Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW iX M60.

To najlepšie z troch svetov: i, X a M.

i20
·
BMW iX
·
BMW i
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, ~2,93 MB)
  
Photos(78x, 1,08 GB)
  More below article text

Zelená pre prvý automobil od divízie BMW M, ktorý bol od začiatku navrhnutý pre čisto elektrickú mobilitu. Spoločnosť BMW Group predstavuje tretí, ešte výkonnejší model svojej novej technologickej vlajkovej lode: BMW iX M60 (kombinovaná spotreba energie: 21,6 kWh/100 km* podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km). S najvyšším výkonom 455 kW (619 k*), maximálnym krútiacim momentom 1 100 Nm* a M špecifickým nastavením podvozka dodáva do sveta lokálne bezemisnej mobility výnimočný zážitok z výkonu. 

 

Model BMW iX M60 spája koncepciu vozidla dôsledne zameranú na trvalú udržateľnosť s dizajnom moderného Sports Activity Vehicle a so vzrušujúcimi dynamickými jazdnými vlastnosťami. Týmto spôsobom stelesňuje to najlepšie z troch svetov: značky BMW i, modelov s označením BMW X a divízie BMW M GmbH. Vďaka svojim technologickým výdobytkom, ktoré zahŕňajú aj oblasti autonómnej jazdy, ovládania a konektivity, predstavuje nový model BMW iX M60 nové chápanie pokročilého luxusu, vysokého výkonu a prémiového charakteru.

 

Štartovací signál pre elektrickú mobilitu v charakteristickom štýle divízie BMW M.

Model BMW iX M60 zrýchli z pokoja na 100 km/h iba za 3,9 sekundy*. Ostrý nárast výkonu jeho špecifického elektrického pohonu M plynule pokračuje až do vysokého zaťaženia, takže aj zvyšovanie rýchlosti takmer konštantne pokračuje až do elektronicky obmedzenej maximálnej rýchlosti 250 km/h. Model BMW iX M60 dosahuje podľa testovacieho cyklu WLTP dojazd až 575 kilometrov*.

 

Debut modelu BMW iX M60 predstavuje míľnik v histórii divízie BMW M GmbH, ktorá sa začala pred 50 rokmi. Spolu s modelom BMW i4 M50 stelesňuje vstup divízie BMW M do segmentu elektrifikovaných výkonných automobilov. Extrémny výkon a presné ovládanie elektrického pohonu všetkých kolies spolu s vysoko citlivým obmedzovačom preklzu kolies na báze aktuátora a technológiou odpruženia, ktorá okrem iného zahŕňa aj M špeciálne vyladené vzduchové odpruženie oboch náprav s automatickou reguláciou svetlej výšky, zaručujú charakteristický zážitok z jazdy s vozidlom BMW M, agilitu a presnosť.

Model BMW iX M60 sa vyrába spolu s ostatnými modelovými verziami plne elektrického člena segmentu Sports Activity Vehicle (SAV) v závode spoločnosti BMW Group v meste Dingolfing. Miestom jeho svetovej premiéry bude výstava spotrebnej elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas (USA) v januári 2022. Uvedenie na globálny trh sa začne v lete 2022.

 

Vyvážená koncepcia vozidla, mimoriadne športové zameranie.

Koncepcia vozidla BMW iX poskytuje ideálny základ pre plne elektrické SAV s vysoko výkonnými vlastnosťami. Štruktúra karosérie a princípy konštrukcie ako aj nastavenie odpruženia sú zamerané na kombináciu vynikajúceho jazdného komfortu so športovými jazdnými vlastnosťami. Hliníková konštrukcia priestorového rámu a karbónová klietka s plastom vystuženým uhlíkovými vláknami (CFRP) v streche, bočných a zadných častiach, predstavujú inteligentnú zmes materiálov, ktorá spája zvýšenú tuhosť so zníženou hmotnosťou. Použitie materiálu CFRP na zníženie hmotnosti má v divízii BMW M GmbH dlhú tradíciu. Mimoriadne ľahký a zároveň technologicky vyspelý materiál už dosiahol skvelé výsledky pri spojení výkonu motora a hmotnosti v modeli BMW M3 CSL, ktoré sa predstavilo v roku 2003. Divízia BMW M GmbH sa tak stala priekopníkom vo využívaní materiálu CFRP vo veľkosériovej automobilovej výrobe. V mnohých súčasných vysokovýkonných športových automobiloch od divízie BMW M GmbH je štandardom strecha z uhlíkových vlákien a ďalšie komponenty vyrobené z CFRP sú súčasťou princípu inteligentnej ľahkej konštrukcie.

 

Výkon, účinnosť a dojazd modelu BMW iX M60 ťaží aj z jeho vylepšených aerodynamických vlastností, ktoré vytvárajú koeficient odporu vzduchu s hodnotou Cd 0,27. Vysokonapäťová batéria sa nachádza hlboko v podlahe karosérie, čím znižuje ťažisko vozidla a zároveň zaisťuje agilné ovládanie, ako aj vyvážené rozloženie hmotnosti na nápravy. Preto sa výkonové charakteristiky modelu BMW iX M60 vyznačujú fascinujúco spontánnym zrýchlením, ale aj vynikajúcou dynamikou v zákrutách a ovládateľnosťou, ktorú možno vždy presne ovládať, a to aj vo vysoko dynamických situáciách. Dokonale vyvážené jazdné vlastnosti dodávajú modelu BMW iX M60 vo všetkých rýchlostiach sebavedomý a ľahký pocit. Dá sa s ním jazdiť aj na hraniciach fyziky, čo dáva vodičovi jasnú spätnú väzbu v typickom štýle BMW M.

 

Prvý automobil BMW M založený na novom budúcom modulárnom systéme.

Model BMW iX M60 spája svoje typické M výkonové charakteristiky s mimoriadne vyspelou technológiou nového budúceho modulárneho systému spoločnosti BMW Group v oblastiach automatizovanej jazdy, ovládania, konektivity a digitálnych služieb. To vytvára zážitok z prémiovej mobility, ktorý je v celom svojom konkurenčnom prostredí jedinečný. Prispieva k tomu aj kompletne prerobená architektúra interiéru, ktorá vytvára mimoriadne veľkorysý pocit z priestoru.

 

Rovnako ako ostatné modelové verzie, aj BMW iX M60 ponúka najrozsiahlejšiu ponuku štandardnej výbavy, akú kedy vozidlo značky BMW v oblasti asistenčných systémov vodiča ponúkalo a k tomu pridáva aj množstvo inovácií. Nová generácia snímačov, nový softvérový balík a výkonná výpočtová platforma poskytujú značný potenciál pre neustále zdokonaľovanie funkcií autonómnej jazdy a parkovania – v strednodobom horizonte až s funkciami na úrovni 3.

 

Najnovšia generácia zobrazovacieho a ovládacieho systému iDrive rozširuje interakciu medzi vodičom a vozidlom a umožňuje im vzájomný prirodzený dialóg. Je založený na novom operačnom systéme BMW 8 a vznikol s jasným zameraním na dotykové funkcie nového zakriveného displeja BMW Curved Display a hlasovú komunikáciu s výrazne vylepšeným inteligentným osobným asistentom BMW s označením BMW Intelligent Personal Assistant. Aktualizácie softvéru na diaľku ponúkajú možnosť inštalovať nové a vylepšené funkcie vozidla bezdrôtovo. Navigácia s cloudovým systémom BMW Maps a Augmented Reality Video na ovládacom displeji zaisťuje rýchle a presné plánovanie trasy ako aj dokonalé navádzanie v prúde premávky. Model BMW iX je zároveň priekopníkom v prenose dát pomocou nového štandardu mobilnej siete s technológiou 5G a v integrácii účtu osobného mobilného telefónu do vozidla pomocou virtuálnej SIM karty Personal eSIM.

 

Čistý dizajnový jazyk, inovatívny pocit z priestoru, mimoriadne bohatá štandardná výbava.

Výrazné proporcie moderného vozidla z kategórie SAV, redukovaný tvary povrchov a precízne detaily. Tým všetkým sa vyznačuje čistý vonkajší vzhľad, ktorý dotvára osobitý dizajn modelu BMW iX M60. Brzdové strmene športového brzdového systému lakované modrou farbou s logom M, exteriérovou líniou BMW Individual Titanium Bronze a logami M s novým povrchom High Gloss Black/Titanium Bronze na predných bočných paneloch a zadnej časti vozidla poskytujú jednoznačné náznaky vysokovýkonného charakteru modelu BMW iX M60. Jeho 22-palcové aerodynamické kolesá s exkluzívnym titánovo-bronzovým vzhľadom Titanium Bronze sa dodávajú na požiadanie.

 

Priestranný, vysoko kvalitný a inovatívne navrhnutý interiér pomáha vodičovi aktívne sa sústrediť na jazdu a zároveň poskytuje cestovateľský komfort a pôžitok z progresívneho luxusu. Multifunkčné sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, veľký zakrivený displej BMW Curved Display, šesťuholníkový volant a strecha v antracitovej farbe, to všetko zvyšuje potešenie z jazdy. Odstránením stredového tunela vzniká ďalší priestor na nohy ako aj odkladací priestor a stredová konzola navrhnutá v štýle kvalitného kusu nábytku. Voliteľný interiér Suite zahŕňa sedadlá z prírodnej kože, prístrojový panel, stredovú konzolu a povrchy obloženia dverí, ako aj povrchy a ovládacie prvky v zlatej bronzovej farbe Gold Bronze. Bez ohľadu na zvolené rozloženie displeja a aktivovaný režim My Mode sa v ľavej časti informačného displeja prístrojovej dosky zobrazí logo M.

 

Exkluzívny charakter modelu BMW iX M60 ešte viac podčiarkuje jeho mimoriadne bohatá úroveň štandardnej výbavy. Okrem iného zahŕňa obrazovku BMW Live Cockpit Professional a rozhranie BMW Natural Interaction, ktoré umožňujú ovládanie funkcií pomocou hlsových pokynov a gest, audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System, laserové svetlomety BMW Laser Light, komfortný prístup Comfort Access, aktívne odvetrávanie sedadiel pre vodiča a spolujazdca a balík tepelného komfortu.

 

Celostný koncept trvalej udržateľnosti: Kontrolovaná ťažba surovín, výroba využívajúca 100 percent zelenej elektriny, vysoký podiel prírodných a recyklovaných materiálov.

Zodpovedné využívanie zdrojov v rámci celého hodnotového reťazca a maximálne zníženie emisií CO2 počas celého životného cyklu produktu vyjadruje, ako značka BMW i chápe a definuje prémiovú mobilitu smerujúcu do budúcnosti. Tento celostný prístup sa dôsledne uplatňuje pri vývoji vozidiel, v celom dodávateľskom reťazci ako aj pri výrobe modelu BMW iX M60. Značka BMW i znamená trvalú ekologickú aj sociálnu udržateľnosť.

 

Dodávku kobaltu a lítia potrebného pre vysokonapäťové batérie zabezpečuje spoločnosť BMW Group z kontrolovaných zdrojov v Austrálii a Maroku a následne ich dodáva výrobcom článkov batérií. Princíp konštrukcie elektromotorov umožňuje upustiť od použitia kovov pochádzajúcich zo vzácnych zemín v rotoroch pohonov. Okrem toho spoločnosť nakupuje hliník, ktorý sa vyrába pomocou elektriny zo solárnych zariadení.

 

Na výrobu článkov batérií ako aj na výrobu vozidiel sa v plnom rozsahu používa iba zelená elektrina. Z hľadiska zdrojov prispieva k efektívnej výrobe modelu BMW iX M60 aj vysoký podiel sekundárneho hliníka a recyklovaných plastov. V interiéri sa nachádza drevo s certifikátom FSC, koža vyčinená extraktom z listov olivovníka a ďalšie prírodné materiály. Recyklované rybárske siete okrem iného slúžia napríklad aj ako surovina na výrobu podlahových krytín a podlahových rohoží.

 

* Odhadovaná hodnota vychádza z aktuálneho stavu vývoja vozidla.

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Combined power consumption: 24.7 - 21.7 kWh/100 km* according to WLTP; combined CO 2 emissions: 0 g/km.

* Forecast value based on the development status of the vehicle up to now.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť