Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Predajné výsledky BMW Slovenská republika v roku 2021.

Spoločnosť BMW Group zaregistrovala roku 2021 v Slovenskej republike 2 465 (2 329 BMW +136 MINI) vozidiel, čo znamená nárast o 5,1% v porovnaní s rokom 2020 (2 216 BMW +130 MINI). Najobľúbenejšia farba je čierna, pohon s xDrive, prevodovka automatická a model vozidla BMW X5.

Predaj a marketing
·
Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~38,32 MB)

Bratislava. Spoločnosť BMW Group zaregistrovala roku 2021 v Slovenskej republike 2 465 (2 329 BMW +136 MINI) vozidiel, čo znamená nárast o 5,1% v porovnaní s rokom 2020 (2 216 BMW +130 MINI). Značka BMW vykázala 2 329 registrácií nových vozidiel (v roku 2020 to bolo 2 216) a MINI 136 vozidiel (+ 4,6 %). Motocykle značky BMW Motorrad zaznamenali svoj historický rekord, za 12 mesiacov roku 2021sa na našom trhu zaregistrovalo 489 motocyklov, čo predstavuje 12% nárast oproti roku 2020.

 

Značka BMW zaznamenala s počtom 2 329 automobilov o 113 ks vyšší počet registrácií nových vozidiel ako v roku 2020. Tento výsledok sa podarilo dosiahnuť aj napriek nepriaznivej situácii spôsobenej najmä obmedzenými dodávkami polovodičových súčiastok. Najúspešnejšou trojicou vozidiel značky BMW v roku 2021 boli model BMW X5, nasledovaný modelom BMW X3 a na treťom mieste BMW X1. V tesnom závese sa na ďalších pozíciách umiestnili modely BMW X6, BMW X7, BMW radu 5 a BMW radu 3. Tieto výsledky svedčia nielen o vyváženosti ponuky, ale aj o mimoriadnej obľube modelov BMW radu X z kategórií SAV a SAC. Podiel čisto elektrických modelov predstavoval 2,1 % (v poradí BMW i3, BMW iX a BMW iX3).

 

Každý segment, v ktorom sa nachádzajú modely značky BMW, obohacuje unikátnou kombináciou prémiových vlastností a radosti z jazdy. V registráciách nových vozidiel v segmente športových automobilov dominoval v roku 2021 model BMW X5 M, nasledovaný variantom BMW X6 M.

 

Rok 2021 pokračoval s mnohými výzvami a neľahkými situáciami, ktoré ale na druhej strane priniesli nové príležitosti, napr. urýchlili digitalizáciu v procese predaja. Tak isto sa nám podarilo priniesť predajné výsledky na veľmi dobrej úrovni.

Naši predajcovia na Slovensku odviedli skvelý výkon, vysokú úroveň flexibility, inovatívnosti a obchodného ducha, za čo im ďakujem. Rovnako aj našim klientom a fanúšik značky BMW a MINI na Slovensku za ich dôveru.

Aj rok 2022 prináša pre nás všetkých nové výzvy, ale veríme, že sa situácia postupne upokojí. Tešíme sa na predstavenie nových atraktívnych modelov v našom portfóliu, na ktoré bude nový rok bohatý,“  povedal  Oliver Rademacher, General Manager v BMW Slovenská republika.

 

Hodnotenie roku 2021 prináša niekoľko zaujímavostí. Jednou z nich je určite fakt, že vozidlá s manuálnymi prevodovkami si zvolilo len 21 zákazníkov, čo znamená podiel iba 0,9 % na všetkých registráciách nových vozidiel. Ešte zaujímavejší je tento údaj v kontexte modelov BMW M3/M4, z ktorých malo manuálnu prevodovku iba 0 vozidiel. Trvalo vysoký záujem majú zákazníci o modely vybavené špičkovým pohonom všetkých kolies xDrive, v roku 2021 ich podiel na všetkých registráciách predstavoval viac ako 90 % percent.

 

Pri porovnaní druhov pohonu aj tento rok zvíťazil naftový motor s podielom prekračujúcim 61 %. Benzínový motor malo pod kapotou vyše 36 % percenta vozidiel, z ktorých 16 % (138 vozidiel) malo plug-in hybridný pohon. Elektrický pohon, ktorý BMW v roku 2021 ponúkalo v troch modeloch, tvoril vyše 2 %. Celkovo patrilo elektrifikovaným automobilom 8 % registrácií nových vozidiel.

 

Trvalo značnej obľube sa tešia automobily divízie BMW M, ktorým v roku 2021 patrilo vyše 12 % predaných vozidiel, pričom samotné vysokovýkonné M modely mali podiel na celkových predajoch 2,4 %. Najúspešnejším vysokovýkonným M modelom bolo v roku 2021 BMW X5 M, medzi vozidlami M Performance zákazníci najčastejšie volili BMW X7 M50i.

 

Aj keď sú slovenskí zákazníci vo výbere farieb nových vozidiel stále relatívne konzervatívni, rok 2021 ukázal narastajúci podiel špeciálnych lakov z produkcie BMW Individual. Celkovo však vedú s podielom vyše 26 % rôzne odtiene čiernej farby, nasledované bielymi (takmer 24 %), šedými (takmer 20 %) a modrými (14 %).

 

K navýšeniu registrácií došlo v prípade vozidiel značky MINI o 4,6 % na 136 automobilov. Najpredávanejším modelom bol MINI Countryman, nasledovaný klasickým MINI. Zaujímavosťou je iba 9 vozidiel z celkového počtu predaných automobilov vybavených manuálnou prevodovkou a dlhodobo aj značný úspech najostrejších verzií vo vyhotovení John Cooper Works. Vzrastajúci záujem bol aj o prvé čisto elektrické MINI Cooper SE a o plug-in hybridný model MINI Countryman SE. S väčším zapojením elektrických modelov je počítané intenzívnejšie aj do budúcnosti, pretože posledný model so spaľovacím motorom bude predstavený v roku 2025.

 

Značka BMW Motorrad zaznamenala s počtom 489 registrovaných motocyklov 12-percentný medziročný nárast. Rekordný výsledok bol dosiahnutý aj napriek obmedzeným dodávkam polovodičových súčiastok a výpadok dodávok podvozkových komponentov pre modely s motormi boxer z dôvodu povodní, ktoré postihli nášho dodávateľa v Nemecku. Najúspešnejším modelom v roku 2021 bolo BMW R 1250 GS Adventure nasledované modelom BMW R 1250 GS. Na trhu sa tiež veľmi dobre etablovala novinka v segmente veľkých cestovných cruiserov: BMW R 18.

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť