Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW IconicSounds Electric: nové zvukové pozadia pre čisto elektrickú radosť z jazdy na základe spolupráce so skladateľom Hansom Zimmerom.

+++ BMW predstavuje zvuky pohonného systému na základe spolupráce so skladateľom filmovej hudby a držiteľom Oscara Hansom Zimmerom. +++ Individuálne konfigurovateľné zvukové pozadia tvoria základom pre charakter vozidla a pre vzbudenie emocionálne pútavého zážitku z jazdy. +++ Premiéra v modeloch BMW i4 a BMW iX. +++ Špecifický zvukový prejav pre modely BMW M +++

BMW i
·
BMW Group Design
·
Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~96,53 KB)
  
Photos(12x, ~297,63 MB)
  More below article text

Mníchov. Rozsah jazdných zážitkov, ktoré ponúkajú plne elektrické modely značky BMW, siaha od tichého potešenia, až po nadšené objavovanie ich dynamických limitov. A teraz pre značku typický zvuk pohonu prenášaný do interiéru týchto modelov zintenzívňuje potešenie z jazdy bez lokálnych emisií. BMW IconicSounds Electric prinesie do modelov značky nové a emocionálne bohaté zvukové pozadia. Vznikli ako súčasť spolupráce medzi spoločnosťou BMW Group a cenami Grammy a Oscarom vyznamenaným skladateľom filmovej hudby Hansom Zimmerom. Nové zvuky na palube odrážajú špecifické výkonové vlastnosti pohonného systému a charakteristické prvky elektrifikovaných modelov značky BMW úplne novým, no zároveň aj nanajvýš autentickým spôsobom. „Zvuk je základnou súčasťou emocionálneho zážitku z jazdy vo vozidlách značky BMW,“ hovorí Adrian van Hooydonk, vedúci BMW Group Design. „S jedinečnými skúsenosťami a kreativitou Hansa Zimmera, na ktoré sa môžeme spoľahnúť, vytvárame jedinečný akustický charakter našich elektrických vozidiel.“ BMW IconicSounds Electric bude prvýkrát k dispozícii v prvej polovici roku 2022 pre model v BMW i4 a následne, v druhej polovici roku 2022, aj pre BMW iX. Do kompatibilných vozidiel ich možno importovať prostredníctvom Remote Software Upgrade.

 

Zvukové kreácie vytvorené v rámci BMW IconicSounds Electric sa budú líšiť v závislosti od vodičovho výberu jazdného režimu My Modes. K nastaveniam Personal, Sport a Efficient, ktoré sú už dostupné v súčasných modeloch BMW, sa teraz prvý raz pripájajú nové režimy My Modes Expressive a Relax s charakteristickými zodpovedajúcimi zvukovými pozadiami. Elektrifikované modely BMW M medzitým prichádzajú s verziami BMW IconicSounds Electric vyvinutými špeciálne pre ne.

 

Inovatívne zvuky pre elektrifikované modely značky BMW.

Akustické vnímanie vozidiel bolo v zozname priorít automobilky BMW vždy na prvom mieste. Akustickí inžinieri spoločnosti pracujú na umelo generovaných zvukoch pre elektrické modely už od roku 2009, aby tak zabezpečili, že chodci a cyklisti budú upozornení na blížiace sa elektrické vozidlá. V modeli BMW i8, uvedenom na trh v roku 2014, sa k tejto ochrane chodcov pridal aj umelo generovaný zvuk v kabíne. Keď automobil jazdil v plne elektrickom režime, vytvorilo sa tým počuteľné spojenie medzi vozidlom a jeho vodičom, ktorý by bol viac zvyknutý na hluk vydávaný konvenčnými pohonnými jednotkami. Zvuk elektrického pohonu BMW i8 sa inšpiroval najmä prácou jeho elektromotora. Cesta k úplne novej zvukovej kompozícii odvtedy pokročila cez akustický systém ochrany chodcov predstavený v roku 2019 pre plug-in hybridné verzie luxusného sedanu BMW radu 7, až po BMW IconicSounds Electric.

 

Program BMW IconicSounds Electric sa začal ako spolupráca medzi spoločnosťou BMW Group a skladateľom Hansom Zimmerom, oceneným Grammy a Oscarom, s cieľom vyvinúť revolučný zvukový dizajn a koncepty pre flotilu elektrických vozidiel BMW a v konečnom dôsledku vytvoriť zvuky budúcnosti. Výsledkom tohto vývoja je praktické a inovatívne využitie zvuku pre budúce sériové vozidlá, čím sa nadväzuje emocionálne puto medzi vodičom a vozidlom. „Vytvárame zvuky, ktoré oslavujú krásu a zložitosť našich vozidiel, a ktoré pohnú ľuďmi,“ hovorí Renzo Vitale, Creative Director Sound v spoločnosti BMW Group.

 

Spolupráca s Hansom Zimmerom.

V osobe Hansa Zimmera získala spoločnosť BMW Group skúseného a mnohými cenami vyznamenaného partnera, ktorý začal mnohé vavríny získavať už pred viac ako štyrmi desaťročiami. Zimmerova vášeň pre automobily značky BMW sa začala, keď bol veľmi mladý. Ako spomína: „Vždy som bol nadšeným priaznivcom značky BMW. Ako dieťa som spoznal zvuk maminho BMW, keď prišla domov. Som rád, že mám príležitosť navrhnúť zvuk budúcich elektrických modelov BMW a vytvoriť emócie pre zážitok z elektrickej jazdy zajtrajška.“ Zimmer, ako dlhoročný priateľ značky, cítil potrebu naďalej sa úzko angažovať v oblasti zvukového dizajnu BMW.

 

Hans Zimmer odvtedy prispel svojimi odbornými znalosťami k zvukovému dizajnu pre elektrifikované vozidlá BMW, a to ako skladateľ a kurátor BMW IconicSounds Electric a zároveň aj prostredníctvom práce na rôznych súvisiacich projektoch. V novembri 2019 Zimmer a Vitale spoločne predstavili nový zvuk štart/stop pre čisto elektricky poháňané a plug-in hybridné modely vozidiel BMW. Na začiatku každej cesty tento zvuk vozidla pripraveného na jazdu vzbudzuje očakávanie, že príde zážitok z úplne elektrickej, a teda lokálnej bezemisnej jazdy.

 

Projekt BMW IconicSounds Electric je založený na širokej medzinárodnej spolupráci s nahrávkami získanými zo štúdií Hansa Zimmera v Los Angeles a v Londýne, zo zvukového laboratória automobilky BMW v Mníchove a z množstva virtuálnych stretnutí. „Je mi cťou, že môžem spolupracovať s BMW,“ hovorí Hans Zimmer. „Toto je jedinečná príležitosť nielen pomôcť navrhnúť zvuk budúcich elektrických vozidiel, ale tiež ovplyvniť zvukovú podobu miest zajtrajška.“ Skladateľ bol očividne potešený, že môže byť súčasťou projektu, a povedal: „Prvý raz od priemyselnej revolúcie máme jedinečnú príležitosť prerobiť a predefinovať zvuky našich miest. A nie sme nijako obmedzovaní mechanickými limitmi.“

 

Elektrická mobilita prináša nové objavy zvukov pohonného reťazca.

Pokrok v oblasti elektrickej mobility predznamenal aj zmenu vnímania z hľadiska akustiky pohonného reťazca. Na rozdiel od konvenčne poháňaných vozidiel, v ktorých spaľovací proces v motore sprevádza zvuk, fungujú pohonné systémy elektromobilov takmer nehlučne. Ich minimalistický zvukový výstup sa od motora k motoru líši iba veľmi málo.

 

Preto prechod zo spaľovacích motorov na elektrickú mobilitu ponúka zvukovým dizajnérom a majstrom mimoriadnu príležitosť úplne pretvoriť akustické vnímanie vozidla. Môžu vytvárať zvukové scenérie, ktoré pomôžu zintenzívniť zážitok z udržateľnej mobility tak, aby bol ešte prítomnejší a ešte výraznejší. BMW IconicSounds Electric a spolupráca s Hansom Zimmerom využívajú tento potenciál naplno a úplne jedinečne.

 

Vo svojej podstate generuje minimálny hluk elektrickej jazdy úplne novú úroveň komfortu. Absencia zvuku však niečo uberá aj zo zážitku z jazdy. Akustická spätná väzba na pohyby akcelerátora je pritom základným prvkom emocionálneho zážitku na palube vozidla.

 

Akustika vozidla zohráva úlohu aj z hľadiska bezpečnosti. Preto majú výrobcovia zákonnú povinnosť vybaviť svoje elektrické vozidlá akustickým výstražným systémom. Zvuk, ktorý tak vzniká v oblasti okolo vozidla, má upozorniť chodcov a cyklistov na blížiace sa elektrické vozidlo. Počuteľný systém ochrany chodcov namontovaný na elektrifikovaných vozidlách automobilky BMW generuje zvuk, ktorý má silný signalizačný efekt, no zároveň neznižuje akustický komfort cestujúcich na palube.

 

BMW IconicSounds Electric vznikli s ohľadom na reakciu vodiča na ne a tiež s tou správnou jemnosťou a eleganciou, aby vodičovi ponúkli autentický a emocionálne pútavý zážitok založený na jeho vzťahu s vozidlom a na tom, ako sa navzájom ovplyvňujú. Pri vývoji zvukov, ktoré možno počuť v kabíne elektrifikovaných modelov BMW, sa dbalo na to, aby sa vodič riadil zvukovou stopou, no aby ho zároveň zbytočne zaťažovala.

 

Režimy My Modes: Zvuk ako súčasť všestranného užívateľského zážitku.

V rámci zvukového spektra definovaného pre každý konkrétny model sa zvuk jazdy, ktorý vydávajú čisto elektrické vozidlá značky BMW, líši v závislosti od zvoleného režimu My Mode. Režimy My Modes vytvárajú v interiéri všestranný používateľský zážitok, ktorý sa zameriava na osobné preferencie vodiča. Zážitok z interiéru oslovuje viacero zmyslov súčasne a vodičovi a jeho spolucestujúcim vykúzli veľmi výnimočné chvíle. Režimy My Modes, ktoré sa aktivujú pomocou tlačidla na stredovej konzole, kombinujú a upravujú množstvo funkcií vozidla, medzi nimi aj zvukový prejav jazdy.

 

S BMW IconicSounds Electric je rozdiel medzi zvukmi jazdy v jednotlivých režimoch My Modes ešte zreteľnejší. „Každý režim My Mode kladie dôraz na rôzne aspekty charakteru vozidla a je to počuť aj na zvuku, ktorý vydáva,“ vysvetľuje Renzo Vitale. V režime My Mode Personal, predvolenom nastavení v modeloch BMW iX (modely BMW i4 majú predvolený režim Comfort), využíva BMW IconicSounds Electric na vyjadrenie základnej akustickej nálady, ktorá vyjadruje progresívny a nezávislý charakter vozidla, sférický zvukový vzor a mnoho tónových komponentov. Priehľadný timbre zároveň v akustickej podobe zachytáva kvalitnú estetickú príťažlivosť dizajnu. Zvukový prejav, ktorý počuť v kabíne pri zvolení režimov Personal alebo Comfort, tvorí aj základ pre zvuk jazdy prenášaný zvonka akustickým systémom varovania chodcov.

 

Zvukové pozadia navrhnuté pre režimy My Modes vznikli z rôznych foriem vytvárania zvuku, z ktorých niektoré sú tradičnejšie, zatiaľ čo iné sú úplne nové. Základ tvoria ľudské hlasy a klasické nástroje, no na produkciu rôznych tónov sa využívajú aj mechanické zvuky a nezvyčajné kombinácie. Ženské hlasy a zvuk gitarovej struny, ktorá sa rozvibruje pomocou skleneného valca, boli napríklad len niektoré z prvkov začlenených do zvuku pre režim My Mode Comfort vo vozidle BMW i4. Ako vysvetľuje Renzo Vitale: „Týmto spôsobom prenášame charakteristiky systému elektrického pohonu do individuálnej a osobitej zvukovej kulisy BMW.“

 

Harmonický a elegantný zvuk produkovaný v režimoch My Mode Personal alebo Comfort kontrastuje s akustickým vnímaním v nastavení Sport, ktoré sa oveľa výraznejšie zameriava na aktívny zážitok z jazdy. Zvuková kulisa v tomto režime s výraznou zvukovou prítomnosťou a mimoriadne dynamickou moduláciou poskytuje vodičovi jednoznačnú akustickú spätnú väzbu o stave výkonu motora a o aktuálnom stave jazdy. Vzrušujúci zážitok zo športovej jazdy preto umocňuje vhodný akustický sprievod.

 

Iba v režime My Mode Efficient je akustická spätná väzba úplne potlačená, pričom tichý chod pohonu zdanlivo hlása rozhodnutie vodiča osvojiť si mimoriadne efektívny štýl jazdy. Vodič má tiež možnosť deaktivovať zvuk jazdy v ostatných režimoch My Modes prostredníctvom príslušnej ponuky iDrive.

 

Dva nové režimy My Modes s vlastnými zvukovými prejavmi.

Príchod BMW IconicSounds Electric sa zhoduje s predstavením ďalších dvoch režimov My Modes. Nové režimy Expressive a Relax zahŕňajú aj ich vlastné individuálne zvukové prejavy a majú obzvlášť výrazný vplyv na celkový emocionálny zážitok počas cesty.

 

Zvuk v režime My Mode Expressive sprevádzajú vysoko kontrastné neónové farby a abstraktné vzory zobrazené na zakrivenej obrazovke BMW Curved Display. Jeho základná tonalita pozostáva z husľového tónu. Pri zrýchľovaní sa nad ním prekrýva ďalšia zvuková štruktúra s vyšším tónom, ktorá mení harmóniu v niekoľkých fázach so zvyšujúcou sa rýchlosťou vozidla. Prvý úplný akord zaznie, keď vozidlo dosiahne rýchlosť 60 km/h, druhý kompletný akord nasleduje pri rýchlosti 120 km/h. Na druhej strane, pri jazde konštantnou rýchlosťou zostáva výška tónu rovnaká, zatiaľ čo hlasitosť sa výrazne zníži, aby sa akustické vnímanie sústredilo na tichú plynulosť hnacieho systému.

 

Tento akustický zážitok tvorí ostrý kontrast k základnej nálade interiéru, ktorú vytvára zvuková stopa v režime My Mode Relax, pričom zameranie sa prepne na pohodu, harmóniu a relaxáciu hneď po výbere tohto nastavenia. V súlade s grafikou, ktorá sa objavuje na zakrivenej obrazovke BMW Curved Display – inšpirovanou pobrežím, riekami a jazerami – to vytvára jemnú, jemnú a harmonickú kompozíciu zvukov, ktorá sa hodí na pokojnú a uvoľnenú jazdu. „Táto zvuková kulisa uvoľňuje akékoľvek napätie, ktoré vodič cíti a aktívne mu pomáha zbaviť sa stresu,“ opisuje Renzo Vitale.

 

Na mieru vytvorené zvukové stopy pre modely BMW i4 a BMW iX.

Uvedenie BMW IconicSounds Electric znamená, že paletu zvukov pre čisto elektrické modely BMW, ktoré vznikli v spolupráci s Hansom Zimmerom, si teraz môžete prvýkrát vychutnať naplno. Zvuk pripravenosti na jazdu, ktorý sa po stlačení tlačidla Štart/Stop ozve na približne dve sekundy, signalizuje, že zážitok z trvalo udržateľnej mobility sa čoskoro začne. Počas jazdy sprevádzajú pokyny vodiča zvuky pohonu pre konkrétny model. To zahŕňa nielen akustickú spätnú väzbu ako reakciu na každý pohyb akcelerátora, ale aj autentickú podpornú stopu, ktorá jasne indikuje aktuálny prevádzkový stav vozidla.

 

Vo svojej úlohe novej technologickej vlajkovej lode spoločnosti BMW Group symbolizuje model BMW iX pozoruhodne progresívnu a tiež zároveň aj mimoriadne pohodlnú a priestrannú formu radosti z jazdy. Model BMW i4 prináša čisto elektrickú mobilitu do samotného srdca značky. Jeho pozícia v prémiovom segmente strednej triedy znamená, že je veľmi úzko spätý s tradíciou značky BMW. V oboch prípadoch sa charakteristika vozidla odráža v príslušných zvukových kulisách.

 

Elektricky poháňané vozidlá BMW M s vlastným zvukom.

Zážitok z jazdy v elektricky poháňaných modeloch BMW M sprevádza aj špeciálna zvuková kompozícia. Zvuková kulisa navrhnutá pre model BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba elektrickej energie podľa WLTP: 22,5 – 18,0 kWh/100 km, emisie CO2: 0 g/km) prekypuje energiou. „Snažíme sa preniesť tradičné prvky vozidiel BMW M do budúcnosti,“ komentuje Renzo Vitale.

 

Silný a impozantný, no nikdy nie rušivý zvuk jazdy dokáže autenticky sprostredkovať charakteristickú agilitu, presnosť a vyrovnanosť, ktorými sa vyznačujú jazdné vlastnosti automobilov BMW M. Zvuk sa pri zrýchľovaní výrazne zintenzívňuje, čím dodáva vozidlu silný charakter. Výsledkom je, že ohromujúci výkon, ktorý je charakteristickým znakom elektrifikovaných modelov radu BMW M GmbH, možno zažiť ešte intenzívnejšie.

 

Kreatívny proces vývoja zvuku.

Proces vytvárania týchto inovatívnych zvukov sa začína tým, že Hans Zimmer a spoločnosť BMW Group rozvíjajú spoločné chápanie technologických a emocionálnych cieľov pre nové zvukové pozadia. Zimmer a Renzo Vitale potom prebudujú tieto emócie do melodických prvkov. Spoločne zvažujú, aké emócie by mohol vzbudiť každý zvuk. Často používajú tradičné nástroje, ale novým spôsobom, čo im umožňuje nanovo definovať potenciál, ktorý ponúkajú určité hudobné zdroje.

 

Keď sú novo navrhnuté zvuky pripravené, tím zvukového dizajnu ich zapracuje do vozidiel značky BMW a testuje ich, aby v reálnom čase získali spätnú väzbu. Hotová zvuková stopa sa následne v príslušnom modeli testuje aj na ceste, takže emócie vyvolávané akustickou kompozíciou sa môžu presne prispôsobiť rôznym režimom My Mode a jazdným situáciám.

 

Hoci Zimmer a Vitale pri vývoji nových zvukov často používajú tradičné nástroje, robia to nekonvenčným spôsobom a vytvárajú zvuky, ktoré by sa od týchto nástrojov bežne neočakávali. Zvukoví dizajnéri napríklad cvakajú na struny gitary namiesto toho, aby na ne brnkali, alebo hádžu predmety o stenu a hľadajú inšpiráciu v nepredvídateľnom zvuku, ktorý tak vzniká. V ďalšej fáze vývoja vytvára Hans Zimmer najskôr trojminútovú suitu. On a Vitale potom z nej vytiahnu prvky, aby sa zamerali na niečo úplne neočakávané, čo poskytuje základ pre úplne novú kompozíciu a spôsob vyjadrenia zvuku.

 

Zvuk posilňuje vzťah medzi vodičom a vozidlom.

Vodiči sa so svojím modelom značky BMW nestotožňujú len na základe výkonových charakteristík jeho pohonnej jednotky a jazdných vlastností – kľúčovú úlohu vždy zohrával aj jeho zvukový sprievod. BMW IconicSounds Electric teraz otvára ešte väčší priestor na posilnenie tohto emocionálneho puta tým, že ho premení na výrazný celkový zážitok. Zvukové kulisy navrhnuté pre čisto elektricky poháňané modely a ich rôzne verzie v závislosti od zvoleného režimu My Mode prvýkrát zohľadňujú aj osobné preferencie vodiča a jeho základnú náladu v danej situácii.

 

To znamená, že interakciu medzi vodičom a vozidlom možno v kabíne vnímať intenzívnejšie než kedykoľvek predtým. „Akustickú spätnú väzbu pri zrýchľovaní sme doladili podľa meniaceho sa stlačenia pedálov,“ vysvetľuje Renzo Vitale. Modulácia zvuku sa preto s vysokou presnosťou prispôsobuje uhlu stlačenia akcelerátora a v konečnom dôsledku aj vstupom vodiča. „Keď vodič pohybuje s pedálom, je to viac než len mechanický kontaktný bod – je to výkonný prvok,“ hovorí Hans Zimmer. „Zrýchľovanie sa mení na zážitok, ktorý vodiča prevedie celým radom postupne sa meniacich odtieňov zvuku.“

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť