Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Splnený prísľub: BMW Group odovzdalo miliónte elektrifikované vozidlo a dosiahlo tak ďalší míľnik v transformácii.

Pieter Nota: „Už máme v hľadáčiku ďalší cieľ: v priebehu dvoch rokov chceme dodať na cesty dva milióny elektrifikovaných vozidiel“ +++ Plány zdvojnásobiť predaje BEV v roku 2022 +++ Okolo dvoch miliónov plne elektrických vozidiel dodaných zákazníkom do roku 2025 +++ Služby BMW a MINI Charging poskytujú prístup k viac ako 250 000 nabíjacím miestam v Európe +++

i20
·
bmwcharging
·
Predaj a marketing
·
BMW iX
·
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
·
Technológia
·
BMW i
·
Sales Worldwide
·
Spoločnosť
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~748,31 KB)
  
Photos(5x, ~7,38 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group krátko pred koncom roka oslávila dodanie svojho miliónteho elektrifikovaného vozidla. Pieter Nota, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za zákazníkov, značky a predaj, odovzdal dňa 6. decembra v priestoroch BMW Welt novému majiteľovi prelomové vozidlo, model BMW iX xDrive40 (Spotreba energie: 22,5 – 19,3 kWh/100 km podľa WLTP). K dodávke mu spoločnosť pribalila aj špeciálny bonus. Zákazník dostal nielen kľúče od svojho nového vozidla, ale aj nabíjaciu skrinku BMW Wallbox vrátane montáže pre bezpečné a pohodlné domáce nabíjanie, ako aj kredit s prístupom k celoeurópskej nabíjacej sieti so službou BMW Charging.  

 

„Dodávka nášho miliónteho elektrifikovaného vozidla je míľnikom v našej transformácii – a už teraz máme v hľadáčiku ďalšiu métu. Naším cieľom je prekonať v priebehu dvoch rokov dvojmiliónovú hranicu,“ povedal Nota. „Vďaka nášmu neustále sa rozširujúcemu sortimentu produktov si stanovujeme ambiciózne predajné ciele, a to najmä pre plne elektrické vozidlá: v roku 2022 sa vynasnažíme zdvojnásobiť tohtoročný predaj. Do roku 2025 dodá spoločnosť BMW Group zákazníkom približne dva milióny plne elektrických vozidiel. Očakávame, že minimálne každé druhé predané vozidlo od spoločnosti BMW Group bude do roku 2030 plne elektrické,“ pokračoval Nota.

 

Spoločnosť BMW Group uviedla na trh v polovici novembra dve kľúčové inovačné vlajkové lode, modely BMW iX a BMW i4. Obe vozidlá zákazníci z celého sveta prijímajú veľmi pozitívne, čo sa odráža aj v množstve nových objednávok zo všetkých regiónov planéty.

 

V priebehu budúceho roka rozšíri BMW Group svoj elektrifikovaný produktový rad o plne elektrické verzie BMW radu 7 a BMW X1. Veľkoobjemové BMW radu 5 pribudne do elektrického portfólia v roku 2023. Nasledovať budú nástupca MINI Countryman a plne elektrický Rolls-Royce Spectre. Do roku 2023 bude mať spoločnosť už aspoň jeden plne elektrický model na cestách v približne 90 percentách svojich súčasných trhových segmentov. V priebehu nasledujúcich desiatich rokov plánuje BMW Group uviesť na cesty celkovo asi desať miliónov plne elektrických vozidiel.

 

Od polovice dekády výrazne prispejú k objemom predaja spoločnosti BMW Group aj vozidlá s označením Neue Klasse, ktoré sú nekompromisne zamerané na elektrický pohon.

 

Produktové portfólio MINI bude už začiatkom 30. rokov 21. storočia výlučne čisto elektrické a od roku 2030 bude čisto elektrickou značkou aj Rolls-Royce. Plne elektrické budú aj všetky nové modely od BMW Motorrad v oblasti mestskej mobility.

 

Úspešné rozbehnutie elektromobility bude závisieť od rýchleho a komplexného rozšírenia nabíjacej infraštruktúry. Výrazným spôsobom k tomu prispieva aj spoločnosť BMW Group. „Elektromobilita si vyžaduje komplexné myslenie a implementáciu. Preto našim zákazníkom neponúkame len vysoko atraktívne elektrifikované automobily. Spolu s nimi zabezpečujeme, aby bolo nabíjanie jednoduché a pohodlné. Náš záväzok pokrýva celý hodnotový reťazec: od presvedčivých produktov a služieb, cez strategické investície, až po budovanie našej vlastnej firemnej nabíjacej infraštruktúry,“ hovorí Dr. Andreas Aumann, vedúci oddelenia Strategického produktového manažmentu v spoločnosti BMW Group.

 

Služby BMW Charging a MINI Charging poskytujú zákazníkom prístup k jednej z najväčších európskych nabíjacích sietí, ktorú tvorí viac ako 250 000 nabíjacích bodov. S tarifou Active od BMW a MINI Charging budú zákazníci zúčtovaní podľa atraktívnej pevnej sadzby špecifickej pre daný trh, ktorá zaisťuje úplnú transparentnosť. BMW Group so svojimi nástennými nabíjačkami Wallbox ponúka aj rôzne riešenia pre nabíjanie v domácnosti. Súčasťou celoeurópskej vysokovýkonnej nabíjacej siete IONITY, do ktorej súčasní akcionári a nový investor BlackRock investujú celkovo 700 miliónov eur navyše na rozšírenie siete, sa stávajú aj roamingový partnerský agregátor Hubject a strategický poskytovateľ mobility Digital Charging Solutions GmbH. Spoločnosť BMW Group tak vlastní podiely v troch spoločnostiach, ktoré budú zohrávať kľúčovú úlohu v pokračujúcom rozširovaní elektromobility. S viac ako 5 000 nabíjacími miestami prevádzkuje spoločnosť BMW Group aj jednu z najväčších nemeckých firemných nabíjacích sietí.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť