tentoraz pre približne dva milióny vozidiel BMW na celom svete. Do konca roka 2021 bude po svete jazdiť najväčšia flotila vozidiel kompatibilných s aktuálnymi inováciami, čo bude predstavovať viac ako 2,5 milióna pripojených vozidiel BMW. Od konvenčne poháňaných automobilov, cez plug-in hybridy, až po plne elektrické vozidlá značky BMW.

 

Doteraz najrozsiahlejšia akcia spoločnosti BMW Group zameraná na diaľkovú aktualizáciu softvéru Remote Software Upgrade sa začala 11. októbra 2021 uvedením najnovšej verzie operačného systému BMW Operating System 7 (verzia 21-07). Akcia sa spustila v Nemecku a ďalšie trhy budú nasledovať v jednotlivých etapách. Táto komplexná akcia na diaľkovú aktualizáciu softvéru Remote Software Upgrade sa zameria na rozšírenie a vylepšenie asistenčných funkcií vodiča. Viac zábavy prinesie na palubu služba Spotify, ktorá rozširuje ponuku BMW Connected Music a teraz môže prehrávať aj podcasty. Vodiči modelov BMW M3 a M4 sa počas jazdy môžu vďaka M Sound Control tešiť na jedinečný nový zvukový zážitok. Každá z týchto nových funkcií ponúka zákazníkom viac pohodlia, vyššiu bezpečnosť a, zjednodušene povedané, viac radosti z jazdy.


 

Vylepšite si radosť z jazdy - RSU verzia 21-07

Novinkou v rámci tejto aktualizácie je, že používatelia aplikácie My BMW si môžu počas prvých dvoch týždňov stiahnuť túto verziu bezplatne a v predstihu. Aktualizácia bude následne k dispozícii pre všetkých zákazníkov na automatické stiahnutie priamo prostredníctvom ich vozidla. Aplikácia My BMW spája zákazníkov s ich vozidlom pomocou ich mobilného telefónu, pričom sa z neho stáva inteligentné rozhranie. Okrem toho, že cez aplikáciu si užívatelia môžu novú aktualizáciu softvéru stiahnuť do vozidla, aplikácia im ponúka aj pohodlný spôsob plánovania výletov alebo dohodnutia návštevy servisu. Od novembra 2021 bude aplikácia My BMW ponúkať okrem iných možnosti aj vylepšenia týkajúce sa oblasti funkcií elektromobility a informácií o stave vozidla.

 

Vďaka tejto aktualizácii si svoj softvér bude môcť priamo aktualizovať viac ako 30 modelov a 1,6 milióna vozidiel vyrobených prémiovým výrobcom po celom svete. Súčasnú verziu (Ver. 21-07) bude možné inštalovať aj do ďalších takmer 400 000 vozidiel so staršou verziou softvéru. Požiadavkou je, aby tieto vozidlá mali verziu softvéru s možnosťami aktualizácie (ver. 20-07); to sa dá ľahko dosiahnuť inštaláciou predchádzajúcej verzie.

 

Nové a vylepšené funkcie.

  • Zbytočným zásahom do riadenia sa dá vyhnúť vylepšeným Upozornením na vybočenie z jazdného pruhu (Lane Departure Warning) na zužujúcich sa cestách bez stredového značenia, ako aj vypočítaným prejazdom zákrut.
  • Pozrite sa, čo vidí vaše BMW: Toto je možné s novým systémom Assisted View. Keď je aktivovaný Systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia (ACC), BMW rozozná dopravnú situáciu okolo vozidla v pohybujúcej sa premávke, a to dokonca aj v hmle. Táto funkcia ponúka viac pohodlia a bezpečnosti, pričom odteraz je dostupná aj v Číne.
  • Komplexnejší zber údajov o premávke prostredníctvom vylepšeného RTTI (Real-Time Traffic Information) umožňuje aplikácii BMW Maps ešte presnejšie plánovať trasy a predpovedať časy príchodu.
  • Zoznamy podcastov Spotify je teraz k dispozícii vo vozidle prostredníctvom služby BMW Connected Music. Túto funkciu automaticky aktivuje prihlásenie pomocou aplikácie Spotify vo vozidle a v BMW Connected Music.
  • Vylepšená detekcia vodiča vo vozidle zaisťuje načítanie správneho profilu vodiča bez ohľadu na to, kde vo vozidle sa nachádza kľúč od vozidla.
  • Nová funkcia BMW M Sound Control pre modely BMW M3 a BMW M4 sľubuje nefalšované emócie — či už pri naštartovaní motora, preraďovaní alebo prepínaní medzi režimami zážitku z jazdy. V každom prípade si s BMW M Sound Experience možno prispôsobiť zvuk interiéru ako aj jedinečné zážitky.    
  • Pokročilé ovládanie hlasitosti pre mobilné telefóny s operačným systémom Android pripojené k vozidlu prostredníctvom Bluetooth poskytuje vylepšený zvukový zážitok pri streamovaní hudby alebo podcastov. 

 

Funkčné vylepšenia.

Táto diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade opäť ponúka možnosti technických prvkov. Pre zákazníka to znamená, že funkcie sa zlepšia okamžite, bez čakania, alebo bez cesty do servisu.

 

Diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade a nahratie softvéru.

Vďaka aktualizáciám softvéru BMW Operating System 7 a Remote Software Upgrade môžu vodiči modelov BMW už od roku 2018 rýchlo a jednoducho aktualizovať svoje vozidlo pomocou najnovšieho softvéru. Bez ohľadu na to, či je nový softvér dodaný do vozidla prostredníctvom aplikácie My BMW alebo priamo cez vzduch. Nové funkcie si pohodlne môžu stiahnuť do automobilu. Inštalačné súbory sú pripravené vo vozidle na pozadí; akonáhle je všetko pripravené, rovnomerná inštalácia aj veľkých aktualizácií len zriedka trvá dlhšie ako 20 minút.

 

Vozidlá s operačným systémom BMW Operating System 7 vyrobené od júla 2021 už majú najnovšiu verziu vrátane všetkých ďalších funkcií. Zákazníci si môžu preveriť svoju verziu softvéru a skontrolovať dostupné aktualizácie v nastaveniach vozidla v časti Remote Software Upgrade. Diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade je teraz k dispozícii pre viac ako 30 modelov BMW, čo predstavuje takmer celú aktuálnu flotilu vozidiel značky BMW. Automobily so softvérom starším ako verzia 20-07 si nemôžu nainštalovať najnovšiu verziu, až kým si do nich nestiahnete a nenainštalujete prechodnú verziu. Na inštaláciu je k dispozícii vždy iba ďalšia možná aktualizácia, takže používateľ si nikdy nemôže nainštalovať nesprávnu verziu.

 

Dostupnosť služieb a funkcií závisí od modelu a výbavy konkrétneho vozidla, ako aj od verzie softvéru nainštalovaného v každej krajine. Zákazníci si môžu pozrieť poznámky k vydaniu pre svoj príslušný trh na svojej domácej stránke BMW podľa domovskej krajiny.

 

Pokyny a tipy na diaľkovú aktualizáciu softvéru Remote Software Upgrade nájdete v zodpovedajúcom videu BMW s pokynmi.

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť