Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Osem rokov za sebou: BMW Manufacturing je najväčším automobilovým exportérom zo Spojených štátov.

+++ Hodnota exportu zo závodu v Južnej Karolíne predstavuje viac ako 10,1 miliardy dolárov +++ Nový rekord vo výrobe so 433 810 BMW v roku 2021 +++ Viac ako 257 000 vozidiel BMW X exportovaných v roku 2021 +++ Výroba úplne nového BMW XM sa začne v priebehu roka 2022+++

Technológia
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
Výroba a recyklácia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~121,38 KB)
  
Photos(1x, ~9,29 MB)

Related Links.

Mníchov/Spartanburg. Podľa údajov, ktoré zverejnilo Ministerstvo obchodu USA, spoločnosť BMW Manufacturing už ôsmy rok po sebe viedla národné štatistiky v objeme vývozu automobilov. Počas roku 2021 odišlo zo závodu BMW Spartanburg 257 876 vozidiel značky BMW v celkovej exportovanej hodnotou viac ako 10,1 miliardy dolárov. Modely značky BMW vyrobené v Spartanburgu v Južnej Karolíne sa vyvážali do asi 120 krajín predovšetkým cez prístav Charleston v Južnej Karolíne, (takmer 219 000 kusov), cez päť ďalších prístavov na juhovýchodnom pobreží a do Kanady putovali po železnici.

 

Prvú päťku exportných krajín z BMW Manufacturing tvorili Čína (24,1 % objemu exportu), Nemecko (12,3 %), Južná Kórea (9,4 %), Kanada (5,6 %) a Veľká Británia (5,4 %).

 

„Pre rast globálnych podnikov a ekonomík sú voľný obchod a otvorené trhy nevyhnutné. To je dôvod, prečo boli BMW a Južná Karolína úspešné,“ povedal Milan Nedeljković, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedný za výrobu. „Závod Spartanburg veľkou mierou prispieva k úspechu BMW Group. Ide o kompetenčné centrum našej rodiny vozidiel X. Majú špičkových zamestnancov, ktorí vyrábajú produkty svetovej triedy. Blahoželám našim 11 000 spolupracovníkom k tomuto úspechu a ďakujem našim partnerom v celej Južnej Karolíne za ich vynikajúcu podporu.

 

„Nárok na prvé miesto v exporte automobilov z USA podľa hodnoty vyvezeného tovaru uzatvára veľmi úspešný rok pre závod BMW Spartanburg. Som neskutočne hrdý na našich spolupracovníkov a ich odolnosť, ktorú preukázali v minulom roku,“ povedal Dr. Robert Engelhorn, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti BMW Manufacturing. „Tento úspech demonštruje dôveryhodné partnerstvo automobilky BMW s týmto štátom a jeho pokračujúci záväzok voči Spojeným štátom americkým."

 

V roku 2021 vytvorila spoločnosť BMW Manufacturing nový produkčný rekord so 433 810 vyrobenými vozidlami BMW X. Z tohto počtu sa v Spojených štátoch predalo 179 840 vozidiel X, čo predstavuje 53,4 % všetkých predajov značky BMW. Dva najpredávanejšie modely BMW v USA boli BMW X3 a BMW X5.

 

Od roku 1992 investovala spoločnosť BMW Group do svojho závodu v Južnej Karolíne takmer 12 miliárd dolárov. BMW Manufacturing je najväčší závod BMW Group na svete, ktorý denne vyrába viac ako 1 500 vozidiel. Modelové portfólio zahŕňa päť najpredávanejších modelov BMW X, štyri modely Motorsport X a dva modely plug-in hybridných elektrických vozidiel X. Fabrika má výrobnú kapacitu až 450 000 vozidiel a zamestnáva viac ako 11 000 pracovníkov.

 

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť