Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Theatre Screen prináša do vozidla filmový zážitok.

+++ Automobilka BMW predstavuje na výstave CES 2022 ukážku zábavy budúcnosti vo vozidlách +++ Režim Theatre premení zadnú časť vozidla na kino salónik +++ Obrazovka BMW Theatre Screen so zabudovanou službou Amazon Fire TV +++ Až 31-palcový ultraširoký displej s rozlíšením až 8k +++

Technológia
·
Las Vegas
·
Infozábava a koncepty riadenia
·
America
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~91,95 KB)
  
Photos(3x, ~123,39 MB)
  More below article text
  • S BMW Theatre Screen stanovuje automobilka BMW nové štandardy v oblasti zábavy vo vozidle a ponúka cestujúcim na zadných sedadlách zážitok zo zábavy na úrovni kina.

 

  • My Mode Theatre ovláda rôzne funkcie vozidla, ako sú spustenie kino obrazovky, osvetlenie a slnečné clony, aby sa cestujúci dostali do dokonalej nálady a pripravili sa na jedinečný zážitok zo zábavy, ktorý na nich čaká.

 

  • BMW Theater Screen je 31-palcový panoramatický displej vo formáte 32 : 9 s funkciami smart TV a s rozlíšením až 8k.

 

  • Spoločnosť BMW Group spolupracuje na ponuke širokého spektra zábavného obsahu vo vozidle s Amazonom a to prostredníctvom Fire TV. Pre zákazníkov na čínskom trhu sa pripravuje aj ponuka streamovania špeciálne upravená pre daný trh.

 

  • Návštevníci výstavy CES 2022 dostanú jedinečnú príležitosť zažiť ukážku automobilovej zábavy budúcnosti ešte predtým, ako sa dostane na trh.

 

Las Vegas. Vďaka režimom My Modes je individuálna mobilita v BMW mimoriadne intenzívnym zážitkom. V interiéri vytvárajú celostný užívateľský zážitok, ktorý odráža a ovplyvňuje náladu vodiča a jeho cestujúcich v presne špecifickom kontexte naviazanom na aktuálnu situáciu. Atmosféru navyše dotvárajú jedinečné momenty plné emócií. Spoločnosť BMW Group predstavuje na výstave Consumer Electronics Show (CES) v roku 2022 ďalšiu, obzvlášť exkluzívnu verziu režimov My Modes v kombinácii s novým a celosvetovo jedinečným automobilovým zábavným systémom pre budúce modely vozidiel značky BMW. My Mode Theater premení vďaka BMW Theater Screen, panoramatickému displeju vo formáte 32 : 9, zadnú časť interiéru na súkromnú kinosálu s priestorovým zvukom a s 5G konektivitou. V tomto prostredí sa každá cesta stane pre zadných pasažierov úchvatným kino zážitkom s prispôsobeným programom zábavy na 31-palcovom ultraširokom displeji s rozlíšením až 8k.

 

Frank Weber, člen predstavenstva BMW AG, zodpovedný za vývoj: „Vyvíjame pohlcujúce digitálne zážitky pre nefalšovanú radosť z jazdy. V režime Theatre Mode sa zadná časť interiéru premení na súkromnú kinosálu. S 31-palcovým displejom, konektivitou 5G, rozlíšením 8k, priestorovým zvukom a individuálnym streamovacím programom vzniká bezprecedentný zážitok, ktorý nastavuje nové štandardy zábavy vo vozidle.“

 

Široká obrazovka s funkciou smart TV sa na pokyn vysunie z obloženia stropu sofistikovaným rotačným pohybom na dvoch kĺbových koľajniciach umiestnených po stranách. Obrazovku BMW Theater Screen možno ovládať dotykovým ovládaním alebo pomocou dotykových plôch zabudovaných do zadných dverí. Aby bolo možné poskytnúť pasažierom na zadných sedadlách budúcich modelov luxusnej triedy komplexný zábavný program, spoločnosť BMW Group spolupracuje s Amazonom na ponuke rozmanitej škály zábavy vo vozidle prostredníctvom služby Fire TV, vďaka čomu majú zákazníci prístup k veľkej časti rovnakého obsahu, aký si užívajú aj doma, vrátane filmov a televíznych seriálov, hudby a podcastov, a to všetko na cestách. Pre zákazníkov v Číne vznikne ponuka špecificky upravená pre daný trh.

 

Zdvihnutie opony: Náladové prostredie so zvukom zo spolupráce s Hansom Zimmerom.

Nový zážitok zo zábavy vo vozidle sa v budúcich modeloch luxusnej triedy od BMW začína aktiváciou režimu My Mode Theatre. Pohyb, keď sa obrazovka BMW Theatre Screen presúva zo stropu, sprevádza zvukový zážitok vytvorený výhradne pre tento účel v spolupráci medzi spoločnosťou BMW Group a renomovaným skladateľom filmovej hudby a držiteľom Oscara Hansom Zimmerom, ktorý sa skončí presne v momente, keď obrazovka dosiahne svoju konečnú polohu. Na displeji sa objaví aj grafická animácia, špeciálne navrhnutá oddelením BMW User Interface Design pre režim My Mode Theatre. Súčasne sa zatiahnu rolety na bočných oknách a na zadnom okne a zároveň sa stlmí náladové osvetlenie v zadnej časti vozidla.

 

Skvelé kino: panoramatické zobrazenie 32 : 9 s rozlíšením až 8k.

BMW Theater Screen je ultraširokouhlý panoramatický displej s uhlopriečkou 31 palcov, ktorý horizontálne zasahuje takmer cez celý interiér a na výšku od stropu po operadlá predných sedadiel. S funkciou zoom je možné obsah zábavného programu prehrávať v pomere šírky k výške 16 : 9, 21 : 9, alebo dokonca vo formáte 32 : 9 (obsah bude pri priblížení orezaný). Výnimočne vysoké rozlíšenie displeja, približne 8 000 × 2 000 pixelov na stĺpec obrazovky, zaisťuje krištáľovo čistý a detailný vizuálny zážitok pri sledovaní kino filmov v ultra HD kvalite. Zabudovaný audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System poskytuje nanajvýš špičkový a mnohovrstvový zvukový zážitok.

 

Sklon displeja možno nastaviť dotykovým ovládaním pomocou ovládacieho menu zábavného systému vo vozidle. To zaisťuje ideálny kino zážitok s maximálnym pohodlím v každej polohe sedadla. Príslušné dotykové polia, ktoré sa používajú aj na výber formátu obrazovky a hlasitosti, sa nachádzajú na pravom aj ľavom okraji displeja, aby ich mohli ľahko používať všetci cestujúci na zadných sedadlách. Alternatívne môžu cestujúci ovládať zábavný systém pomocou ovládacích panelov zabudovaných do držadiel dverí.

 

Kompletný program: Neobmedzený rozsah zábavy vďaka konektivite 5G a bezproblémovej integrácii partnerov.

Zábavný systém budúcnosti vo vozidle umožňuje využívať výhody mimoriadne modernej smart TV aj počas jazdy. Základom pre streamovanie obsahu je online pripojenie s rýchlym a spoľahlivým prenosom dát. Spoločnosť BMW Group je priekopníkom v implementácii mobilného prenosu dát na základe štandardu 5G do vozidiel. Technologická vlajková loď BMW iX je celosvetovo prvým prémiovým vozidlom, ktoré používa tento štandard na prenos dát. V budúcnosti sa bude používať aj v iných modeloch, ako je napríklad BMW i4. Vďaka extrémne rozsiahlej šírke dátového pásma a nízkej latencii poskytuje ideálne podmienky pre neobmedzený zážitok zo streamovania s luxusným zábavným systémom budúcnosti vo vozidle (rýchlosť streamovania závisí od lokálneho pokrytia signálom).

 

Spoločnosť BMW Group spolupracuje s Amazonom na ponuke širokého spektra zábavného obsahu vo vozidle prostredníctvom služby Fire TV. Pre zákazníkov v Číne sa pripravuje aj ponuka streamovania špeciálne upravená pre daný trh.

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť