Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

YAK.SHA, BMW M4 Competition x KITH a Auto Palace Bratislava: Absolútne exkluzívne spojenie.

Na Slovensko prišiel jeden z globálnych 150 kusov modelu BMW M4 KITH. Ide o výsledok exkluzívnej spolupráce medzi automobilkou BMW a newyorskou lifestylovou značkou KITH. Jediné vozidlo na Slovensku si našlo svojho majiteľa prostredníctvom predajcu Auto Palace a zoznámil sa s ním aj slovenský kreatívny tvorca YAK.SHA - jeden z priekopníkov streetwearovej kultúry u nás.

G82
·
BMW M Automobiles
·
Coupé
·
M4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~62,48 KB)
  
Photos(3x, ~10,7 MB)

Bratislava. Iba niekoľko týždňov po svetovej premiére predstavila divízia BMW M veľmi špeciálnu edíciu modelu BMW M4 Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 234 g/km). Verzia BMW M4 Competition x KITH limitovaná na 150 kusov vznikla v spolupráci s newyorskou lifestylovou značkou KITH a dostala výnimočné dizajnové prvky interiéru a exteriéru. Divízia BMW M GmbH prevzala náboj od mladej a vplyvnej módnej scény a prepracovala ho v spolupráci s moderným umelcom menom FUTURA 2000. Pre zakladateľa spoločnosti Kith a zároveň priaznivca značky BMW, Ronnieho Flega, znamená táto spolupráca uzatvorenie emocionálneho kruhu.  KITH pri tejto príležitosti priniesla do všetkých svojich kamenných aj online obchodov 96-kusovú kolekciu exkluzívne vytvoreného oblečenia a doplnkov.

 

Pozdrav od slovenskej street scény

Možnosť stretnúť sa s týmto výnimočným vozidlom využil aj slovenský kreatívny umelec YAK.SHA, jeden z priekopníkov streetwearovej kultúry u nás. Založil jeden z prvých streetwearových obchodov na Slovensku a taktiež kreatívny dom F*CK THEM, ktorý patrí medzi najúspešnejšie hudobné vydavateľstvá s urban music na Slovensku. Aktuálne sa stal výkonným riaditeľom hudobného vydavateľstva Def Jam Recording Czech and Slovakia, ktoré stojí za interpretmi ako Rihanna, Justin Bieber, Kanye West a ďalší. Zároveň vedie kreatívny dom LOVE THEM WORK(s), ktorý pomáha klientom budovať love brandy.

YAK.SHA so svojim kreatívnym tímom LOVE THEM WORK(s) vytvoril video, ktorého zámerom je, aby dobre fungovalo pre všetky zúčastnené strany. Vizuál nie je len o predstavení značky KITH, alebo len značky BMW, no v krátkom videu vidno oba dva svety spojené v spoločnom projekte. KITH a YAK.SHA. Je za videom len náhodné stretnutie, alebo je za tým aj hlbšie prepojenie? Hovorí samotný YAK.SHA: „KITH už roky patrí medzi moje najobľúbenejšie streetwearové značky a ich prácu sledujem od úplne prvej malej sneakers predajne v New Yorku. Ich rast je veľmi inšpiratívny a ich spolupráce s inými spoločnosťami legendárne, takže som nesmierne rád, že môžem byť aj touto formou malou súčasťou ich práce.“

 

Klip, ktorý vznikol pod jeho kreatívnym vedením, si záujemcovia môžu pozrieť na Instagrame. Nakrúcal sa v bratislavskej predajni značky BMW Auto Palace a jeho výnimočnosť podčiarkuje aj fakt, že v ňom účinkuje jediné vozidlo z limitovanej 150-kusovej série BMW M4 Competition x KITH, ktoré prišlo na Slovensko a už má aj svojho majiteľa.

 

 

Špičková technika

Modely špeciálnej edície BMW M4 Competition x KITH majú rovnaké technické vlastnosti ako model BMW M4 Competition Coupé. Nový radový 6-valcový motor využíva najmodernejšiu technológiu M Twin Power Turbo, ktorá mu pomáha dosahovať výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 650 Nm. Výkon prenáša na kolesá štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka M Steptronic so softvérom Drivelogic. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá iba 3,9 sekundy, rýchlosť 200 km je na tachometri za 12,5 sekundy. Okrem klasického pohonu zadných kolies si možno BMW M4 Competition x KITH, rovnako ako BMW M4 Competition Coupé, objednať aj s pohonom všetkých kolies M xDrive.

V interiéri modelu BMW M4 Competition x KITH sa nachádzajú trojfarebné škrupinové sedadlá M Carbon s ozdobami BMW M svetlomodrej a červenej farby, ktoré na čiernej koži Merino vytvárajú príťažlivý výsledok. Nápis KITH je všitý do čiernej kože predných a zadných opierok hlavy a nachádza sa aj na stredovej lakťovej opierke. Na stredovej konzole sa nachádza aj exkluzívny znak s logom KITH a s pásikmi BMW M. Podsvietené logo M na predných opierkach má aj nápis KITH.

 

Viac obrázkov a video k modelu na linku tu.

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť